Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bulaşı Olmadı  (Okunma sayısı 967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mathnawi

• Yeni Üye
  • *
Bulaşı Olmadı
« : Mayıs 07, 2017, 07:42:09 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,
Üniversite son sınıftayım.Bir kaç aydır burayı takip ediyorum ama yazmak için bugunu bekledim.Üç ay önce eşcinsel bir ilişkide bulundum üstelik pasif konumdaydım.Partnerim ise tedavisini gören Hiv pozitif birisiydi.Virüs yükü negatife düşmüştü.İlişki esnasında condom patlamış ve biz fark etmedik.Zevk sıvısı hep içerde kalmıştı.Elim ayağım boşaldı.Ama nerden bileceksin condom patlayacak.Her neyse olan olmuştu test olmak için beklemekten başka yol yoktu.Öncesinde Hiv hakkında araştırırdım okurdum o yüzden biraz bilgiliydim.Bazı araştırmalarda tedavi alanlar zevk suyunda virüs bulunmaz diyordu.HPTN ve  Partner Study isimli çalışmalar yapılmıştı çiftler izlenmiş ve hiv bulaşısı görülmemişti üstelik çiftlerden biri pozitif biri negatif kimselerdi.Her neyse bunları görünce biraz içim rahatlar gibi olduysa da  ister istemez strese giriyor insan.Bekliyordum.  nerdeyse alttan alta kendimi pozitif olmaya alıştırıyordum.Hatta acaba hangi ilaçları kullanacağım diye bile düşünüyordum.(Partnerim hivent ve tivicay kullanıyor ondan).Bir ay dolduğunda  gidip test yaptım negatif.Tabi yetmez 45 .gün combo yaptırdım negatif.Bugun de üçüncü ay doldu hatta 95.gün oldu yine test yaptırdım negatif.Evet enfekte olmamıştım ama partnerimden de kaçmadım.Hala görüşüyoruz o kadar iyi birisi ki.Aksine bu olayla onu daha iyi anladım gerçekten zor bir bir psikoloji.Ama Hiv pozitif olmanın o kadar korkulacak bir hastalık olmadığını da anladım..Kanser mi hiv mi deseler hivi tercih ederim.Bir ilaçla gayet de hayatına devam ediyorsun. ikinci testten sonra konuyu kapattım.Ama adet yerini bulsun diye üçüncü ay testini de oldum.Bu yaşadığımı Aids rehberi forumunda da paylaştım ki ordakiler fena fobik olmuşlar bunu görürler de önyargıları,şüpheleri kırılır diye belki.Ama aldığım cevaplardan öyle olmadığını anladım.Bu site de gerçekten çok faydalı.Bazen söz hiv pozitif olmaktan,aidsten açılır arkadaşlarla konuşurken.Elimden geldiğince doğru bilinen yanlışları düzeltmeye çalışıyorum önyargılarını kırmak için.Tedavinin de bulunacağına olan inancım tamdır.Ben bu olayla fobik olmadım kaçmadım aksine hayatı pozitif yaşayan sizleri bir nebze daha iyi anladım.Mümkün olsa hepinizle tek tek tanışır sarılır her şeyimi paylaşırdım.

Lior

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Bulaşı Olmadı
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2017, 10:56:34 ÖS »
U=U: HIV Undetectable = Untransmittable

RNA NEGATİF İSE HIV BULAŞ OLMAZ.

#UequalsU #FactsNotFear #ScienceNotStigma

http://www.thebody.com/content/78596/uu-hiv-undetectable--untransmittable.html
https://www.preventionaccess.org/undetectable

Not: Başkalarından cinsel yolla bulaşan Hep B, Hep C, sifiliz, klamidya, gonore, HPVgibi hastalıklar kapmamak için korunun.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bulaşı Olmadı
« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2017, 06:58:50 ÖÖ »
Senin ve partnerinin adına sevindim. Her zaman korunmaya devam et, evet pozitif olmak dünyanın sonu değil ama tercihimiz olsa bir şansımız daha olsa enfekte olmamak için her şeyi yapardık.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.