Mavi-Banner

Gönderen Konu: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.  (Okunma sayısı 2645 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.
« : Haziran 11, 2016, 07:22:11 ÖS »
Sitede bazı iletileri okurken gerçekten sinirlerim bozuluyor.Yirmi defa test yaptırıp negatif alan,ama yine de buradan konu açıp ne yapmalıyım diye soranlar var.
Sizin yapmanız gereken testleri tekrarlatıp bu gibi forumlarda soru sormak değil;bir uzmandan psikolojik destek almaktır.
Lütfen buradaki insanların zamanlarını harcayıp morallerini bozmayın.
Bu şekilde olup da hâlâ soru soranların iletileri silinecek ve ısrarla aynı soruları sormaları durumunda üyeliklerine son verilecektir.
Ve bu tarz iletilere cevap veren diğer üyeler:
Sizin de vereceğiniz cevap sadece istikamet psikiyatri olsun lütfen.Forumun gereksiz iletilerle kirlenmesine göz yummayalım.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Bezelyepower

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Üç defadan fazla kere test yaptıran fobikler.
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2016, 08:11:10 ÖS »
Kardeşim sonuna kadar haklısın bende bu bahsettiğin kişilerden biriyim ama işte hayatta yaşadığımız en büyük korkulardan bir tanesi bu psikiyatri kısmında komple haklısın valla işin yolu oraya gidiyor

Shopska

• Administrator
  • Katılımcı Üye
  • Akıyor bu akşam maşallah..
    • Hiv ve Aids
« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2016, 09:37:37 ÖS »
Kardeşim sonuna kadar haklısın bende bu bahsettiğin kişilerden biriyim ama işte hayatta yaşadığımız en büyük korkulardan bir tanesi bu psikiyatri kısmında komple haklısın valla işin yolu oraya gidiyor

Ben Hiv Korkusu nedeni ile Psikiyatriye gittim ve Suan gordunugunuz gibi normal yasamaktayim hayatima,

Arkadaslar gidin, gidin, gidin baska birsey demiyorum.
Kintsukuroi

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 07, 2018, 09:34:52 ÖS »
merhaba,
psikiyatriye gitmek bence normal. ama bu sitede nedense psikiyatrik hastalar dışlanıyor ve bu hoş bişey değil. engelliler.biz sitesinde defalarca çok şeyi yazıştık yazışıyoruz orada baya fazla sayıda şizofreni hastası var , biçok şeyi paylaşıyoruz ve kimse dışlanmıyor , henüz ben pozitif tanı almadım inşallah değilimdir de ama allah var çok korkuyorum ...

ve neden bunu ifade edince dışlanıyoruz  bilmiyorum ben daha 4. haftaya yeni gireceğim ve 4. kez  tahlil yapmayı düşünüyorum,tabi hiv rna verdim 15. günde ve muhtemelen doğru cevabı verecektir.

inşallah negatif çıkar (amin). korktuğum bişi daha var aileme bulaştırmaktan çok korkuyorum eğer pozitifsem , benim ağzımda yaralar oluyor devamlı ve içtiğim bardaktan annem içti bugun elinde (avucunda) beze gibi sivilceler çıkmış
gerçekten çok korkuyorum ve yapabileceğim bişey yok tabiiki..

maveraya teşekkür ediyorum bir önceki kapanan başlığıma yaptığı yorum için.
son olarak tekrar biz fobik arkadasları dışlamamanızı rica ediyorum  ben şizofrenim ve hastalık ayıp değil ...
nasıl ki size hiv taşıdığınız için kimsenin sizi dışlamasını istemiyorsanız lütfen biz psikiyatrik hastaları dışlamayın..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 07, 2018, 10:36:46 ÖS »
merhaba,
psikiyatriye gitmek bence normal. ama bu sitede nedense psikiyatrik hastalar dışlanıyor ve bu hoş bişey değil. engelliler.biz sitesinde defalarca çok şeyi yazıştık yazışıyoruz orada baya fazla sayıda şizofreni hastası var , biçok şeyi paylaşıyoruz ve kimse dışlanmıyor , henüz ben pozitif tanı almadım inşallah değilimdir de ama allah var çok korkuyorum ...

