Mavi-Banner

Gönderen Konu: beklenen yaşam süresi hakkında  (Okunma sayısı 4011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: beklenen yaşam süresi hakkında
« Yanıtla #15 : Nisan 04, 2017, 01:39:28 ÖÖ »
İlaçlarla  normal yaşam süresince yaşanabileceğine inanıyorum ama kullanılan ilaçların ömür geçtikçe organlara zarar vereceği de bir gerçek... Bunu kim ne derse desin göz ardı etmek mantıksız olur... 4-5 yıl  hayatımızdan çalacak hiv maalesef.. Ama  böyle bir virüsle yaşadığımıza bile şükretmeliyiz.

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Nisan 04, 2017, 03:32:08 ÖÖ »
Merhabalar,

Belki bir cogunuzun haberi vardir. Ben facebookta gezerken evrim agacinda gordum. Abi  şuna bakarmisin kafa nakli ameliyati diyorlar yuh bea nereye gelmisler. insanlik bu hizla giderse 500 yil yasar 100 sene sonra . sahsen ben sasirdim. Merak etmeyin bunu yapmayi dusunen bir bilim dali yakinda yener bu hastaligi İNSALLAH    http://www.ntv.com.tr/saglik/kafa-nakli-icin-tarih-verdi,2m68N_BUu0m6O6Jn9Q3tGg

Saygilarimla

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Nisan 04, 2017, 12:29:14 ÖS »
Evet ama yine 1 asır alır bu operasyon.. Ondan önce hiv var,kanser var.. Kanserin şu anda çok rahat tedavi edilebileceğine inanıyorum ben ama ortaya çıkarmak için doğru vakti bekliyolar bence.. Neyse artık o doğru vakit .... 

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Nisan 04, 2017, 02:28:23 ÖS »
Merhabalar,

Benim burada bahsetmek istedigim ne kadar hizli ilerliyoruz. Operasyon 2017 yilinin aralik ayinda yapilacak.Yuzde 90 basari bekliyorlar. Bana sorarsanuz Nobel odulu alalisma basarili olurlarsa. Umarim tip daha hizli ilerler 

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 04, 2017, 03:37:41 ÖS »
Yok yok o o kadar kolay bir iş değil.. Onun daha vakti var bence... Deneyler yapılır tabi ama  başarılı olacaklarını sanmıyorum çünkü çok komplike bir durum o.. sinirler damarlar falan kolay olmayacaktır...

soruisaretleri

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Nisan 05, 2017, 12:10:18 ÖS »
Merhabalar, @turuncu

Sevgili kardesim, Benim kendi fikrim; Bu basarmalari HİV i insan vucudundan silmekten daha zor. Ama dedigine katiliyorum. Bundan once cok hastalik var. Birde basarili olurlarsa oda kotu dusunsene sevmedigimiz devlet liderleri ölmez de bu defa temelli harman yeri olur ortalik.
 http://www.treatmentactiongroup.org/cure/trials

Saygilarimls

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #21 : Nisan 07, 2017, 01:30:05 ÖS »
yav arkadaş  öyle  yada  böyle  ölecegiz, 80 yaşaşak  ne  70 yaşasak ne 50 yaşasak  ne

önemli  olan  kaliteli, keyifli, güzel  vakit  geçirerek yaşamak

dünyada iyi insan  olarak sevilip sayılmak, ruhen  ve bedenen  iyi bir insan  olabildiysek  gerisi teferruat
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #22 : Nisan 07, 2017, 07:30:09 ÖS »
Herkese merhaba:

Zamanında yazmıştım.
Aynı postu yine yazıyorum.

Çok takmamak lazım.
Yanımda Calisan mühendisin kız kardeşi 19 yasında kanserden öldü.
Tanı ile olum süresi 6 ay sürmedi.
Neredeyse sülalesinde kanser yok.
Sigara içmiyor, icki içmiyor düzenli spor yapıyordu.
Fazla diyebileceğiniz kilosu bile yoktu.
Dedeleri, nineleri 70 yasında yasıyordu.

