Mavi-Banner

Gönderen Konu: NIAID Çalışması  (Okunma sayısı 549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Matland

• Ziyaretçi
NIAID Çalışması
« : Nisan 11, 2017, 01:05:11 ÖS »
https://www.nih.gov/news-events/news-releases/scientists-nih-emory-achieve-sustained-siv-remission-monkeys

Şimdi bilindiği üzere hiv virüsü mide ve bağırsaklarda ciddi hasara yol açıyor. Bilim insanları bakmışlar görmüşler ki alpha4beta7 diye bir protein var midedeki cd4 lerin yüzeyinde bulunuyor. Hiv bunlara tutunup adamı enfekte ediyor. Demişler bunu kitleyelim bakalım ne oluyor. Sonra maymunu almışlar basmışlar antibodyi bir bakmışlar oha lan virüs çoğalamıyor. Demişler hımmm. Virüsü yok edememişler ama tutunacak dalı kalmayan hiv öyle kös kös bakmış. Sonra demişler bizim heriflere de uygulayalım. Çağırmışlar, 30 hafta boyunca daha önce başka bir hastalığın tedavisinde kullanılan yani halihazırda insanlar için kullanılan vedolizumab ı vereceklermiş. Bu çalışmanın adını da NIAID koymuşlar. Hadi hayırlısı 2017 sonunda ne oluyor ne bitiyor söyleriz size demişler.

Xavier

• Üye
  • *
Ynt: NIAID Çalışması
« Yanıtla #1 : Nisan 11, 2017, 01:53:45 ÖS »
Matland midedeki Cd4 ler ile ilgili sölediklerin enteresan geldi. Bu sölediklerine göre oral  yoldan bulaş olma ihtimali okadarda düşük değil.. sesli düşündüm sadece.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 11, 2017, 01:55:59 ÖS »
Hayır yanlış düşünüyorsun. Hiv tükürükte bile ölürken zaten mide asidine kesinlikle dayanamaz. Senin dediğine göre tükürükten ve mide asidinden geçmesi lazım.

rarbg

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 11, 2017, 01:58:11 ÖS »
Matland midedeki Cd4 ler ile ilgili sölediklerin enteresan geldi. Bu sölediklerine göre oral  yoldan bulaş olma ihtimali okadarda düşük değil.. sesli düşündüm sadece.

Mide yüzeyindeki cd4 ler denince benim aklıma, midenin iç kısmı değil aksine dış kısmı geldi. Yani kanla beslenen kısım. Virüste kanla beraber tüm vücut dokularına gidiyor ve atıyorum midedeki cd4 lere daha kolay tutunuyor.
Bu tamamen benim yorumum, yanlış yorumlamış olabilirim. Eğer öyleyse iletim silinebilir :)

günlük

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 11, 2017, 02:32:42 ÖS »
Tutunacak  dalı kalmayan virusude ilaçlar hallediyor mu arkadaşlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 11, 2017, 03:20:24 ÖS »

İlaçlar virüsü öldürmüyor zaten. Çoğalmasını engelliyor, çoğalamayan yani cd4 hücrelerini istila edemeyen virüs de kendi kendine siliniyor gidiyor kanımızda.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #6 : Nisan 11, 2017, 03:20:52 ÖS »
fobikler  bu tedavi  yöntemlerine  yorum  yazmasın, siz  önce  kendi  korkularınızı  yenin
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 12, 2017, 12:27:32 ÖS »

İlaçlar virüsü öldürmüyor zaten. Çoğalmasını engelliyor, çoğalamayan yani cd4 hücrelerini istila edemeyen virüs de kendi kendine siliniyor gidiyor kanımızda.
Mavera, çok güzel bir haber değil mi bu? çok sevindim. sona yaklaşıyoruz galiba.
Tırtılın yolun sonu dediğine, Allah kelebek demiş.