Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hasta gizliliği  (Okunma sayısı 3230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hasta gizliliği
« Yanıtla #30 : Eylül 16, 2017, 11:28:37 ÖÖ »
Medulla sistemini kapatmak için ilgili yere dilekçeyle başvurmalısın her pozitif bunu yapıyor artık. Arama bölümünden ilgili başlığı bulabilirsin.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

suprizhiv

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Eylül 17, 2017, 12:27:32 ÖÖ »
Medula sistemi kapatılırsa ilaç alımı yada hastane işlemlerinde bir sorun yaşanır mı acaba bilen varmı arkadaşlar bu arada ben tanı alalı 1,5 ay oldu cd4 um 45 ve hala tam tedavi başlamadı sadece antibiyotik verdiler

toymodel

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #32 : Eylül 17, 2017, 02:49:19 ÖÖ »
Sevgili moderator arkadaşlar  benim eski nickim "fourroses"  garip bir şekilde ban yemiş sebebi nedir acaba

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #33 : Eylül 17, 2017, 08:49:03 ÖÖ »
Medula sistemi kapatılırsa ilaç alımı yada hastane işlemlerinde bir sorun yaşanır mı acaba bilen varmı arkadaşlar bu arada ben tanı alalı 1,5 ay oldu cd4 um 45 ve hala tam tedavi başlamadı sadece antibiyotik verdiler

Hayır eczacı sistemde raporumu göremiyordu hatta 'ya niye böyle yapıyosunuz bari raporu açık bırakın zor oluyor bize herkes böyle yapıyor sizin gibi keh küh' dedi ama ilacımı verdi bir sorun olmadı.

Öte yandan 45 cd4 ile acilen tedavi başlaman gerekirken bekletilmen yanlış. Neyi bekliyor drun? Özellikle 50 cd4 altında Tehlikeli bir hastalık geçirme riskin yüksek. Antibiyotik cd4 lerinin daha düşmesini engellemeyecek. Pnömokistis zatüresini engelleyebilir sadece, virüs, mac, mantar fırsatçı enfeksiyonlarını da engelleyemez. Br an önce tedavi başlamalısın!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Eylül 17, 2017, 11:25:56 ÖÖ »
Raporum çıkınca hemen resmini çekip eczacıma attım ama gereği yok gibi sanki.
Oturup sistemi incelemiştim, ek tanı falan yoksa (Tivicayda B24 dışında İntegraz direnci ile ilgili başka bir açıklama daha giriyor) raporlu linkini seçince; sistem ödüyor.

vasoxen

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Ocak 19, 2018, 02:49:14 ÖS »
Hayirli cumalara arkadaslar. Dun doktorumun yazdirdigi iğneleri yaptirmak.icin.bulundugum yerdeki saglik ocagina gittim. İgnemi yapan hemsire raporumda hiv+ oldugumu gormesine ragmen gayet profesyonel sekilde isini yapti. Sonra tekrar igne yazdirmak.icin.hastaneye kadar gitmeyeyim.diye dusunerek saglik ocagi doktorundan yazmasini istedim( kendi doktorum buraya kadar gelme.saglik ocaginda yazdir digerini demisti) kendini doktor diye nitelendiren zat durumu gorunce tabiri caizse beni saglik ocagindan.kovmaktan beter etti. Masasina ellerimi koymustum.konusurken.ellerimi cekip kendinden uzak durmami soyledi ve bu durumdayken butun tibbi islemlerimi hastanede yapmami saglik.ocagina calisan.personeller acisindam tehlike olusturacagindan gelmemem.gerektigini soyledi. 1 yildir tedavi goruyorum ve bu 1 yilda sadece 23.30 ilac saatimde hiv+ oldugum.aklima geliyor o 1 bardak su bitene kadar beynimde yer kapliyor bu dusunce. Ama dunden beri her saniye hiv+ oldugumu dusunuyorum.. Doktor hakkinda bir sikayette bulunmadim. Normalde kimse susturamazdi beni ama dun benim hassas yerime tuz basti resmen ve sesim.cikmadi.

Tam bir şerefsizmiş o doktor olacak mahlukat. BİMER'den mutlaka şikayetinizi yapın. Sağlık personelleri böyle yaparsa normal insanlar neler yapmaz... İnsanlar bilinçlenmeli fakat bunu kendi başlarına yapamazlar. Mutlaka kamu spotu gerekli.

