Mavi-Banner

Gönderen Konu: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ  (Okunma sayısı 6702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ
« Yanıtla #150 : Mayıs 03, 2018, 05:36:52 ÖÖ »
Sevgili sabirhiv. Allahım nazarlardan korusun, bahtı ömrü güzel olsun. Öyle hayırlı bir evlat olsunki her iki cihandada bak bu benim evladım diyerek gurur duyulan bir evlat olsun inşallah,çok sevindim. Ben hiv tanısı aldıktan sonra bu hayalden vazgeçtim. Tanı almadan önce normal yollardan bir düşük oldu ve ondan sonrada 5/6 sene hiç bişey olmadı tam tüp bebek düşünüyorduk ki tanı aldım ve bütün hayallerim bitti. Sizlerden bunları duydukca tekrar umutlanmaya basladım. Tüp bebek düşünmeye basladım ama devlet hiv pozitif olan birine tüp bebek yapıyormu bilmiyorum sperm yıkama v.b gibi

ŞanssızAdam

• Üye
  • *
« Yanıtla #151 : Mayıs 03, 2018, 06:51:55 ÖÖ »
Slm arkadaşlar öncelikle hepinizden kocaman bir maşallah bekliyorum... bilen arkadaşlarımız mutlak vardır uzun zamandır bebek sahibi olmak için türlü türlü tıbbi yöntemlerle uğraştık. Nihayet 3 aylık bebeğimiz yolculuğuna başladı aman okuyan arkadaşlardan maşşaallahı esirgemeuin. Darısı bebek isteyen arkadaşlarımıza inşallah. Biz aşılama 3 defa denedik ilaçlı uöntemi 6 ay denedik. Artık tamam yeter korunmasız yönteme başladık o da 3 4 ay ay olmadı ardından bir düşük oldu derken Allah nasip etti 3 ayın içindeyiz. Müjde vermek istedim. Takibi yapıyoruz eşimde bebekte negatif durumda. Dua etmeyi lütfen unutmayalım :)
@sabirhiv kardeşim öncelikle MAŞALLAH o kadar çok mutlu oldum ki yazdığını okuduğumda. Darısı artık başıma 6 aydır bende negatifim, bizde bir bebeğimiz olsun istiyoruz doktorla konuştum oda korunmasız olarak olmasını tavsiye etti bizede. İnşallah sağlıcakla alırsınız bebeğinizi kucağınıza. Şu mübarek aylarda ne güzel haber bu ya 😊😊

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #152 : Mayıs 03, 2018, 10:34:36 ÖÖ »
Massallah ...
Arkadasim cok sevindim , Allah anali babali ve size  hayrli evlet etsin insallah.

Darisi bizlerinde  basina olur insallah .

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #153 : Mayıs 03, 2018, 11:27:48 ÖÖ »
Öncelikle maaşallah. Allah hayırlısıyla kucağınıza almak nasip etsin. Bu haberi paylaştığın için de çok teşekkürler. Eşinle sana çocuğunuzla birlikte bir ömür boyu sağlık ve mutluluk dilerim.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #154 : Mayıs 03, 2018, 02:00:01 ÖS »
Tüm temennileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Biz 4 yıllı bitirdik evliliğimizde eşimle resmi nikah için işlemler aşamasında öğrenmişyim pozitif olduğumu. Allah eşimden razı olsun hiç elimi bırakmadı. Bir arkadaşıma söyledik sadece hastalığımı. Başka kimseyle paylaşmadık. Doktor eczacm hariç. Çokta iyi oldu kimsenin bilmemesi.

İlk bir bir buçuk yıl 2014 2015 ortasına kadar biz çocuk istemedik peşine koşmadık. Sora ilk olarak kocaeli ünv si ardından faruk buyru ve en sonunda ankara güven hastanesinde tanıştığımız bir kadın doğum hocası ile aşılama işlemine son verdik. Güven hastanesinde olan doktor aşılama yapıyor olmasına rağmen gelmeyin paranıza yazık dedi. Riski sıfırlamaz gerek yok dedi. İlaçla korunarak yapın deyince enfeksiyon doktorumuzla görüştük. Olmadı başka hocalar başka ünvler vs. Sonuç ilaçlı yöntemi denedik. En önemli şart bu Son altı ayda hivrna negatif olacak...  Erkek pozitif durumlarda bayan Truvada yahut sitribild kullanıyor normal ilişki oluyor bunu da altı ay denedik olmadı. Sonra bezdik tabiki tamm kalsın derken tamamen ilaçsız denedik kimyasal gebellik oldu ve düştü ardından bu mücize oldu Allah nasip etti çok şükür. İkisise sağlıklı eşimde yavrumuzda Allah isteyen tüm arkadaşlarımıza nasip etsin. Sakin ümit yitirmeyin.