Mavi-Banner

Gönderen Konu: ilaçlar ve alkol  (Okunma sayısı 924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
ilaçlar ve alkol
« : Ocak 02, 2017, 08:37:10 ÖS »
arkadaşlar tamam vurmayın ne olur alkole düşkünüm ama bağımlı değilim. :D triumeq kullanıyorum doktorum ayda bir biraya hayır deme ama çok kullanmanı da tavsiye etmem dedi bu konuda biraz fikir alışverişi yapalım diyorum. kullandığım ilacın prospektüsünde bişey yazmıyor bu konu ile alakalı bilgisi olan varsa lütfen :D
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

OREGON

• Ziyaretçi
Ynt: ilaçlar ve alkol
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2017, 08:47:00 ÖS »
Stribild kullanıcısı olarak zaman zaman (abartmamak kaydıyla) alkol aldığım oluyor. Ama karaciğeri de fazla kaşımamak lazım.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 02, 2017, 10:11:16 ÖS »
bende sosyal içiciyim, burada ilacını alkolle alan arkadaşlar vardı yanılmıyorsam :) Bende yılbaşında biraz fazla kaçırdım yakın zamanda. Kısacası alkolün ilaçlarımızla direk bir etkileşimi yok. Arada alınabilir,  kullanılmasa daha iyi. Çünkü alkol karaciğeri yorar, ilaçlarımız zaten karaciğerimize ayrı bir yük. Bunun dışında bizim için önemli olan bağışıklık sistemi, kan hücrelerine de zararları var.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Ocak 03, 2017, 07:57:28 ÖÖ »
Ne kadar az alkol kullanırsan okadar iyi senin için...
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Pozitifbirhayat

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 03, 2017, 09:38:43 ÖÖ »
Abartmamak şartıyla bende sosyal içiciyim. İlaç saatime yakın zamanlarda içmemeye özen gösteriyorum. İlaç almadan öncede bol bol su içip biraz olsa da alkolü vücudumdan atıyorum ve sonra ilacı alıyorum. Stocrin truvada kullanıyorum. Alkol saatlerimi kendimce akşam 18.00-00.00 arası olarak ayarladım.

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 11, 2018, 08:08:52 ÖÖ »
Arkadaşlar stribild kullaniyorum ve ilacımı aksam 8de alıyorum. Ayda bir anca alkol aliyorum. Bu aksam bir yemek var içkili. Yemek 7 gibi başlayacak ilacı arada içsem sorun olur mu? Ya da ne yapabilirim? Yardimci olursanız sevinirim

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Mart 11, 2018, 10:05:19 ÖÖ »
Arkadaşlar stribild kullaniyorum ve ilacımı aksam 8de alıyorum. Ayda bir anca alkol aliyorum. Bu aksam bir yemek var içkili. Yemek 7 gibi başlayacak ilacı arada içsem sorun olur mu? Ya da ne yapabilirim? Yardimci olursanız sevinirim

Tek bir akşamdan sıkıntı cıkmaz ama yine de alkolü abartmadan al. Kusacak derece de içersen ilacı bosuna içmiş olursun. Sürekli alkol ve ilacın birlikte alınması sıkıntılı.

Devrim_

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mart 11, 2018, 10:52:21 ÖS »
3 yıla yakın Stribild kullandım ve hemen hemen hergün 4-5 bira içiyorum..Rna negatif cd4 748 karaciğer enzimlerim normal..Yarından itibaren yeni ilacım genovya'ya başlıyorum..Doktorum şu an için birşey olmayabilir ama ileride sorun yaşayabiliriz diye alkol konusunda beni sürekli uyarıyor..Ne yapacağımı bilmiyorum birayı ve sigarayı çok seviyorum

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2018, 12:12:49 ÖÖ »
Alkol ve sigara hiv pozitif yanda negatif herkes için zararlı sonuçta, ama zaten düzenli ilaç içip böbrekler veya karaciğerimize ekstra yük bindirirken üstüne sigara veya alkol ile turbo modunda çalıştırmak elbette kötü.. Alkol ya da sigaranın ne direnç gelişimi nede etkileşimi yok.. Sağlık için dikkat etmeliyiz sadece

Ben 15 yıl içtiğim sigarayı bıraktım ve hiç içmemiş biri kadar tiksinç geliyo bana artık. Alkolüde tanı aldığımdan beri ilk kez dün gece kullandım.. Ohh eğlenmeme baktım, hasta değiliz biz çok şükür  :)
Su gibi berrak yeni bi hayat.

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mart 12, 2018, 09:37:28 ÖÖ »
Dün akşam 2 duble rakı içtim. 7gibi başladık 9a kadar içtik.  İlaç  saatim 8 olmasına rağmen ilacımı biraz erteledim. Merak ettiğim şey 1)Rakı içerken arada ilacı içebilir miydim? Bir sorun yaratırmıydı alkol ve ilacı aynı anda almak?  2)Dün yaptığım gibi araya biraz zaman koya**k öncesinde veya sonrasında içmek daha mantıklı mı?
« Son Düzenleme: Mart 12, 2018, 09:39:29 ÖÖ Gönderen: Efe »