Mavi-Banner

Gönderen Konu: işyeri ve kan testi  (Okunma sayısı 2140 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: işyeri ve kan testi
« Yanıtla #15 : Mayıs 30, 2017, 12:19:11 ÖS »
Merhaba aö havacılık sektöründe bakilmiyormu ya hiç hepatit lere.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #16 : Mayıs 30, 2017, 12:52:22 ÖS »
kapsamlı Ise girişte bakılıyor sonraki periyodiklerde bakılmıyor
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mayıs 31, 2017, 11:30:07 ÖÖ »
@focke-wulf @acısada_öldürmez  medula sistemini kapattırmak istiyorum. Uzun süren bir işlem midir? Bazı başvuru sahipleri başvuruların sadece Ankara'dan yapılabileceği gerekçesiyle, başvurularının reddedildiğini yazmıştı Facebook'ta? @acısada_öldürmez siz kapatma dilekçesini nereye verdiniz?

focke-wulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mayıs 31, 2017, 12:06:25 ÖS »
@focke-wulf @acısada_öldürmez  medula sistemini kapattırmak istiyorum. Uzun süren bir işlem midir? Bazı başvuru sahipleri başvuruların sadece Ankara'dan yapılabileceği gerekçesiyle, başvurularının reddedildiğini yazmıştı Facebook'ta? @acısada_öldürmez siz kapatma dilekçesini nereye verdiniz?
Merhaba @Suat Soylu  bende daha kapattırmadım.Dilekçe ile aideli taahhutlü kapattırmış çoğu kapatan kişiler.Bende rna sonuclarımı alayım sonra kapattırcam bekliyorum hala.Facebook hikaye en gerçekçi kişiler burada onların tecrubeleri herşeyin önünde saolsunlar.
Valar Morghulis&Valar Dohaeris

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Mayıs 31, 2017, 12:15:21 ÖS »
Forumda medula sisteminin kapatılması diye bir konu açtık ve herşeyi o konu altında paylaştık.Oradan okuyabilirsiniz
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Haziran 04, 2017, 02:42:05 ÖÖ »
Eczacım bana artık yeni çıkan KHK ile tüm işyerlerinde kan tahlili zorunlu hale getirildiğini söyledi. @acısada_öldürmez bir bilgin var mı bu konuda? Araştırdım ama böyle bir KHK bulamadım ben.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Haziran 04, 2017, 03:03:35 ÖÖ »
Eczacım bana artık yeni çıkan KHK ile tüm işyerlerinde kan tahlili zorunlu hale getirildiğini söyledi. @acısada_öldürmez bir bilgin var mı bu konuda? Araştırdım ama böyle bir KHK bulamadım ben.

KHK numarasını sorsaydın keşke. Ben düzenli olarak resmi gazeteyi takip ediyorum. Gözümden mi kaçtı acaba? Ayrıca pozitif bireyler çalışamaz diye bişey yok ki. Kam tahlili istense de hiv bakılmıyordur bence.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Haziran 04, 2017, 03:46:55 ÖÖ »
Evet aptallık ettim sormadım. Sadece bana arkadaşının bu yüzden işe giremediğini filan söyledi. Sonra araştırdım ama bulamadım. Bir de hatırladığım kadarıyla testlerin masraflı olması nedeniyle sadece hemogram bakılıyor yazmıştı @acısada_öldürmez sanırım.

Hiv pozitif bireyler çalışamaz diye bir durum yok ama işe alımlarda bu testin yapılması direkt ön yargı yaratacaktır öyle bir test varsa. Adam sana hiv pozitifsin olmaz demeyecek ki. Uygun değilsin, aradığımız başka filan uyduracak bir ton şey.

