Mavi-Banner

Gönderen Konu: 1 aralıkta tanı  (Okunma sayısı 1088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
1 aralıkta tanı
« : Aralık 20, 2016, 11:36:45 ÖS »
evet sevgili arkadaşlar dünya hiv gününde (1 aralık ) hiv olduğunu gizli mesajla gönderen  eski partnerimin  beni uyarması sebebiyle test yaptırdım ve pozitif olduğumu telefonla öğrendim. üzülmek ağlamak şaşırmak vs hiçbirşey hissetmedim baştan belkide anlamadım bile ne olduğunu. her neyse  akdnz. üniv. hast. gittim doktor çok başarılı bir şekilde beni sakinleştirmeye çalıştı :) sağolsun. artık kendimi bildim bileli herhangi bir şeye mecbur kaldığımda yapacak kadar üşengeç bir karakterim varken hayatıma net bir şekilde düzen vermem gerektiği ayan beyan ortada. Yarın sabah kan testleri vs hepsi doktorun önünde olacak ve tedavime başlanacak. :) hayat hep güzeldi daha da güzel olacak. devlet memuruyum virüsçüğümü gizliyorum iş yerimden ama müdür devamlı izin almamdan kıllanmaya başladı. sonunda masasının üzerindeki sümeninden dişlerini toplayacak ona yanarım :D ben de kendimi işsizler ordusunun içinde tabii.. sizleri seviyorum her ne kadar beni bir süre üzmüşse de benimle birlikte yaşayacak olan virüsçüğüme de başlamış olduğu mücadelede işinin hiç kolay olmayacağını da sizin aracılığınızla beyan ve ilan ediyorum. Sevgiyle kalın. (antalyadan yazıyorum kamp yapmayı sevenler beri gele.)
:D hasta siempre comandate (sonsuza kadar)

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: 1 aralıkta tanı
« Yanıtla #1 : Aralık 21, 2016, 07:19:11 ÖÖ »
Merhaba. Tanı almana üzüldüm.
Ama çok geç olmadan öğrenmene ve gerekenleri soğukkanlılıkla yapmaya başlamana sevindim.
İlk en başı en uzun ve zor süreç oluyor ondan sonra rutine binince daha kolay.
Her şeyin iyi gideceğini umuyorum. Tedavine ilacına sadık kaldıkça sorun yaşamazsın, çok şükür biz de yaşamıyoruz.
Süreç hakkında merak ettiğin her şeyi sorabilirsin
Antalya çok güzel bir yer bir kere iş için gitmiş hayran kalmıştım :) kamp orman börtü böcek bana göre değil ama ben apartman çocuğuyum :)
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Aralık 21, 2016, 07:41:03 ÖÖ »
@yabankecisi
Hoşgeldin. Tanı almana ben de üzüldüm. Keşke olmasaydı ama oldu artık. Belki seni rahatlatır ben de devlette çalışıyorum. Devlette aslında bu işler daha basit yürür. Ben hastane işlerinde herhangi bir zorlukla karşılaşmıyorum. Merak etme. Hastalığını sen söylemedikçe bilemezler. SGK kurumlarımıza Bildirim yapmıyor. Sadece senin ağzını sıkı tutman gerek. Aklına takılan herşeyi sorabilirsin. Biz yardımcı olmak için buradayız. Ah o lara plajlarının biri dili olsa da konuşsa. Hahahhaajaj

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 21, 2016, 09:15:07 ÖÖ »
Hoşgeldin. Öncelikle dikkatine hayran kaldım. Tebrikler. Acizane tavsiyelerim şünlar olacak; mümkünse kimseyle paylaşma sana kalsın, kendine bir hastalık bul sonuçta hastaneye zaman zaman gitmen gerekecek en azından bahanen olsun örngn: kıl dönmesi 😆😆😆 ilaçlarını asla aksatma vs vs...

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Aralık 21, 2016, 12:27:05 ÖS »
@yabankecisi Merhaba:

Keşke gelmeseydin ama yapacak birsey yok, hoşgeldin.
Sanırım süreç hakkında gayet bilgilisin.
Aklına takılan birsey olmasi durumunda biz daima yanındayız buradayız.

Akdeniz üniversitende tedavi gören arkadasım var.
Gayet memnundu.
Dilerim senikinde öyle olur.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 21, 2016, 01:16:16 ÖS »
Sn Sabırhiv; Ben de size hayran kaldım. Arkadaşımıza yardımcı olma çabanız harika. Kıl dönmesi olur mu hiç. Kıla dersin bundan sonra eğri gitme dur durduğun yerde tmm olur iş. Başka birşey bulucaz. Ben şimdi biraz düşüneyim arkadaşımıza takipli bir sağlık sorunubulurum. Sn Yabankeçisi  kimseye söylemeyin şimdilik takibiniz rutinleşinceye kadar. İşyerine asla.. Sağlıklı günler sizin olsun

