Mavi-Banner

Gönderen Konu: aids belirtisi  (Okunma sayısı 2394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: aids belirtisi
« Yanıtla #15 : Ocak 08, 2017, 11:17:09 ÖS »
@jakoben Merhaba:

Pozitif birey olarak senin bilinçli olman ve diğer kişileri yönlendirmen gerekirken, kusura bakma ama bu kadar bilinçsizce soru sorman cok üzücü.

Cd4 testi ile tanı koymaya çalışman, pozitif olduğunu düşündüğün kişiyi uzun zamandır tedavi almaması ve bir şekilde sonrasinda tedavi olsa olur mu diye sorman gerçekten kötü.

Arkadaşını er yada geç test ettirmen Lazım, kesin ve net.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Ocak 09, 2017, 01:56:24 ÖÖ »
Gözünün önünde örnek var sen varsın... Tedavinin nasıl yürüdüğü hakkında konuşmuyor musunuz hiç?  Cd4 ile olacak iş mi ki bu?  Salla bi kendine getir sevgilini bence...

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ocak 09, 2017, 11:19:27 ÖÖ »
arkadaşlar, ben 1.5 yıldır tedavi olmaktayım. Sevgilimse tedavi almayı reddediyor daha doğrusu şimdilik istemiyor. henüz test bile yaptırmamış durumda. bir türlü onu ikna edemiyorum, çeşitli bahanelerle (öğrenci olması, maddi durumu vb.) test olmaktan kaçınıyor; fakat asıl neden bana öyle geliyor ki kabullenmek istemiyor hastalığını..cd4 testi yaptırmaya razı oldu en sonunda. bugün sırtının üst taraflarında kırmızı lekeler gördük. o ısrarla alerjik bir durum olduğunu iddia etse de ben aids belirtisi olmasından korkuyorum. cd4 testinin sonucunda cd4 sayısının 200 üstü çıkması örneğin 500 dolaylarında olması onun aids geliştiremeyeceğini kesin olarak gösterir mi? yani okulunu bitirip tedaviye başlaması için gereken süreye sahip olduğunu gösterir mi?

Hangi ilaçlarla tedavi oluyorsun ? Virüs yükün ? cd 4 sayın nasıl ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Ocak 09, 2017, 11:40:01 ÖÖ »
Evet mutlaka test olmaya ikna etmen lazım.

Benim de sevgilim var, ama biz viral yüküm tedaviyle negatife düştükten sonra beraber olmaya başladık. Ondan önce kendisi test olmuştu zaten negatifti. Buna rağmen tabi ki her zaman kondom kullanıyoruz.

Ben buna rağmen bile bir sene geçince test olması için direttim, o da ilk başta mırın kırın etti ama çok sert çıktım ona, ciddi olduğumu görünce gitti testini oldu ve çok şükür negatif aldı. Evet, araba duruyordu, gene de emniyet kemeri takmıştık, ama GENE de en sevdiğim, hayatıma anlam katan kişi söz konusu olunca test olmasını istiyordum. Çünkü bir kaç sene sonra çok geç kalıp onu kaybetmekten korktum!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 09, 2017, 11:43:05 ÖÖ »
Evet mutlaka test olmaya ikna etmen lazım.

Benim de sevgilim var, ama biz viral yüküm tedaviyle negatife düştükten sonra beraber olmaya başladık. Ondan önce kendisi test olmuştu zaten negatifti. Buna rağmen tabi ki her zaman kondom kullanıyoruz.

Ben buna rağmen bile bir sene geçince test olması için direttim, o da ilk başta mırın kırın etti ama çok sert çıktım ona, ciddi olduğumu görünce gitti testini oldu ve çok şükür negatif aldı. Evet, araba duruyordu, gene de emniyet kemeri takmıştık, ama GENE de en sevdiğim, hayatıma anlam katan kişi söz konusu olunca test olmasını istiyordum. Çünkü bir kaç sene sonra çok geç kalıp onu kaybetmekten korktum!

En doğru model bu işte !

