Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr. Osman ilhan ?  (Okunma sayısı 1009 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

jackbones

• Ziyaretçi
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr. Osman ilhan ?
« : Aralık 09, 2016, 09:19:13 ÖS »
Arkadaşlar Merhaba;
Foruma yeni kayıt oldum henüz yeni tanı alan birisiyim. Tıp fakültesinde okuyan bir arkadaşım bana şiddetle Ankara üniversitesindeki Osman ilhan hocayı tavsiye etti. Biraz inceledim sağlam referansları ve çalışması olan bir hoca.
Aranızda Osman ilhan hocaya tedavi olan ya da bilgisi olan bir arkadaş var mı ? Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılar

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof.Dr. Osman ilhan ?
« Yanıtla #1 : Aralık 09, 2016, 10:44:13 ÖS »
Ankara tıp fakültesi hastanesinde serhat hoca bakıyor hiv pozitiflere. Gideceğin hoca seninle birebir ilgilenecek mi bilmiyorum. Osman hocayı duymadım ben. İstersen birebir randevu al önce. Danış.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2016, 10:59:33 ÖS »
bende İbni Sina'dayım fakat Serhat Biringel hocam ilgileniyor bizimle, bahsettiğin kişiyi hiç duymadım.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2016, 12:10:59 ÖÖ »
Merhaba; Öncelikle geçmiş olsun. Osman İlhan Kan hastalıkları uzmanıdır. Kanın kendisi ile ilgilenir. Tıp fakültesinde okuyan arkadaşınız nasıl bakmış olaya anlayamadım. Evet sorunumuz kanda  fakat kanın öz yapısı ile ilgili bir sorunumuz yok ki  yani pıhtılaşma , hücre yapımı , hücrelerin reddi vs.... Sorunumuz kanımıza bir misafir yani dışarıdan bir konuk gelmiş. Kanın mekanizması ile ilgili bir durum yok ortada. Aksine kan işleyişiniz emin olunuz bir çok insandan daha iyi bile olabilir. Örn; hemoglobininiz sürekli düşük ve müdahaleye rağmen yükselmiyorsa bu bir sorundur. Fakat  buradaki sizi ilgilendiren virüs  ve kana yerleşmiş  , kanla ilgisi de bu nedenle  ve bu virüs kanın yapımı ya da bu işleyişi bozmuyor. Yani teorik olarak kanın öz işleyişini ve kanunlarını bozması beklenmez. Arkadaşınız nasıl ve nereden buraya bağlamış hala anlayabilmiş değilim. Eee   öğrenci henüz, heyecanla atlamış . Öğrenecek ve ileride umarım değerli bir tıp insanı olur.  Sizin iyi bir enfeksiyon uzmanına gereksiniminiz var. Ankara tıp ta devam etmek istiyorsanız buradan yazın enfeksiyoncu adı verelim size.  Her gününüz güzel olsun.....   Sağlıcakla kalınız

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 10, 2016, 02:46:53 ÖÖ »
@Filiz Hanım İlginiz için çok teşekkür ederim. Tedavime Mersin'de devam ediyorum. Herhangi bir yardıma ihtiyaç duyduğumda yine yazarım. Saygılar..

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 10, 2016, 03:23:47 ÖÖ »
Konu anlaşıldı umarım. Siz kan hastası değilsiniz. Hematoloji bilimi ve virüs bilimi çok farklı şeyler. Kanınızda hiç bir hastalık yok. Kana sızmış bir sığınmacı ya da işgalci diyelim. Savunma için ne yapıyoruz ilaçlarımızı içiyoruz. Bu içilen ilaçlar kana bir şey yapıyor mu hayır. Çünkü kan hastası değilsiniz ki dolayısı ile hedef virüs. Sadece kanda istenmeyen bir misafir. Misafir elbet bir gün gider. Misafirlik te bir yere kadar. Biraz yüzsüz o kadar. İlaçlarla oda hapsi sağlandı. İnşallah evden de defolup gidecek. Hiç bir ikramda bulunmuyoruz, yüz vermiyoruz çok dayanamaz emin olunuz. İlaçtan çok korkuyor. İlaçlarınızı düzgün ve tarif edilen şekli ile alıyorsunuz.. O da ilacın yani şimdiki nöbetçinin asıl patronu gelene kadar. O patron  onu  tamamen kovacak evinizden. İnanınız korkak  sonunun yakın olduğunu biliyor. Çünkü ilaç işe yaradı ve başını çıkaramıyor. Bunu asla unutmayınız.  Sizin kanınız hasta değil, kan hastası değilsiniz. . Sadece orada istenmeyen bir konuk var. Virüsler her yerde varlar. Bunun ayrıcalığı kan yolu ile yüzsüzlük yapmaya çalışıyor. O da şimdilik. DURDURULMASI BAŞARILANIN YOK EDİLMESİ YAKINDIR.  Fakat bunun da bir kuralı var. İlaç, ilaç, ilaç. İlaçlarınızı aksatmadan kullanmak. Sağlıcakla kalınız.

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Aralık 11, 2016, 01:04:25 ÖÖ »
Sn Jack; Ben teşekkür ederim nezaketiniz için. Yazmaya devam ediniz lütfen. Ben buradaki diğer arkadaşlar gibi tecrübeli değilim  fakat insanım. Elimden geldiğince her konuda katkı için buradayım. Sağlıcakla kalınız.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Aralık 13, 2016, 07:29:21 ÖS »
Öncelikle çok geçmiş olsun demek isterdim lakin geçmeyecek bununla yaşayacagız... bundan dolayı sakin ol hemde çok sakin ol. Tıp okuyor olan arkadaşlarının olması çok güzel ancak tavsiyem kimseyle paylaşma bu durumu. Ülkenin en iyi doktoruna da gitsen uygulayacağı yöntem aynı. İlgi değişir sadece. Herşey test üzerinden oluyor net ve ortada olan şeyler yani... tekrar söylüyorum bence sakin ol çok kişi ile durumu paylaşma... ilerleyen süreçte pişmanlık yaşayabilirsin... :) ;)

jackbones

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 13, 2016, 08:09:42 ÖS »
@sabirhiv Bu konuyu doktorum da söyledi çoğu kişiyle paylaşmazsan senin için iyi olur demişti. Çok güvendiğim bir kaç arkadaşım biliyor sadece o kadar.