ve neden bunu ifade edince dışlanıyoruz  bilmiyorum ben daha 4. haftaya yeni gireceğim ve 4. kez  tahlil yapmayı düşünüyorum,tabi hiv rna verdim 15. günde ve muhtemelen doğru cevabı verecektir.

inşallah negatif çıkar (amin). korktuğum bişi daha var aileme bulaştırmaktan çok korkuyorum eğer pozitifsem , benim ağzımda yaralar oluyor devamlı ve içtiğim bardaktan annem içti bugun elinde (avucunda) beze gibi sivilceler çıkmış

son olarak tekrar biz fobik arkadasları dışlamamanızı rica ediyorum  ben şizofrenim ve hastalık ayıp değil ...
nasıl ki size hiv taşıdığınız için kimsenin sizi dışlamasını istemiyorsanız lütfen biz psikiyatrik hastaları dışlamayın..

Ruhsal yada bedensel hic bir hastalığı dışlama gibi bir durum yok burda. Fakat psikolojik sıkıntını öne sürerek 50 sefer aynı seyleri sorman burdaki diger arkadaslara haksızlık.  Sonucta bizlerin  burada önceliği  pozitif yasayan arkadasların sorunları. Psikiyatride çözebileceğin şeyleri burda hergün sorman yanlış. Test süreleri belli aynı bardaktan gecmeyecegi belli. Doktoruna danış ve senden ricam sex yapacağın insanları da uyar korunmak ve  şizofren oldugun konusunda.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 07, 2018, 10:56:04 ÖS »
@iss arkadaşım belirtmiş.
Neden dışlayalım?
Ama aramızda olmanızin bize faydası yok.
Bizlerde hiv pozitif bireylere yardımcı olmak için bir aradayız.

Allah herkesin şifasını versin
Hiv pozitif bireylerin yaşadığı süreçler çok farklı.
Bir şizofreni hastasına nasıl davranılması gerektiğini biz bilemeyiz ki size yardımcı olabilelim.
Anca psikiyatri kliniği bilir bunu.

Dıslamıyoruz,fakat burda toplanma amacımız belli.
Sen de bizi bu yüzden kınama olur mu :)

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2018, 12:34:33 ÖÖ »
hayır fatihçim....ben kimseyi kınamam ,bilgili biri olduğuma inanıyorum (ingilizce biliyorum zaten halen akademisyenim ama tanı alırsam bırakıcam ..) (hadis var kınamayınız ,kınadığınız şey başınıza gelmedikçe ölmezsiniz..denilmiş)

yani bence (biz) fobiklere belki özel bi alan açabilirsiniz ...çünkü dediğim gibi ,verdiğim sitede herkes her dilediğini paylaşmış ,kötü bir niyetleri yok ki ,bilgisiz insanlar vardır fakat sırf karşı tarafın kötülüğünü isteyerek birşeyler yapan bence sınırlı sayıda insan vardır.

ben umuyorum ki yakında bu hastalığın çaresi bulunacaktır , yani inşallah kısa sürede bulunur..

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2018, 12:35:53 ÖÖ »
inşaallah murat

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 08, 2018, 01:07:23 ÖÖ »

Ben Hiv Korkusu nedeni ile Psikiyatriye gittim ve Suan gordunugunuz gibi normal yasamaktayim hayatima,

