Mavi-Banner

Gönderen Konu: yaz geliyor :D  (Okunma sayısı 1414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
yaz geliyor :D
« : Ocak 29, 2017, 12:42:43 ÖÖ »
arkadaşlar önümüz artık yaz :) bırakın bu ilaçlar dirençler bilmem neler :D ilaçlarını saatinde iç tamam işte mesele yok :) yakında bahar gelecek çiçekler açacak doğa uyanacak hormonlar dellenecek :D mutlu olmaya dair bişeyler yazalım biraz mizah yapalım. bence en büyük problem mutsuzluk asıl ona çare bulalım. hayat ne kadar uğraşırsak uğraşalım bizim kontrolümüzde olmadan hızla akıyor durduramıyoruz.ve nihayete ermeden geri bakınca dolu dolu bir hayat yaşayalım diyorum. farkındalık yaratmak istedim hani pozitif pozitif diyoruzya asıl önemli olanda hayata karşı pozitif olmak değil mi :) her neyse bu ilaç (triemeq) antidepresan ilavesi de mi içeriyor nedir :) kullandığım günden beri gayet huzurluyum. kendinize iyi bakın canlarım. sizleri her karanlık gecenin sonunda doğan adeta karanlığa devrim yapan güneşin sıcaklığı gibi selamlıyoorum. :)
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: yaz geliyor :D
« Yanıtla #1 : Ocak 29, 2017, 01:30:16 ÖÖ »
yazdım gelmedi kardeş ??? yaz geliyo demişsin gelen yokk

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 29, 2017, 02:00:04 ÖÖ »
ART iyi fişeklemiş seni. :)

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Ocak 29, 2017, 02:25:03 ÖÖ »
aynen ya oldu bitti allaha şükür en azından çaresi olan bir hastalık bir ilaç iç gerisini unut hatta bence yapmak isteyip ertelediğimiz herşeyi yapmalıyız benim ilk planlarımdan biri bu yapmak istediğim herşeyi yapmak :) mesela uzun zamandır ertelediğiniz ama yapmak istediğiniz neler var hadi yazın....
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #4 : Ocak 29, 2017, 01:00:13 ÖS »
 Kardeşim Ne kullanıyorsan bende istiyorum :D
Dur yaza daha 4 ay var dereyi gormeden paçaları sıvadın maşallah;
Daha karın tadinı çıkaramadık. Gerçi istanbula şöyle adam gibi bir kar yağdığı da yok ya 2 gün yağar sonrası çamur rezillik.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Ocak 29, 2017, 10:07:32 ÖS »
antalya'da olunca güneş açsa yaz geliyor sanıyoruz :D

Mahkum2017

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2017, 10:56:37 ÖS »
Çok iyi geldi bana bu konu. Gerçekten. Artık bir aydan fazladır depresyondayım sanki. Ne yapacağımı bilemiyorum. Artık doktorlara falan da güvenemiyorum. Ellerim terliyor, titriyor, kafam uyuşuyor ve hiç bir şekilde anlatamadığım başka sorunlar. En zoru da bu. Ne olduğunu anlamıyorum. Mayis 2016-dan beri Tenofavir ve Efavirenz kullanıyordum. Üç gün öncü ilaçların beni rahatsız ettiğini söyledim ve doktorum atripla verdi. galiba aynı şey ama tek tabletde. Şimdi bunu okudum da biraz iyi geldi. Ama bana ne olduğunu anlayamıyorum. Biraz kilo almak istiyorum alamıyorum. Doktorum Cd4 616  bir sorun yok fazla kafana takıyorsun diyor. Ama neden şimdiye kadar olmuyordu? burda fazla ilaç seçenekleri de yok. Tenofavir Efavirenz Atripla bir de dörd farklı ilaç kombinasyonu varmış eğer şu an kullandığıma direnç gelişirse dörtlü kombinasyona geçeceğimi söylüyor. yaz gelse de belki kafam biraz hüzur bulur. çünkü çok rahatsızım ve doktor pek ilgilenmiyor :( biliyorum bu yazdıklarımla konunun tüm pozitifliğini mahv ettim((( Özür dilerim(((

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Ocak 30, 2017, 03:18:55 ÖS »
Çok iyi geldi bana bu konu. Gerçekten. Artık bir aydan fazladır depresyondayım sanki. Ne yapacağımı bilemiyorum. Artık doktorlara falan da güvenemiyorum. Ellerim terliyor, titriyor, kafam uyuşuyor ve hiç bir şekilde anlatamadığım başka sorunlar. En zoru da bu. Ne olduğunu anlamıyorum. Mayis 2016-dan beri Tenofavir ve Efavirenz kullanıyordum. Üç gün öncü ilaçların beni rahatsız ettiğini söyledim ve doktorum atripla verdi. galiba aynı şey ama tek tabletde. Şimdi bunu okudum da biraz iyi geldi. Ama bana ne olduğunu anlayamıyorum. Biraz kilo almak istiyorum alamıyorum. Doktorum Cd4 616  bir sorun yok fazla kafana takıyorsun diyor. Ama neden şimdiye kadar olmuyordu? burda fazla ilaç seçenekleri de yok. Tenofavir Efavirenz Atripla bir de dörd farklı ilaç kombinasyonu varmış eğer şu an kullandığıma direnç gelişirse dörtlü kombinasyona geçeceğimi söylüyor. yaz gelse de belki kafam biraz hüzur bulur. çünkü çok rahatsızım ve doktor pek ilgilenmiyor :( biliyorum bu yazdıklarımla konunun tüm pozitifliğini mahv ettim((( Özür dilerim(((