Hayat bu ne zaman biteceği belli olmaz.
Önemli olan yaşadığımız kadarını pozitif yasamak, dolu dolu yasamak.
İnsanların hattına dokunabilmek.
Bir çok şeyi değiştiremezsiniz ama bir şeyi değiştirebilirsiniz.
1>0.
Steve Jobs 59 yasında öldü ama dünya teknoloji anlayışını değişti.
Bu ciddi bir örnek.
Dünyada ki herkese dokunabilmeye gerek yok.
Bir kişiye dokunsak yeterli.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Nisan 08, 2017, 09:22:13 ÖÖ »
Merhabalar bilgisayardan giris yapamiyorum sadece telefondan kabul ediyor
Suresiz.siteden uzaklastirildiniz diyor pc ile giris yaparken
Yardim plase 🤗
Birçok kullanıcı aynı problemi yaşıyor. @Shopska bir çaresine bakar diye umud ediyoruz.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 15, 2017, 05:00:49 ÖS »
arkadaşlar moralinizi bozmayın neyin ne olacağı belli değil. benim için herkes umudunu kesmişti tıbben ölmüştüm. 21 doktor kontrol etti son gece. serumları sökün boşuna eziyet görmesin sabaha çıkmaz dediler. 2 yıl oldu işe başladım mütiş bi işim var geziyorum tozuyorum, hayallerimi gerçekleştirmek için hiç birşey mani olamadı tek akciğerim var ve yürürken 20 metrede bir duruyorum dinlenmek zorundayım. yokuş çıkarken çok tıkanıyorum ama yinede bunları yapmaktan yılmıyorum. gerçekten pozitif olmayı deneyin  ;)

berkcan09

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Temmuz 19, 2017, 11:23:41 ÖS »
Bende 25 yaşındayım Doğrulama testinin sonucu bekliyorum. ölümümü düşünmüyor değilim yüşünüyorum tabi ama nerde ve ne zaman olacağını bilemeyiz keşke bilebilsek gider mezarımı kendim kazarım o derece yani. Belki yarın bi trafik kazasından gideceğiz belki çok farklı birşeyden dolayı öleceğiz. Ama hiv den önce farklı sebeplerden dolayı ölebiliriz . Kan vermek için araştırma hastanesine gittiğimde bundan dolayı ölmezsin korkma  dedi. Ayrıca doktorum hiv için çalışmalar sürüyor 10 içerisinde kesin tedavi yolu bulunabilir diye konuştu . Bakalım doğrulama testine 11 Temmuz'da gönderilmiş kan örneğim be kadar süre içerisinde sonuç gelir acaba bilgisi olan varmı bu konuyla alakalı olarak ??