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Haziran 04, 2017, 05:14:43 ÖÖ »
Işyerinin 5 yılını dolduran her çalışana yaptırdığı MUAYENE içeriğini araştırıyorum bir haftadır. Ve kan testlerine Anti-HIV'in de dahil olduğunu öğrendim. Şu an karar aşamasındayım: Muayeneye gidip sonuçlarına mı katlansam? Yoksa, SGK'dan 3500 prim günü kâğıdını alıp istifa mı etsem?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Haziran 04, 2017, 08:55:38 ÖÖ »
arkadaşlar  panik  yapmayın !!!! bende  girene  kadar  aşırı  panikledim sinir stress  yaptım ve şirket içinde yapılan testler  daha  kapsamlı  olmasına rağmen  bakılmadı !!!

kaldı ki , hastanelerin  .... tıp merkezi bölümlerine  girdiginiz zaman  net  hiçbirşey  yok, kafa  karıştırmaktan  başka,giden  yakın arkadaşlarıma soruyorum  kan  dahi almadıklarını  söylüyorlar. Yapmanız  gereken  tek şey  şu aşamada  medula sistemini  kapattırmanız.

sene sonuna  doğru  yakın arkadaşım  girecek, ayrıca  benimde  çok az  kaldı 

stress  yapmayın , hiçbirşey için dünyanın sonu değil

zargana

• Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Haziran 04, 2017, 01:41:43 ÖS »
Bulunduğum kentte devlet hastanesinden tam tesekküllü sağlık raporu almıştım, kuruma giriş sınavı için istemişlerdi.eliza kapsamında ki tüm testlerin yapıldıgını gördüm, mecbur kaldım yerime bi arkadas kan verdi.yani sağlık raporlarının içeriğini iyi araştırın, anti hiv istenebiliyor..
Medula sistemine gelince, Ankaraya kimlik fotokopili dilekce gönderdim, 2 hafta sonra sistemden kapandı.

Suat Soylu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Haziran 07, 2017, 01:09:36 ÖÖ »
@focke-wulf ben 1 haziranda dilekce mi gönderdim. Pazartesi öğlenden sonra dilekçemin işleme konulduğu bilgisini ve takip numarasını içeren bir kısa mesaj geldi.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #27 : Nisan 11, 2018, 12:23:44 ÖS »
@acısada_öldürmez yarın medical check oluyorum. 5 senede bir olandan. 5 tüp kan alınıyormuş, ben olan arkadaşlara sordum ne alınıyor neye bakıyorlar diye ama hiç biri net bir cevap vermedi. herşeye bakıyorlar işte dediler. Ben de spesifik olarak soramadım. Hastane ile konuştuğumda da şeker, kan sayımı ve enfeksiyon dedi ama yine spesifik olarak hiv de bakılıyor mu diye soramadım. Dehşet içindeyim korkuyorum, senin bir bilgin var mı?

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Nisan 11, 2018, 02:27:52 ÖS »
@acısada_öldürmez yarın medical check oluyorum. 5 senede bir olandan. 5 tüp kan alınıyormuş, ben olan arkadaşlara sordum ne alınıyor neye bakıyorlar diye ama hiç biri net bir cevap vermedi. herşeye bakıyorlar işte dediler. Ben de spesifik olarak soramadım. Hastane ile konuştuğumda da şeker, kan sayımı ve enfeksiyon dedi ama yine spesifik olarak hiv de bakılıyor mu diye soramadım. Dehşet içindeyim korkuyorum, senin bir bilgin var mı?
5 tüp kan alınıyorsa her türlü testi yapacaklardır aralarında hiv testinin de olma ihtimali yüksek bence sen yine de iyice soruştur öğren. Bu teste girmek zorunda mısın peki? O gün izin alıp gitme istersen

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 11, 2018, 05:18:00 ÖS »
Ne yazık ki bakıyorlar ihtimal yüksek 15 yıllık tornacıyım 3 ay önce yeni bir işe girdim çok şükür.hepatit b c istendi devletteki doktor hiv ide koydu bunu böyle çalıştığın yere ver dedi ortada ufak bir ayrıntı var yalnız istenen testte sadece hepatit markerleri vardı doktora sordum anti hiv de var diye bu kağıtta biz bütün testleri yapıyoruz buda tehlikeli virüs sınıfına giriyor dedi yani olay şu kanunen kurumun testi istemesi yasak ya ama değil işte.