Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni Tanı  (Okunma sayısı 4552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yeni Tanı
« Yanıtla #15 : Mart 10, 2017, 01:57:17 ÖS »
İstersen ağla, rahatlamak için. Ama kendini üzüp umutsuzluğa kapılma. Çünkü gerek yok.

Ağlasak da, bağırsak da, dövünsek de değişmeyecek + oluşumuz. O yüzden bence üzülmek ağlamak zaman kaybı. Yapmamız gereken, sağlıklı olmak için yapmamız gerekenlere odaklanmak. Çünkü sağlıklı ve normal yaşama şansımız var, ilaçlarımız sayesinde!

Tedavine başlayıp uyduğun sürece hayatında değişen pek bir şey olmadığını göreceksin. Sen gene aynı eşi benzeri olmayan değerli sensin, dünya gene aynı kirli dünya, sadece bir-iki hap içiyorsun günde. Hepsi bu.

CD4 Oranların fena değil. Tehlikeli bir evrede değilsin zaten. Tedavi ile toplayacaktır. Unutma ki göreceğin en düşük cd4 lerin bunlar. Bundan sonra tedavi ile sadece yükselebilirsin. Korkma.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mart 25, 2017, 11:13:44 ÖS »
Direnç testi sonucum halen çıkmadığından ilacım belirlenemedi ve tedaviye henüz başlayamadım.

Bir ay sonra yurtdışına gitmem gerekiyor. 5 günlük. İlacım belirlenince kullanmaya başlamak için yurtdışından dönmeyi beklesem sorun olur mu? İlacın yan etkilerini orada yaşamaktan korkuyorum. En çok da kusma ya da ishalden korkuyorum.

CD4 sayımı bilmiyorum. Ancak %20. Lenfosit diye kısım var fakat karşısında lym değil başka ibare var. Doktor CD4 için iyi demişti. Viral yüküm 11bin küsür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mart 25, 2017, 11:18:22 ÖS »
hayır sorun olmaz. Başladıktan sonra artık bırakmaman gerekir

Braveheart

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mart 26, 2017, 12:15:59 ÖÖ »
@ankist hoşgeldin üstadım, keşke gelmeseymişsin viral yükün iyi durumda forumda milyonlar olan arkadaşlar var onlar bile hakkından geldi mesela @10milyonüstü  var adam alt etti virüsü çok kısa bir sürede dünya umut dünyası kardeşim Allah'ta sevdiği kullarına bir sıkıntı verirmiş. Kirli dünyada herkes yaşam savaşı veriyor kimileri maddi, kimileri ise manevi yönden hiv+ ölümcül olmaktan çıktı diabet gibi tansiyon gibi sadece 1-2 ilaçla kronik bir hastalık haline geldi eskidenmiş hive bağlı ölümler eminim ki çok yakında kesin bir tedavi gelecek ben negatifim fakat benimde bir hastalığım var düzenli olarak ilaç kullanıyorum belki hiv+ bireylerden daha az yaşıyacam tabi ki  bunu takdiri ilahi Allah bilir ama kafanı rahat tut psikoloji çok önemli depresyon hastalığı daha çabuk yayıyor vücuda sevgiyle kal.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Mart 26, 2017, 04:59:39 ÖÖ »
Beş günse bekleyebilirsin sorun olmaz. Ama ilaç yan etkisinden de bu kadar korkma yahu, kaletra gibi eski bir ilaç başlamadıkça yeni ilaçlarla (stribild, triumeq, tivicay vs) öyle kusmalar ishaller yaşayan yok.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • BİL ÖNEMSE VE KORUN !!!!!ÇOK GEÇ OLMADAN
« Yanıtla #20 : Mart 28, 2017, 01:34:39 ÖÖ »
Selam dostum arap ulkeri hiv konusunda cok kati kuralları olan ülkeler,muhtemelen seni deporte ettiler ve bu durumda bir daha o ulkeye giris yapma ihtimalin yok
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mart 28, 2017, 04:26:14 ÖS »
Selam dostum arap ulkeri hiv konusunda cok kati kuralları olan ülkeler,muhtemelen seni deporte ettiler ve bu durumda bir daha o ulkeye giris yapma ihtimalin yok

Aynen ömür boyu giriş yasağı getirildi. Bir gün kararlarından dönmek zorunda kalırlar umarım :)

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mart 28, 2017, 04:32:37 ÖS »
İlacım belli oldu: Stribild
CD4 sayım bir yanlışlıktan dolayı sayısal olarak belirlenmedi. Yüzde olarak 20. Tahmini olarak 240. Viral yüküm 11bin küsürdü zaten.
CD4 240 olduğu için aşılara başlanmadı. Bir ay sonraki duruma göre. Şimdilik sadece B12 iğnelerim var. İlacı bir kaç sonra kullanmaya başlayacağım.