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Temmuz 19, 2017, 11:36:05 ÖS »
Ben hiv+ değilim ama yanlış test sonucu neticesinde 1 ay boyunca olmuş kadar oldum ve sizin ruh halinizi çok iyi anlıyorum, bu kadar kötümser olmamaya çalış hayat devam ediyor sonuçta artık başına böyle bir şey gelmiş ve bundan sonra daha güçlü olup hayatını buna göre planlamalısın. Eninde sonunda herkes ölecek zamanı gelince. Bundan sonra yapman gereken hayata pozitif bakmak çünkü negatif düşünmenin sana hiç bir faydası olmayacak sadece kendini yıprattığınla kalacaksın, ayrıca depresif bir ruh hali insana en büyük kötülüğü yapandır, her gün ölmek gibidir. Hiv öldürmez ama bozuk bir psikoloji insanı her gün öldürmekten beter eder, süründürür her yeni başlayan gün cehennem azabı gibi gelir. Kendine bu kötülüğü yapma.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Temmuz 19, 2017, 11:44:35 ÖS »
         Mutsuz arkadaş; Bu ne umutsuzluk. İşimiz gücümüz sizinle uğraşmak oldu. Bu hastalıktan ölmeyeceksiniz.   Fakat alkollü araç kullanıp hız yapar ve kemer takmazsanız ölürsünüz. Babacığım geçirdiği  beyne pıhtı sebebi ile  kan sulandırıcılarını içmezse  felç geçirir ve bu sefer kurtaramayız. Bir kaç kez yaşadı çünkü.  Kardeşim ritm bozukluğu ilacını hergün almak zorunda ömür boyu. Almazsa en ufak atış bozukluğunda hayatını kaybeder. Bakın gördünüzmü  her hastalığın ve hastanın , daha doğrusu bazı hastaların ilaca bağımlı yaşamaları gerekiyor. Annem hergün tansiyon ilacı içmek zorunda ki bazen sebepsiz yere ilaca rağmen fırlıyor.
      Her meslek grubunda kalitesiz ve eğitime rağmen kronik cahiller vardır. Bu olacak dünyanın her yerinde varlar. Biz kaliteli ve kültürlü insanları önemseyip onlara değer vereceğiz ki ödüllendirmiş olalım.
      Siz günde bir ilaç içeceksiniz tıpkı kardeşim gibi. Kimse yargılamaz sizi. Hiç bir insan isteyerek ve bilerek bir virüs almaz vücuduna. Bu ancak bilgisizlik ve bir anlık beyni kapatma olabilir olmuştur. Sağlık çalışanlarının inanınız çok azı tavırlıdır. Onlarında kardeşleri evlatları var. Bu kadar umutsuz olmayınız. Bu tedavi hakkınız ve önce siz sahipleniniz. Siz size lütfedilen bir hakmış psikolojisine girerseniz bu zayıflık olur.     
        Umarım anlatabilmişimdir. Sağlılacakla kalınız

Bedel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Temmuz 20, 2017, 12:57:43 ÖÖ »
@inanilmazmutsuz  Sen negatif ikende ölümsüz degildin simdide . Bu yuzden artik su negatif dusunceni ya birak yada birak lutfen. Neyin ne zaman olacagini kestiremeyiz. Ayrica 1980 veya 1990 da tani almadin. 2017 yilinda aldin yasam kaliten dusmeyecek eskisi gibi ayni kalitede yasayacaksin hepsi bu kadar.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #29 : Temmuz 20, 2017, 07:25:20 ÖÖ »
Doğrulama testi 2-3 haftayı bulabiliyor çok yeni tanı var yoğunluk oraya da yansıdı

Evet mutsuz arkadaş bak herkes aynı şeyleri söylüyor. Gerçekten mutsuz umutsuz olmanı gerektirecek bir şey yok! Yok işte! bu hastalıktan ölmeyeceksin ama kahrından verem/kanser olabilirsin Allah korusun! Neden üzülüyorsun, insanların cahilce önyargılarına üzülme, ona üzüleceksek daha neler neler var, ne cahillikler var ülkemizde, bazı insanlar ne kadar bilgisiz, bağnaz, ön yargılı, bilmiyor musun, ohoooo. En basiti erkekle konuştu gezdi diye öz kız kardeşini acımadan öldüren katleden bundan da zerre pişmanlık duymayan insanlarla aynı ülkede yaşıyoruz. Bazılarının zihniyeti bu işte, çok acayip kafalar. Onlara acı sadece, geç. Seni üzmesine izin verme.

Kendi başına halledemiyorsan mutlaka psikiyatri uzmanından yardım almalısın. İlaçların faydası çok. Yoğun panik atak yaşıyordum ben de, hemen her skşsm 'ölüyorummm!' Diye acillerdeydim, kalbim sıkışıyordu ama drlar hiç bir şey bulamıyordu. Tamamen psikolojikmiş çünkü, 6 ay psikiyatri ilacı içtim, öyle rahatladım ki! Yani yapıyor beynimiz bunu bize, kolay bir şey değil yaşadığımız, ama her şeyin çaresi var. Mutlu ve rahat ve sağlıklı yaşama hakkımız da, imkanımız da var, unutma!
« Son Düzenleme: Temmuz 20, 2017, 07:29:39 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.