Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Tanı  (Okunma sayısı 3869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
Ynt: Yeni Tanı
« Yanıtla #30 : Nisan 11, 2017, 05:16:25 ÖS »
@Orbito  hayır ne  yazıkki çözülmedi 2 kutu  can damarım kardeşlerim sayesinde  çöpe atıldı.Herhangi  bir çözüm  yolu  yok, parasını  vererek  eczaneden temin  yoluna  gideceğim.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Nisan 25, 2017, 03:32:37 ÖS »
Stibild'i kutusundan alıp şu meşhur vitamin ilacının (Ph...) şişesine şişeyi yıkamadan direkt koysam olur mu?

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Nisan 25, 2017, 03:35:20 ÖS »
@ankist   stribild  kutusunun içerisinde  nem  koruyucu  var, onunla beraber  koyarsan  birşey  olmaz
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

O.S

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #33 : Nisan 25, 2017, 03:59:28 ÖS »
Merhaba,

Sakın korkma bende tanı alalı 1 ay oldu.. bende senin gibi çok şanslıydım çünkü ennazından bi sekilde öğrendim. İlaç kullandığımız sürece hiçbişey olmuyor ayrıca ben gerçekten tam tedavinin geleceğine de çok inanıyorum... Özellikle Enfeksiyon bölümüne gittiğinde göreceksin herkes için çok normal bi hastalık..

kamikaze

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Nisan 25, 2017, 04:26:36 ÖS »
bayan doktor eldiven takmadan muayene etti beni aşı yapan hemşire bile eldiven takmadı enfeksiyon bolumunde

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mayıs 10, 2017, 10:01:47 ÖÖ »
İlaçla ilk ayım bitti ve HIV RNA <40 negatif. İlk aydan negatife düşmeme çok sevindim. CD4'lerim de  iki katına yükselmiş. Daha önnce CD4'üm düşük olduğu için aşılara başlanmamıştı. Test sonuçları için gittiğimde sanırım aşılara başlatacaklardır.

Biraz rahatlamış hissediyorum kendimi. Mutlu etti. Sadece henüz halen ilacımı alırken tok muydum gerçekten diye soruyorum kendime. Bir de yarım saat, bir saatlik erken ya da geç alma durumlarım oluyor. Bu konuda biraz evham yapıyorum.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #36 : Mayıs 10, 2017, 10:31:34 ÖÖ »
hiv  rna  negatife  düşmüş ise ilaç  işe  yarıyor demektir.

ilaçlarını  ne  şekilde  alman  gerekiyorsa  o  şekilde al  tok  karnına alman  gerekiyorsa  muhakkak  tok  karnına  al , bunun  haricinde  30 dk   gibi  geç almalar sorun olmaz

önemli  olan  doz atlamaman.

cd4   500 üzerine  çıktıysa  aşı  takvimini de  yapabilirsin  doktorunla ;)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2017, 02:33:55 ÖS »
@ankist gözünaydın 😊 aşılarını da olunca daha çok toparlasın.Özellikle grip aşısı kolay alınan enfeksiyonu baskıalmaya çok önemli bizim için.

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Mayıs 14, 2017, 11:15:05 ÖS »
Bugün ilk kez ilacımı unutup 2 saat 10 dk geç aldım. Umarım problem yaratmaz bu durum. Farkeder etmez aldım hemen. Tedirgin oldum?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #39 : Mayıs 14, 2017, 11:26:42 ÖS »
gecen gun bu konuyu doktoruma sordum. 2-3 saatlik ve bir sefere mahsus oynamalar bir sıkıntı yaratmaz fakat aliskanlik haline gelip düzensiz kullanim olursa sıkıntı. rahat olabilirsin

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mayıs 15, 2017, 12:00:41 ÖÖ »
Telaşla ilacı yutup hemen buraya yazdım. Arama kısmından kontrol edince 2 saatlik gecikme için sorun olmayacağı yazılmış. Rahatladım.

Telaşla ilacı alınca tok karna mıyım değil miyim düşünmedim. Yemeği 8 gibi yemiştim. Kendimi aç hissetmiyordum. Unuttuğumu farketmeden yarım saat kadar önce de çok az meyve yemiştim. Bayağı az. Ama ilacı alıp hemen sonra yarım muz  da yedim. Heralde tok karna sayılmışımdır.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #41 : Mayıs 15, 2017, 07:23:46 ÖÖ »
Stribild için 2 saat gecikme hiç önemli değil
Ama aç tok çok önemli
Dakika dakika denk getirmektense tok almaya daha dikkat et derim.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.