Hayallerim için üzgünüm ancak umutluyum.
Çağkan Hoca gidiyor. Görevini üstlenecek kadın doktor da gayet sıcak kanlı kendinizi güvende hissedebileceğiniz biri.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #23 : Mart 28, 2017, 04:39:39 ÖS »
Stribildcilere katıldın sen de hadi hayırlı olsun. İlacını her zaman aynı saatlerde, mutlaka güzel bir yemekle al. Doktoruna danışmadan başka ilaç kullanma. Bol su iç. Korkma yan etki falan çoğu kişide hiç bir şey görülmüyor rahat ilaç.  Kontrollerine git, güzel haberlerini paylaş :)

ankist

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 08, 2017, 09:39:45 ÖS »
Bu akşam ilk kez ilacımı kullandım. Uyandığımdan beri alarmlar kurmama rağmen unuturum korkusuyla paniktim. 21:00'de yutmuş oldum. Hiç bir zaman unutmadan düzgün bir şekilde devam ederim ve en kısa zamanda mutlu haberi alır bir daha kullanmak zorunda kalmayız inşallah.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Nisan 08, 2017, 09:59:57 ÖS »
merak etme unutmazsın. telefona bakmadan bir gün geçirebiliyor musun? zannetmiyorum. Dolayısıyla unutma olayı pek olmuyor. İlaç kutusu alışkanlığı da edinirsen sıkıntın olmaz. Hadi hayırlı olsun.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Nisan 09, 2017, 03:52:07 ÖS »
Stribild ailesine hoşgeldin gayet etkin ve güzel bir ilaç,birkaç ay içinde viral yükün negatif gelecektir.cd4 sayın da. Zamanla toparlayacaktir.
hayatı  çok ciddiye almayın, yaşam  çok  kısa  ve hızla  geçiyor  nasıl  mutluysanız  öyle  yaşayın  ve  hayatı kendinize  zindan etmeyin .

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 10, 2017, 04:47:49 ÖÖ »
selamlar,

yurtdisinda yasayan biri olarak ne kadar zor bir deneyim gecirdigini tahmin edebiliyorum.

ne yazikki hala bazi ulkeler 1980lerden kalma uygulamalara devam ediyor. UAE bunlardan birisi.

ama dunya degisiyor, yavas yavas kalkiyor.

HIVTRAVEL.ORG 

bu sitede ulkelerin ziyaretci,ve oturma konusunda kisitlamalari var, faydali bir kaynak.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Nisan 10, 2017, 10:01:19 ÖS »
boşver dubai'de  yaşayıp  napacaktın  3 tarafı  çöllerle  çevrili, peştamalli  erkeklerin  ardı sıra 3 kadın  2 çoçuk  ve 1 bakıcının  gezindiği  petrollerinin  verdiği  hazla günün 32 saatini zevk sefa ile  geçiren, bazen  mantığın sınırını zorlaya**k çölde  motorbike sürdükten sonra  gün batımı kartal  uçurup  ,dansöz  oynatanların  yasadığı  sınırlı  petrole sahip  bir ülke işte

bilmem kaç sefer  gittim  ve hiç  haz almadığım  ülkeler sıralamasında  top 5 e  kesinlikle  girebilecek  bir ülke, ülkemiz  gibi bir ülke  yok  kaçmak  yerine  kurtulmak  yerine , elbirliği ile  birtakım  yanlışlıkları  hep beraber düzelterek  ülkemizi daha  yaşanabilir  bir seviyeye  getirmek için  çabalamalıyız.

Orbito

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Nisan 11, 2017, 12:43:48 ÖS »
@acisada

ilac konusu cozuldu mu? uzuldum sildigine gore hallettin diye dusunmek istiyorum.