@Mahkum2017
Üzülme. Bak benimde iki tane küçük oglum var evliyim. Bazen bende triplere giriyorum ama atlatmamız lazım 616 cd4 çok güzel. Rna da negatif se daha ne istersin. Sadece ilaçlarını zamanında al. Evde kefir yap çok basit hergün iç,
Ne demiş şair;
Ne kadar çok olsada derdin...!! Vardır elbet bir bildiği,derdi verenin...!! Sabır aşını içmek varsa nasipte...!! Gel...!! Taşları çatlatalım yüreğim...!! Ne çok çentik attık hayat ağacına...!! ... Bu son badire diyelim,Bir çizik çekelim...!! Kim bilebilir ki ne olacak yarın...!! Çıkarmıyız sabaha...?? Sev dolu,dolu Sımsıkı sarıl sevdiğine...!! Tutun hayata...!! Her şey bir gün bitecek nasıl olsa...!! İsyan etme yüreğim...!! Sebep, suçlu arama...!! Duayla , Sabırla , Umutla Bak Yarına...!!.
Rabbim neylerse güzel eyler. Eğer inanan biriysen bol bol dua et, sağlıklı beslen allahın izniyle hiç birseycikler olmaz güzel kardeşim.

Zeyd

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Ocak 30, 2017, 04:20:28 ÖS »
Mahkum 2017 sanada çok geçmiş olsun  ne kadar güzel düşünüyorsun inşallah Rabbim evlatların la sağlıklı ömürler  versin

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Ocak 30, 2017, 09:18:37 ÖS »
Mahkum 2017 sanada çok geçmiş olsun  ne kadar güzel düşünüyorsun inşallah Rabbim evlatların la sağlıklı ömürler  versin

Allah razı olsun @Zeyd kardeşim Çok teşekkür ederim iyi duan için, rabbim cumlemize hayırlı sağlıklı uzun ömürler nasip eylesin.

Senin durum nedir.? Ne kadar zamandır +sin ilaclarin neler hayat nasıl gidiyor. Anlatmak istersen dinlerim.

Mahkum2017

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Ocak 30, 2017, 09:41:06 ÖS »
Samurai teşekkür ederim. Var ol! Kefir ne ki? Nasıl oluyor? Ne işe yarıyor?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Ocak 30, 2017, 09:57:38 ÖS »
Samurai teşekkür ederim. Var ol! Kefir ne ki? Nasıl oluyor? Ne işe yarıyor?

Kardeşim kefir aynı yogurt gibi mayalanir yogurt ayran karışımı gibi birşey bak faydaları altta.

Antibiyotik etkisiyle iltihaplı hastalıkların tedavisine yardımcı olur
Fazla tuzun ve ödemin atılmasına yardımcı olur
Bağırsakları temizler, bakteri ve mikropları öldürür
Sindirime iyi gelir, kabızlığı önler
Mide ülserinin tedavisinde kullanılır
Sinüzite iyi gelir
Enfeksiyonlu hastalıklarının tedavisinde kullanılır
Kolesterolü düşürür
Kanserin oluşmasını ve ilerlemesini önler
Kanserli tümörlerin gelişimini durdurur
İçerdiği A vitamini ile göz sağlığına katkıda bulunur
Güçlü kemikler ve dişler için önerilir
Kalp sağlığını korur
Karaciğere faydalıdır
Harici olarak kullanıldığından egzama tedavisine yardımcıdır
Cilde sürüldüğünde sivilce oluşumunu önler
Şişkinliği önler
Cilt mantarı tedavisine yardımcıdır
Mide kramplarını hafifletir
Akciğer enfeksiyonlarına karşı kullanılır
Azerbaycan da da illaki bulursun. Bir kere mayasını aldinmi tek masrafın mayalamak icin günlük 1 litre süt olur. Belki yan etkileri azaltma konusunda da işe yarayabilir.
Kafkasya daki insanlar bunu sürekli tuketirlermis ve tüberküloz kanser ve zatürre gibi hastalıklara hiç rastlanmazmış. Bende mayaladim sabah itibari ile başlicam. Hemen etki etmez ama zamanla faydası çok olur

Zeyd

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Ocak 30, 2017, 10:33:23 ÖS »
Kardeşim 2 ay oldu tanı alalı hayat karamsar gidiyor bi boşluk hissi ama burada sizlerle,matland la, mavera ile ve diğerleri ile konuşmak yazışmak  bana iyy geliyor haliyle sıkıntılar oluyor yinede allahin  bu gününe şükürler olsun yüz yüze  bir pozitifle  konuşmaya ihtiyacım var ama buda zor sanirim

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Ocak 30, 2017, 11:33:44 ÖS »
Ya ne karamsarı arkadaşlar bırakın bu acıların çocuğu ayaklarını ;) e tamam virüs bize GİRDİ :) napalım şimdi herşeyi bırakalım mı? Kolu bacağı olmayanlara deseler ilaç iç kolun çıkacak ama ilacı bırakırsan kolun tekrar gok olacak düşünsenize. Hayata hangi açıdan bakarsak öyle yaşarız. Güzçlü olun biraz hayatla dalga geçmesini öğrenin. :) bikaç tavsiyem var bu konuda :) shemeless var amerikan dizisi izleyin onu valla bak rahatlarsınız. İncisözlük okuyun ekşi sözlük okuyun :) rahatlayın biraz. Kayıpların ardından elimizle yetinmesini mutlu olmasını bilmek bizim elimizde. Öpüyorum sizi adam olun :D

10milyonüstü

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Ocak 30, 2017, 11:52:20 ÖS »
@yabankecisi iste bunlar hep triumeq ayni kafayi yasiyorum her aksam bi insan candy crushla angry bird u niye yuklerki yillar sonra... ne yasiyorsak iyi yasiyoruz... yanina bi raki acsak kesin basbakan oluruz... :)))