Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaçlar Hakkında Bilgi  (Okunma sayısı 482 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
İlaçlar Hakkında Bilgi
« : Nisan 29, 2017, 07:22:13 ÖS »
Herkese Merhaba...
3 ayı geçti direnç testim çıkmadı... Cd4 %46 , rna 19000 küsür... En uygun ilaca başlamak için direnç testini beklemek istiyorum ama çıkacağı yok gibi... Psikolojik olarak da yorgun hissetmeye başladım. Sizden ricam kullanılan ilaçların (triumeq,stribild,kaletra,truvada,stocrin... daha da varsa ben bilmiyorum) hangi şartlarda verildiği ve uzun vadede vücuda ne gibi zararları olabileceği. Bilgilendirirsiniz sevinirim.. Doktorum biraz tuhaf da benim... Sizden bir ön bilgi almış olurum.

Bedel

• Ziyaretçi
Ynt: İlaçlar Hakkında Bilgi
« Yanıtla #1 : Nisan 29, 2017, 10:31:41 ÖS »
@turuncu  Merhaba,

Ilac konusunda attigim linkteki tabloya goz atabilirsin.

http://www.webmd.com/hiv-aids/aids-hiv-medication-side-effects

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 29, 2017, 11:24:05 ÖS »
Teşekkürler @Bedel  bunu aradım bulamadım... ;)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2017, 08:55:50 ÖÖ »
Truvada stocrin -psikolojik yan etkileri olabiliyor, bu yüzden stocrin akşam yatmadan öneriliyor. İlaç etkileşimi az ve ucuz.

Truvada+kaletra veya prezista norvir-diğer ilaçlara göre bulantı ishal ve kolesterol yükseltme etkisi bir tık daha fazla görülüyor.

Bu yukardaki tedaviler artık ilk başlayanlara önerilmiyor.

Truvada ve tivicay bence en iyi tedavi şu anda, yan etkisi yok gibi, tivicay a direnç gelişimi zor, ilaç etkileşimi için doz ayarlanabiliyor.

Stribild tek tablet ve rahat, ama ilaç etkileşimi fazla. İçindeki truvada'nın daha yan etkisiz formu olan Genvoya henüz ülkemize gelmedi.

Triumeq için allerji hla testi yapılmalı, kalp sorunu ve riski olanlara önerilmiyor. İçinde truvada olmayan tek kombin, truvada nın böbrek ve kemik yan etkisi daha fazla bu ilaca göre bu böbrek ve kemik sorunu olanlar için iyi bir alternatif bu ilaç demek.
« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2017, 06:49:08 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2017, 08:07:14 ÖS »
Teşekkürler @Mavera... Önümüzdeki hafta ilaca başlamak istediğimi söyleyeceğim doktora. Bakalım ne dicek...