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 21, 2016, 09:36:27 ÖS »
Ben de Antalya'da doğdum ve yaşadım. 1 yıl önce İstanbul'a taşınma aşamasında tanı aldım. Ve bir yıldır istanbuldayım. Ama gözüm, gönlüm Antalya'da:) tanı aldığım zaman üzüldüğüm kadar üzülüyorum yeni arkadaşlar aramıza katıldığında. Ve bu hastalıkla ilgili hiç bir fikrim olmadığı bir zamanda laboratuvardaki bayan test sonucunu açıklamak için 3 görevliyle birlikte beni sandalyeye oturtup aids olduğumu söylemişti. Kaynar sular dökülmüştü başımdan aşağı. Çok zor bir yıl geçti ama hayatım normale döndü. tabiki kırıp döktükleriyle. Bu hastalığın kökü kuruyacak kısa zamanda inanıyorum. Eşim negatif hala birlikteyiz ve ben nasıl hıv+ oldum çözemedik. Şu an tüp bebek tedavisi görüyoruz. Herkese sevgiler

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 24, 2016, 08:27:28 ÖS »
İlaç tedavisine salı başlayacakmışım değerim 600 dedi doktor anlamadım iyi dedi ben de iyi madem dedim :) salı ilaç tedavisine başlayacam. Neyse bu arada çocuk olmasında sıkıntı olmuomuş artık hiv çocuğa geçmio tedaviyle dediler :) umarım birgün benim de çocuğum olur ellerinizden öpen :)

ANTALYA

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 25, 2016, 03:58:41 ÖS »
evet sevgili arkadaşlar dünya hiv gününde (1 aralık ) hiv olduğunu gizli mesajla gönderen  eski partnerimin  beni uyarması sebebiyle test yaptırdım ve pozitif olduğumu telefonla öğrendim. üzülmek ağlamak şaşırmak vs hiçbirşey hissetmedim baştan belkide anlamadım bile ne olduğunu. her neyse  akdnz. üniv. hast. gittim doktor çok başarılı bir şekilde beni sakinleştirmeye çalıştı :) sağolsun. artık kendimi bildim bileli herhangi bir şeye mecbur kaldığımda yapacak kadar üşengeç bir karakterim varken hayatıma net bir şekilde düzen vermem gerektiği ayan beyan ortada. Yarın sabah kan testleri vs hepsi doktorun önünde olacak ve tedavime başlanacak. :) hayat hep güzeldi daha da güzel olacak. devlet memuruyum virüsçüğümü gizliyorum iş yerimden ama müdür devamlı izin almamdan kıllanmaya başladı. sonunda masasının üzerindeki sümeninden dişlerini toplayacak ona yanarım :D ben de kendimi işsizler ordusunun içinde tabii.. sizleri seviyorum her ne kadar beni bir süre üzmüşse de benimle birlikte yaşayacak olan virüsçüğüme de başlamış olduğu mücadelede işinin hiç kolay olmayacağını da sizin aracılığınızla beyan ve ilan ediyorum. Sevgiyle kalın. (antalyadan yazıyorum kamp yapmayı sevenler beri gele.)

selamlar yabankeçisi ben de Antalyadayım tanı alınca İstanbuldan buraya taşındım ve tedavimi Akdeniz üniversitesinde sürdürmekteyim  herşey yolunda gidiyor , merak etme Akdeniz üniversitesinde emin ellerdesin. Bu arada kamp yapmayı çok severim, Antalyada çevremde dertleşebileceğim hiç pozitif arkadasım yok istersen tanışabiliriz. Bu forumu ve daha önceki versiyonunu tanı aldığımdan beri takip ediyorum fakat kullanıcı adımı ve şifremi unuttuğum  ve şifremi yenileye bilecegim gmail hesabımı kullanamadığım için yeni hesap açmak zorunda kaldım.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Aralık 25, 2016, 04:00:11 ÖS »
İlaç tedavisine salı başlayacakmışım değerim 600 dedi doktor anlamadım iyi dedi ben de iyi madem dedim :) salı ilaç tedavisine başlayacam. Neyse bu arada çocuk olmasında sıkıntı olmuomuş artık hiv çocuğa geçmio tedaviyle dediler :) umarım birgün benim de çocuğum olur ellerinizden öpen :)

Cd4 değeridir o,yani bağışıklığını bünyenin durumunu gösteren değer. İyi bir değerde. Yani tedaviye çok ağır hasta olmadan başlıyorsun, tedavine uyduğun sürece hiç bir sorun yaşamazsın, korkma.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

OREGON

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 25, 2016, 05:33:19 ÖS »
Aramıza hoşgeldin. 600 değer seni tedaviye iyi bir noktadan başlatıyor. Her şey kısa sürede iyi olur umarım. Viral yük sayısı belli mi ? (HIV RNA ?)

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 25, 2016, 07:38:45 ÖS »
Aramıza hoşgeldin. 600 değer seni tedaviye iyi bir noktadan başlatıyor. Her şey kısa sürede iyi olur umarım. Viral yük sayısı belli mi ? (HIV RNA ?)
bilemiyorum salı gitcem sorarom değerlerimi. kocaeliye bi tahlil yolladılar.

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 27, 2016, 05:49:46 ÖS »
Bugün tedaviye başladım ve triumeq verdi muhtemelen türkiyede ilklerdesin dedi ilacı bayağı övdü umarım herşey daha iyi olur

Matland

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 27, 2016, 06:37:59 ÖS »
@yabankecisi şu an seni çok kıskandım. Bildiğin biz eskidik demode olduk :)

yabankecisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 27, 2016, 08:12:56 ÖS »
@yabankecisi şu an seni çok kıskandım. Bildiğin biz eskidik demode olduk :)
gız niye kıskanıon deli :D gerekli görülürse sen de geçersin :) hocaya söyle bakalım