Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaç değişimi (Truvada-Isentress'den Triumeq'e)  (Okunma sayısı 540 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raskol

• Katılımcı Üye
  • *
İlaç değişimi (Truvada-Isentress'den Triumeq'e)
« : Mayıs 13, 2017, 12:53:00 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar. iki yıldan fazla zamandır kullandığım truvada-isentress'ten önümüzdeki hafta triumeq'e geçiyorum. genel itibariyle ilaçlarımdan memnundum ama malum truvada uzun vadede kemiklerde zayıflama yapıyor, benim de kemik yoğunluk ölçümlerinde incelme (ostreopeni) çıktı. tehlikeli bir düzey değil ama dönem dönem eklem ve kas ağrısı yapıyordu, kreatin kinaz değerlerim de epeydir sürekli yüksek çıkıyordu. doktor triumeq'e geçirme kararı verdi. elimdeki ilaçlarım bitince önümüzdeki hafta triumeq kullanmaya başlayacağım.
forumda triumeq'le ilgili yazılanların çoğunu okudum, Dr. Joel'in Tumblr sitesindeki (http://hivforum.tumblr.com) cevapları okumaya çalıştım. abacavir alerjisi ile ilgili söylenenler biraz can sıksa da HLA 5701 testim negatif olduğu için bu konuda bir problem çıkacağını sanmıyorum. doktor bazılarında uykusuzluk yapabiliyor dedi, o nedenle sabah ya da öğlen almayı düşünüyorum. kalp riski ile ilgili söylenenleri sordum çok da önemsemedi, o konuda doğrulanmış bir veri yok dedi. hoş, kalple ilgili bir sorunum yok gerçi.
günde tek seferde ve tek bir tablet almak, yemekle beraber alma şartı olmaması güzel elbette ama yine de yeni bir ilaca başlamak, acaba yan etki yaşar mıyım diye gerginlik yaratıyor tabii. hayırlısı.
triumeq'e yeni başlayacaklara önerisi olan varsa mutlu olurum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: İlaç değişimi (Truvada-Isentress'den Triumeq'e)
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2017, 07:31:37 ÖÖ »
Merhaba. Isentress türkiye'de var mıydı onu bilmiyordum.

Hla testin negatifse sorun yaşayacağını sanmıyorum güzel ilaç triumeq.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Bedel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2017, 10:38:24 ÖÖ »
@raskol hangi ülke orasi ?

raskol

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2017, 01:23:53 ÖS »
@Mavera  isentress vardı elbette, hatta aynı sınıftan olan tivicay den bile önce vardı. doktorum hala en iyi birkaç ilaçtan biri olduğunu söyler, günde iki doz kullanılmasından dolayı yaygınlaşamamış bir türlü. zerre yan etki yaşamamıştım başlarken de.

@Bedel Türkiye'de yaşıyorum :)

Rebel34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2017, 12:09:50 ÖÖ »
Bende bu iki ilacı kullanıyorum 5. Aya girdim gayet iyiler.  Pek bi yan etkilerini görmedim vücudumda 2-3 gün süren kızarıklıklar oluştu, kendiliğinden geçti. Bu ilaçların yakında tek ilaca indirileceğini söyledi doktorum. Bekliyorum! 

Bedel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2017, 12:30:48 ÖÖ »
@raskol ilac ismini ilk defa duyunca merak ettim :)