Mavi-Banner

Gönderen Konu: Farkındalık Fikri Hk,  (Okunma sayısı 396 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackbones

• Ziyaretçi
Farkındalık Fikri Hk,
« : Ocak 18, 2017, 07:14:53 ÖS »
Herkese Merhaba,

Bugün motosikletime Kan Grubu ve Adımı Soyadımın yazılı olduğu bir çıkartma yaptırmak için
Reklamcıya gittim.  Orada Aklıma geldi neden kırmızı kurdelenin bir çıkartmasını yaptırmıyorum ki ?
Kırmızı kurdelenin anlamıda "HIV/AIDS ile Savaşımın ve Dayanışmanın" anlamıdır.
Ucuz ama etkili bir etki edeceğini düşünüyorum. Çıkartmalar araçların camına, motosikletlere
İş yerlerine uygulanabilir. Mersin'de Önde gelen birkaç işletme tanıyorum Bu çıkartmayı seve seve
Kabul edeceklerini de biliyorum. Bu Fikri PYD'den Canberk Noyan Harmancı ile paylaştım. Bazı HIV Negatif
insanlarında tepki göstereceğine ve bizimle ilgilenen doktorlarımızın da bu duruma kayıtsız kalmayacağını
düşünüyorum. Sizler ne dersiniz ?

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim
Sağlıklı Günler herkese.

HIV/AIDS KURDELESİ; https://tr.wikipedia.org/wiki/AIDS_kurdelesi

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Farkındalık Fikri Hk,
« Yanıtla #1 : Ocak 18, 2017, 07:26:25 ÖS »
hımmm ben bunun çok farkındalık yaratacağını düşünmüyorum.

3335

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2017, 07:31:46 ÖS »
@jackbones Biliorsun bende mersinde yasamaktayim. Bazi yerlerde olumlu tepki de olur ama bazi yerler isletmelere olumsuz tepki yuzunden istemeyebilirler malesef. Bu yapilacaksa Kirmizi kurdule cised pyd unaids gibi kuruluslarin logosu altinda olup. FARKINDA OL DIYE ! Slogan sonra altina bir internet sayfasi kurulup. Orada nasil bulas oldugunu korunma hakkinda bilgilerin bulundugu bir sayfa kurulabilir. Istanbulda baslanip tum Turkiye'de yayginlastiralabilir. Bilirsiniz bazi lokantalarda sodexso ticket logolari bulunur onun gibi yani. Aslinda Istanbul Ankara Izmir de denebilir. Bence cok etkili olabilir.

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 18, 2017, 07:47:26 ÖS »
Basit bir hesap yapalım @Matland Aracımın ön camına yapıştırdım.  günde bana 1 kişi
"Ortak bu ne anlama geliyor" dese 3 cümle ile adamı bilgilendirsin. Bunun amacı ön yargı kırmaktır
Bende bilinçli olduğum için bunu yapıştırdım diye açıklama yapsan. 1 ayda 30 kişi yapar hadi 30 olmadı 10 kişi oldu
1 yılda 120 kişi yapar 100 kişi olsun işte bizler bunu her yapan kişi 1 yılda 100 kişinin ön yargısını kırıyor ve bilgilendiriyor.
Hesap bu kadar basit. Hiçbir şey yapmamaktansa bir yerlerden başlanmalı. Sence Etkili olmaz mı @Matland ?

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 18, 2017, 08:01:26 ÖS »
@3335 Merhaba, Yeni Öğrendim Mersin'de yaşıyor olmana :)
1000 adet çıkartma 20 TL yani taş atıp da kolumuz yorulmuyor. Zaten gerekli Yetkili ile paylaştım bunu
Türkiye'nin nüfusu oranı ile bulunan Sivil Toplum Örgütleri çok az. PYD hem psikolojik,akran,hukuk,sağlık vs.
konularda hizmet veriyor bu kadar az maliyetli bir projeyii bizlerde yapabiliriz. 5 dk'sını almayan bir konuşma ile
insanlar bilinçlendirilir. Herkes oturduğu yerden "İnsanlar çok ön yargılı yaa" demesi çok kolay. Herkesin bir şeyler
yapması gerekiyor ki bu ön yargılar yok olsun. Bu işin azı çoğu olmaz. Bu Durum Herkesi ilgilendiriyor.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 18, 2017, 08:09:20 ÖS »
Basit bir hesap yapalım @Matland Aracımın ön camına yapıştırdım.  günde bana 1 kişi
"Ortak bu ne anlama geliyor" dese 3 cümle ile adamı bilgilendirsin. Bunun amacı ön yargı kırmaktır
Bende bilinçli olduğum için bunu yapıştırdım diye açıklama yapsan. 1 ayda 30 kişi yapar hadi 30 olmadı 10 kişi oldu
1 yılda 120 kişi yapar 100 kişi olsun işte bizler bunu her yapan kişi 1 yılda 100 kişinin ön yargısını kırıyor ve bilgilendiriyor.
Hesap bu kadar basit. Hiçbir şey yapmamaktansa bir yerlerden başlanmalı. Sence Etkili olmaz mı @Matland ?
haklısın ama bunu kanserle savaş gibi görmek pek mümkün olmuyor. bu hastalığın edinim yolları belli ve çoğumuzun da olduğu gibi cinsel yolla edindik. dolayısıyla çok dikkat çeker. Çok korkakça bir tutum farkındayım ama sanırım gücüm yok.

3335

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 18, 2017, 08:17:04 ÖS »
@Matland @jackbones soyle yapilabilir bence gidip dernek veya sivil toplum kuruluslari temsilcileri Turkiye'de bulunan tum sanayi ticaret odalarina eczaci odalarina kendi yani sivil toplum kuruluslari agzindan istekte bulunabilir. Pozitiflerin bunu yapmasi suan cok sakincali olabilir ama Hatam mesela Ankara ticaret ve sanayi odasina boyle bir calisma yapmak istedigini bilirebilir ve odaya kayit esnaf isadamlari isletmelerinin camina bunu yapistirma isteginde bulunabilir. Yada Eczaci odasina gidip bu istegini belirtip calisma yapabilirler. Altiustu bir etiket yani Eczaci dukkanin camina yapistirmasi bir sakinca yaratmaz bence. Ama faydasi gorenler icin kuskulanan yada korunma yollarini bilmeyenler icin cok yararli olabilir. Ama pozitifler olarak yapilmasi suan sakincali.

3335

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 18, 2017, 08:22:15 ÖS »
@Matland edinim yollari dogal cinsel birlesme . Dogal bir durtu. Belki o insan hayatinda hic kondom gormedi bilmeyerek yapti. Simdi suc onun mu ?
Hayir degil devlet bunun uzerinde bilinclendirme calismasi yapmazsa sivil toplum kuruluslari bunun icin baski saglayabilir. Cised , Pyd , Kirmizi Kurdele, Hivend,Hatam baski kurabilecek kuruluslar.Yeterki organize edilebilinsin derneklerle iletisime gecmek lazim once bunu yapmak icin .