Arkadaslar gidin, gidin, gidin baska birsey demiyorum.
t
hadi be :o valla bravo o zaman eski bir fobik olarak insanları bu sitede biraraya getirerek büyük bir iş yapıyorsun.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 08, 2018, 05:57:33 ÖÖ »
merhaba,

sen sizofreninin anlamini bildigine emin misin?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #10 : Mayıs 08, 2018, 09:35:11 ÖÖ »
Kafam çok karıştı. Anlayamadım konuyu gerçekten.
Kimi dışladık yahu. Şizofreni hastalığı olan biri zaten çaresini psikiyatri de tedavi olarak çözer. Hiv olduğunu düşünen biri test olur ve sonuçlarına bakar. Elimizden ne gelir bizim. Biz pozitif bireylere destek olmak icin buradayız. Sana daha fazla ne yapabiliriz onu anlamadım. Ne istiyorsun yani? Akademisyen olduğunu söylüyorsun ama öyle davranmıyorsun..

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 08, 2018, 09:52:14 ÖÖ »
bana şizofren olduğumu doktor söyledi ,hastaneye yatığımda

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 08, 2018, 11:05:02 ÖÖ »
Sitede bazı iletileri okurken gerçekten sinirlerim bozuluyor.Yirmi defa test yaptırıp negatif alan,ama yine de buradan konu açıp ne yapmalıyım diye soranlar var.
Sizin yapmanız gereken testleri tekrarlatıp bu gibi forumlarda soru sormak değil;bir uzmandan psikolojik destek almaktır.
Lütfen buradaki insanların zamanlarını harcayıp morallerini bozmayın.
Bu şekilde olup da hâlâ soru soranların iletileri silinecek ve ısrarla aynı soruları sormaları durumunda üyeliklerine son verilecektir.
Ve bu tarz iletilere cevap veren diğer üyeler:
Sizin de vereceğiniz cevap sadece istikamet psikiyatri olsun lütfen.Forumun gereksiz iletilerle kirlenmesine göz yummayalım.

@Theodor arkadaşım sen yanlış anlamışsın bence!! Adam, yirmi defa test olmuş ve negatif sonuç almış. O, pozitif olmak için ne yapmam gerekir diye soruyor bence ;D. Çok sinirlenmişsin haklı olarak. Biraz tebessüm gelsin güzüne istedim.

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mayıs 08, 2018, 11:51:36 ÖÖ »
bana şizofren olduğumu doktor söyledi ,hastaneye yatığımda
Arkadasim destekli konus.
Ben klinik psikologum. Hicbir doktor bu tur ifadeler kullanmaz.
Hadi ihtimal yok ya, biri dedi, burada yazi yazabilecek motor becerilere sahip olmazdin.
Farkindayim ilgi cekmek istiyorsun ama boyle olmaz.
O zaman soralim. Nasil bir sizofrensin. Negatif mi, pozitif mi, Katatonik durumda misin. Hangi hastanenin doktoru bunu soyledi?

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 08, 2018, 12:01:47 ÖS »
Kafam çok karıştı. Anlayamadım konuyu gerçekten.
Kimi dışladık yahu. Şizofreni hastalığı olan biri zaten çaresini psikiyatri de tedavi olarak çözer. Hiv olduğunu düşünen biri test olur ve sonuçlarına bakar. Elimizden ne gelir bizim. Biz pozitif bireylere destek olmak icin buradayız. Sana daha fazla ne yapabiliriz onu anlamadım. Ne istiyorsun yani? Akademisyen olduğunu söylüyorsun ama öyle davranmıyorsun..
dostum bu arkadas, sizofreniyi dizilerden duymus.
Sizofreni bir cesit kisilik bolunmesidir. Agresif olanlar, belli ölçüde tedavi olabilir. Duragan olanlarin tedavisi daha zordur.
Bu arkadas su an ne diyor biliyor musun: Aids evresindeyim ama her gun 3 saat agirlik kaldiriyorum.
Guclu bir anti psikotik, agresif modelleri 17 saat uyutur. Motor beceriler off yani.
Duraganlar zaten ayni eylemi "koltukta sallanma" gibi tekrarlar.
Bazilati da coklu kisilik ssorununa sahiptir. Kendini ABD baskani sanabilir.
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2018, 12:04:20 ÖS Gönderen: Arutha »