Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yeni tanı aldım.  (Okunma sayısı 3266 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

goodlife

• Üye
  • *
  • Pozitif mutluluk
Ynt: Yeni tanı aldım.
« Yanıtla #15 : Ocak 10, 2017, 10:39:24 ÖÖ »
Arkadaşlar tekrardan merhaba :)

Az önce kontrolden çıktım. İlk tanı konulduğunda 1 milyon 200 müş RNA. 1 aylık tedaviyle 
 156 ya düşmüş. Doktorum çok iyi dedi. Fakat CD4 lerimi sorduğumda söylemedi. Acaba düştü diye mi söylemedi ? Sorduğumda şuan CD4 lere bakmıyoruz 3 yada 6 ayda bakıcaz dedi.  Siz ne dersiniz?

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 10, 2017, 11:30:10 ÖÖ »
Cd4 mutlaka bakılmıştır bence.

mucizelereinan

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Ocak 10, 2017, 11:46:05 ÖÖ »
Düştü diye söylememek gibi huyları yok doktorların. Tak diye söylerler. Ya unutmuştur o testi istemeyi ya da çıkmıştır ama sana söylemeyi unutmuştur. Başları kalabalık oluyor çok unutuyorlar. Ben hep birşeyler hatırlatmak durumunda kalıyorum. Mesela aşı yazacaktınız diyorum haaa doğru ya iyi ki hatırlattınız diyor. Bu duruma hazırlıklı ol😊

goodlife

• Üye
  • *
  • Pozitif mutluluk
« Yanıtla #18 : Ocak 10, 2017, 11:50:03 ÖÖ »
@Matland neden söylememiş olabilir ki ?

goodlife

• Üye
  • *
  • Pozitif mutluluk
« Yanıtla #19 : Ocak 10, 2017, 11:57:49 ÖÖ »
@mucizelereinan kafama takildi sadece. Eger dustuyse diye  sour isaretleri oluyor kafamda. Fakat RNA 1.200 milyondan 156 ya dusmus.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ocak 10, 2017, 01:27:30 ÖS »
@Matland neden söylememiş olabilir ki ?
Toptan bir açıklama yapmayı tercih etmiş olabilir.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ocak 10, 2017, 02:32:53 ÖS »
Merhaba @goodlife bende dün öğrendim ve senin gittiğin hastaneye gittim bana 15 gün sonra gel sonuçlarına bakalım dediler nasıl ilgileniyorlar mı bana biraz bilgi verir misin rica etsem?

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 10, 2017, 02:53:46 ÖS »
Bende ayın 24 ünde gideceğim bakalım ne diyecekler neler söyleyecekler özel hastanede hiv testi yaptırdım ama ne negatif nede pozitif dediler ve sağlık bakanlığına yollayacağız testi dediler 20 gün bekledim pozitif olduğumu öğrendim ama kağıdın üzerinde hiç bir değer yazmıyor. Sadece 2 tane pozitif ve iki tane negatif yazıyor. Bende bakırköy devlete gittim bugün 10 gün sonra çıkar testler dedi yanılma payıda olabilirmiş sevgilimde bugün test yaptırdı ve negatif çıktı 6 kere ilişkiye girdiğimiz halde ben şmdi şüphe duymalımıyım doğru mudur değil midir diye?

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ocak 10, 2017, 03:14:20 ÖS »
@mucizelereinan kafama takildi sadece. Eger dustuyse diye  sour isaretleri oluyor kafamda. Fakat RNA 1.200 milyondan 156 ya dusmus.

Çok iyi düşüş. Hayırlı olsun. Sadi Konuk sitesinden kontrol etsene kendin CD4 lerin orada gözükür.  (Eğer yapıldıysa)

http://sadikonuk.probel.com.tr:8788/ProLABSONUC/

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #24 : Ocak 10, 2017, 03:31:08 ÖS »
Düşüş muhteşem. İlk cd4 değerin tehlikeli bir düzeyde değildiyse 3 ayda bir baktırmak çok lüks aslında. RNA en önemli sonuç! Ve sende tedavi MUHTEŞEM işe yarıyor demek ki, bir sonraki kontrolde negatif göreceksindir.
İlacına aynen devam et.
#HIVilaçlarıişeyarıyor
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

goodlife

• Üye
  • *
  • Pozitif mutluluk
« Yanıtla #25 : Ocak 10, 2017, 04:27:32 ÖS »
Benim tadavi gordugum doktor mukemmel. Bu kadar iyi olmam biraz onunda sayesinde. Doktorun adini yazdim bakabilirsin posttan. Kesinlikle tedavi olun reddetmeyin. Hersey bizde bitiyor. Eskisinden daha mutluyum diyebilirim. Tabiki keske olmasaydi diyoruz ama kader bu . Tedavim iyi gidiyor RNA sonuclarimin boyle olmasi beni cok mutlu etti. Doktor olarak sevtap Hanımi tercih edebilirsiniz. Cok ilgili ve bilgili.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 10, 2017, 06:25:48 ÖS »
Poliklinik 2 den randevu aldım ben inşallah dediğin doktordur.

tarantula

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Ocak 11, 2017, 02:08:15 ÖÖ »
Bende ayın 24 ünde gideceğim bakalım ne diyecekler neler söyleyecekler özel hastanede hiv testi yaptırdım ama ne negatif nede pozitif dediler ve sağlık bakanlığına yollayacağız testi dediler 20 gün bekledim pozitif olduğumu öğrendim ama kağıdın üzerinde hiç bir değer yazmıyor. Sadece 2 tane pozitif ve iki tane negatif yazıyor. Bende bakırköy devlete gittim bugün 10 gün sonra çıkar testler dedi yanılma payıda olabilirmiş sevgilimde bugün test yaptırdı ve negatif çıktı 6 kere ilişkiye girdiğimiz halde ben şmdi şüphe duymalımıyım doğru mudur değil midir diye?

Uygun zamanda yapılmış testte negatif sonuç çıktıysa değişme ihtimali yok. Sevgilinle en son ne zaman ilişkiye girdin @My life ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #28 : Ocak 11, 2017, 07:25:51 ÖÖ »
@Mylife

Sen gercekten pozitifsen
Sevgilinle korunmadan ilişki yaşadıysan
Ona bulaş olmuş olabilir
İlla olacak diye bir kural yok

En son ilişkinizden üç ay sonra sevgilin test olmalı o zaman kesin sonuç çıkar
Örneğin geçen ay beraber olduysanız ve bulaş olduysa ona, henüz testte çıkmayabilir.
Bu olasılığı da düşünmek lazım.
Anti hiv elisa testleri 45.günden sonra önerilir ve 3.ayda teyit istenir.

Daha erken tespit eden hiv duo ultra testidir pahalıdır. Ama 3.ayda elisa ile teyit gene de önerilir.
Poliklinik 2 özlem hanım olabilir benim drum o çok muhteşemdir o da. Korkma.

Sonuç kağıdında yazan negatifler referans aralığı göstergeleri olabilir? Negatif olsan bukadar işlem başlatılmazdı.
Tabi hala western blottan negatif dönme ihtimali var. Ancak bu çok düşük bir ihtimal onu da söylemeliyiz.
Her ne olursa olsun biz buradayız soruların için.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

My life

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Ocak 11, 2017, 10:43:58 ÖÖ »
En son geçen ay olmuştuk birlikte ve testi yaptırdığı hastane  2 ay sonra tekrar yapalım demiş ama bulaş olsaydı bu zaten ilişkiden 15 gün sonra görülür demiş.