Last-Soul

• Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Ocak 09, 2017, 11:59:11 ÖÖ »
Testlerim negatif olduğumu gösteriyor. Ancak ben ve benim gibi birçok insan bu şüpheyi yaşadı ve gidip test olduk. Sevgilin de olmalı.
Tedavi olup kronik bir hastalığı kontrol altında tutarak normal ve sağlıklı bir hayat yaşamak varken insan niye aksini tercih eder ki?
Sevgilisi olarak çok geç olmadan onu ikna etmelisin. Sonuçta sevdiğin insanın hayatı söz konusu.

jakoben

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Ocak 09, 2017, 05:13:58 ÖS »
arkadaşlar, yazıyı paylaşmaktaki amacım bir nevi içsel rahatlama ve buradaki sağduyulu ve bilgili bazı arkadaşların  beni düşünemediğim şekilde yönlendirmeye sevk edebilecek olmasıydı. görüyorum ki birkaç kişi dışında son derece anlayışsız bir biçimde yargılanıyorum. bekara karı boşamak kolay... sevgilimin tedavinin gerekliliği konusunda şüphe duyduğunu sanmıyorum hele ki önünde ben örnek olarak dururken.mesele sadece tedavi konusundaki kayıtsızlığı, durumunun ''müsait'' olduğu anı beklemesi. fakat virüsün beklemeyeceğini ona anlatmaya çalışıyorum. cd4 testi yaptırmamdaki amacımı da defaatle açıklamama rağmen maalesef durumu idrak edemeyen insanlar görmek üzücü. cd4 yerine antihiv testi olması için elimden geleni yapacağım gerekirse kavga ederek. tabii tedaviye yakın bir zamanda başlamayacağını bile bile.

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Ocak 09, 2017, 09:58:45 ÖS »
Sevgilinizin cd4 500 üzeri de olsa bundan kısa bir zaman sonra aids evresine girebilir deniliyor. Yani eğer pozitifse tedavi de almıyorsa 2 ay sonra 5 ay sonra 5 sene sonra aids evresine girer diye kim diyebilir ki. Doktorunuz bile böyle bir tarih veremez. O nedenle beklenilen her gün zamandan ve sağlıktan çalıyor maalesef. Belki negatif çıkacak ve bütün yük üzerinizden kalkacak. Eğerki test olmazsan ben de tedaviyi bırakırım diye blöf yapabilirsiniz belki etkisi olur! Sağlık için yalan söylemekte bir sakınca olmaz herhalde.

jakoben

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Ocak 09, 2017, 10:06:58 ÖS »
Sevgilinizin cd4 500 üzeri de olsa bundan kısa bir zaman sonra aids evresine girebilir deniliyor. Yani eğer pozitifse tedavi de almıyorsa 2 ay sonra 5 ay sonra 5 sene sonra aids evresine girer diye kim diyebilir ki. Doktorunuz bile böyle bir tarih veremez. O nedenle beklenilen her gün zamandan ve sağlıktan çalıyor maalesef. Belki negatif çıkacak ve bütün yük üzerinizden kalkacak. Eğerki test olmazsan ben de tedaviyi bırakırım diye blöf yapabilirsiniz belki etkisi olur! Sağlık için yalan söylemekte bir sakınca olmaz herhalde.
konuya olumlu şekilde katkıda bulunan ve durumu kavrayan birilerini görmek güzel...
evet, en etkili yol sanırım biraz ajitasyon. sen umursamadığın için benim de içimden ilaç almak gelmiyor şeklinde ;) inatçıdır ama duygusaldır...

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Ocak 09, 2017, 10:42:09 ÖS »
gördüğüm en saçma konu hakkında onlarca yorum yapılmış. arkadaş test olmuyorsa vardır bi bildiği yada gizlediği. zorlayamazsın ki.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 09, 2017, 10:53:43 ÖS »
gördüğüm en saçma konu hakkında onlarca yorum yapılmış. arkadaş test olmuyorsa vardır bi bildiği yada gizlediği. zorlayamazsın ki.
insanların istediği konuya saygı çerçevesinde istediği kadar yorum yapma özgürlüğü vardır. Burası demokratik bir platformdur.

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Ocak 09, 2017, 11:17:17 ÖS »
GÜNDEMİ DE BU KADAR MEŞGUL ETMEYE HAKKI YOK

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ocak 09, 2017, 11:35:26 ÖS »
GÜNDEMİ DE BU KADAR MEŞGUL ETMEYE HAKKI YOK
Dostum burda gündem derken neyden bahsediyorsun anlamıyorum. Herkesin konusu gösteriliyor zaten. Kim neye yorum yapmak isterse yapar. Kimsenin bişeyi meşgul ettiği falan yok.

antepli27

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Ocak 09, 2017, 11:39:16 ÖS »
o zaman diğer arkadaşların başlıklarını da yayınlayın bu konuda diğerleri tarznda

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ocak 09, 2017, 11:43:58 ÖS »
o zaman diğer arkadaşların başlıklarını da yayınlayın bu konuda diğerleri tarznda
Biz zaten fobik ve hakaretvari olmayan her mesajı onaylıyoruz. Neyi onaylamadığımızı nerden biliyorsun? Bu konu gereksiz uzadı burda mümkün olduğunca sınırları geniş kaliteli bir platform oluşturmaya çalışıyoruz. İstemediğin konuları okumayabilirsin.