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Ocak 19, 2018, 06:13:17 ÖS »
 İstismar manifestosu hazırlanması lazım.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Ocak 21, 2018, 03:02:37 ÖS »
Evet ne yazık ki bir gizlilik ihlali sözkonusu.Türkiye de ne yazık ki böyle gerçi yabancı ülkede de durum çok farklı değil belki biraz daha iyi bu konuda ama henüz dünya ülkeleri önyargıları tam kıramadı hala öcü bir virüs olarak görülüyor aslında biraz öyle ama abartılıyor çok.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Ocak 21, 2018, 09:44:31 ÖS »
Bizim HIV pozitifler bu kadar ödlek olduğu sürece hep böyle devam eder.ben bu kadar senede hiç olumsuz birseyle karşılaşmadımmi? Ilk tanı aldıgımda hastanede işim olduğunda hemen pozitif oldugumu söylüyordum.birgün aile hekimligine gittim.doktor ilaç yazacakti ben hemen hiv pozitifim dedim. Doktor öyle bir tepki gösterdiki inanamadım.elindeki kalemi masaya attı hızla masadan kalktı.dışarı çıktı bankodaki görevliyi çağırttı.niye problemli hastaları odaya gönderdiklerini sordu. Sonra odaya girip dısarı çık, aidslilerle ilgilenmez aile hekimleri dedi bana. Kan beynime sıçradı. Ne diyorsun sen dedim? Ne aidsi? Hemen hasta hakları avukatını aradım doktorun yanında. Doktor tutuştu.seni dava edeceğim dedim. Binbir özür diledi.şimdi gidiyorum ama avukatımla geleceğim dedim.öğleden sonra avukatla gittim.doktorun rengi attı.beni yanlış anladın.sana zarar vermekten korktum falan dedi. Araştıracağim bundan sonra aşıların vs benden dedi. Korkmayın ne suçlusunuz.nede haksız.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #39 : Ocak 21, 2018, 10:00:15 ÖS »
doktoru bu konuda uyarıp protokolleri okumasını ve hasta haklarını ihlal ettiğini hatırlatmalısın. sonra bimer yada sağlık bakanlığına o kişiyi açıkça raporlamalısın. değil sana sesini yükseltmek, kaşını bile kaldıramaz.

arkadaşlar, eczacılar ve doktorlar her 6 ayda bir veya en az sene 1 kez hasta hakları ve viral yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgilendiriliyorlar. doktor olmak, o ünvanı taşımak ve yemini korumak her kişinin başaramayacağı bir şey. bu yüzden gerekirse o ünvan alınmalı.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Ocak 22, 2018, 09:43:10 ÖÖ »
doktoru bu konuda uyarıp protokolleri okumasını ve hasta haklarını ihlal ettiğini hatırlatmalısın. sonra bimer yada sağlık bakanlığına o kişiyi açıkça raporlamalısın. değil sana sesini yükseltmek, kaşını bile kaldıramaz.

arkadaşlar, eczacılar ve doktorlar her 6 ayda bir veya en az sene 1 kez hasta hakları ve viral yolla bulaşan hastalıklar hakkında bilgilendiriliyorlar. doktor olmak, o ünvanı taşımak ve yemini korumak her kişinin başaramayacağı bir şey. bu yüzden gerekirse o ünvan alınmalı.
Dostum bilmiyorlarmı sanıyorsun hakları yada protokolleri!? Özel hastane hekimleri ve isyeri hekimleri ençok hak ihlal ediyor.işyeri özel hastaneye yolluyor özel hastane senin antihiv test sonucunu işyerine yolluyor.bu yasalmı? Değil.sikayet elbette edeceksin.ama daha fazlası lazım.türkiyenin köklü kurumları yapıyor.klimik gibi dernekler bu işlere elatmaz grip aşısı olmayın diyen Canan Karatayla uğraşır.ülkemizdeki hekimlerin çoğu hasbelkader doktor olmus.

Hoffman

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Ocak 22, 2018, 04:26:30 ÖS »
Arkadaşlar çok acil cevap lütfen..işe girişlerde bir ''osgb'' belgesi isteniyor..bizim hastalığımız ya da ilaç raporumuz burda gözükür mü?

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Ocak 23, 2018, 06:36:43 ÖS »
Arkadaşlar çok acil cevap lütfen..işe girişlerde bir ''osgb'' belgesi isteniyor..bizim hastalığımız ya da ilaç raporumuz burda gözükür mü?
Hazır hiç bir kurum bunu istemiyor ben 1 yılda özel sektör için 2 kere gittim osgb ye kulak tepti ciğer filmi ve hemogram kan testi yaptırdım fakat 2. inci başvurduğum yerde hav hbv hcv yani hepatit a b c virüs testini istediler hiv ile ilgili bir test yok hala ama bazı kurumlar sağlık raporu altında isteyebiliyor sanırım.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Ocak 29, 2018, 10:51:42 ÖS »
@Carsonfrankie. Tepkinde daha sakin olmalısın.
Bu tepkini çok daha uygun bir dille dile getirebilirdin.Unutmayalım biz arkadaşız.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #44 : Ocak 29, 2018, 10:53:37 ÖS »
Sen bir çözüm öner ?işsiz ve sigortasız kalması durumunda ilacını nasil temin edeceğini de yazsaydın?
Tasvip etmiyorum ama tepki yerine çözüm sunun .