Mavi-Banner

Gönderen Konu: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ  (Okunma sayısı 7263 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: POZİTİF BİREYLER İÇİN BEBEK SAHİBİ OLMA YÖNTEMLERİ
« Yanıtla #135 : Ocak 30, 2018, 08:30:49 ÖÖ »
Bende o yüzden yazdım oradan tedavi alanlar hiv dostu söyleminde bulunmuştu.bu yüzden olmaması garip geldi.
Sonucta universite hastanesi

fatihim ben konuya bi açıklık getireyim istersen...

hastane gerçektende hiv dostu bi hastane...süde hocada dünya tatlısı bi insan...hastasını tanımaya anlamaya çalışıyor..

tüp bebek mevzusuna gelirsek...benimde öyle bi niyetim (allah kısmet ederse) olduğu için sude hocaya bu hastanede pozitiflere tüp bebek hizmeti verilip verilmediğini sordum...kendisi şu an için pozitiflere tüp bebek hizmeti verilmediğini ama ileriki zamanlarda bunu yapmayı planladıklarını söylemişti...artık bu dediği hayata geçirilirmi geçirilmezmi yada ne zaman geçirilir orasını bilemem...

tüp bebeklere hizmet verebilmek için bi takım yatırımlar yapılması gerek malum..hastanede doğal olarak bu yatırımın getirisini götürüsünü hesaplamak durumunda.... 

bu konuda malumatım böyle...bilgilendirmekte fayda var...

« Son Düzenleme: Ocak 30, 2018, 08:31:41 ÖÖ Gönderen: bedevi »

Fuat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #136 : Ocak 30, 2018, 12:30:54 ÖS »
@Bebegim erkek pozitif kadın negatif olduğu durumlarda eğer erkeğin son 6 ay rna negatif ise doğal yollarla çocuk sahibi olabilir diyor dr lar. Ama kontrol altında olmak durumunda. Bunu bana söyleyen Ege Üniversitesi profesörü Deniz hoca. Sitede birkaç arkadaşta aynı şekilde yorum yapmıştı. Tabi ki kendi doktorunuza danışmak en doğrusu.

57.000 insan üzerinde yapılan testler de Deniz Hoca'yı doğruluyor.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #137 : Ocak 30, 2018, 12:41:45 ÖS »
@Bebegim erkek pozitif kadın negatif olduğu durumlarda eğer erkeğin son 6 ay rna negatif ise doğal yollarla çocuk sahibi olabilir diyor dr lar. Ama kontrol altında olmak durumunda. Bunu bana söyleyen Ege Üniversitesi profesörü Deniz hoca. Sitede birkaç arkadaşta aynı şekilde yorum yapmıştı. Tabi ki kendi doktorunuza danışmak en doğrusu.

57.000 insan üzerinde yapılan testler de Deniz Hoca'yı doğruluyor.
fuat kardeşim iyi hoş diyosun ama rizikolu bi yöntem değilmi dediğin...şimdi ben kondom kullandığım ve negatife düştüğüm halde ilişkide karşı tarafa bulaştırmaktan korkuyorum...daha öncede tartışılmıştı bu konu zannedersem...

ama olaki bi aksilik oldu...olurmu olur..düşünsene vaziyeti..hem anneye hem doğacak bebeğe bulaştırma ihtimali binde bir bile olsa bile insanın tüylerini diken diken ediyor...ben tüp bebek yönteminde bile korkuyorum açıkçası bi aksilik olupta karşı tarafa bulaştırmaktan...bide doğal yöntem büsbütün risk değilmi...

ha doğal yöntemle çocuk sahibi olanlar var diyebilirsin belki... ama erkek poz.,kadın negatif olsa bile yüz kişide sıkıntı çıkmaması 101 kişide sıkıntı olmayacağının garantisini verebiliyormu?

benimde ilgi alanıma giren bi konu olduğu için bu konuyu takipteyim..hatta kısmet olurda dr.onay verirse geçtiğim aşamaları buradan yazıp ilgili arkadaşları bilgilendireceğim...ama ben tüp bebekten bile tırsıyorken açıkçası doğal yol rizikosuna karşı tarafı atmayı doğru bulmuyorum...

haaa şu olur..hastane yada dr.bana yazılı bi garanti verirse o zaman fikrim değişebilir...ama öteki türlü korkulu rüya görmektense uyanık olmak iyidir derim...

yürekli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #138 : Şubat 12, 2018, 06:48:03 ÖS »
Merhabalar daha önce de yazmıştım ..Bir defa tüp bebek denedik maalesef düşük ile sonuçlandı .Malum Kocaeli vs baya yıprandık.O zaman sperm sayımız 8 milyondu ..
1) Eşim hiv pozitif ; RNA 0 yani negatif
2 ) Aşılama yaptırmak için sperm sayımız kaç olmalıdır?
3) Haseki de test verdik sperm sayımız 35 milyon %60 hareketlilik mevcut
Arkadaşlar eşim doktora geçen sene  sormuş  normal yollar ile çocuk  için , doktoru bir sene beklememizi söylemişti .Neyse 1 sene geçti eşim hala terettüt ediyor ..Doktor onaylamaya bilirmiş daha görüşmeye gidemedik .
İlin özüne gelirsek 35 milyon sperm ile normal yolla denememiz gerekir mi ? Yani Bu değerler ile denemek gerekir mi ? Bu riske değer mi ? @sabirhiv @Mavera

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #139 : Şubat 12, 2018, 09:07:21 ÖS »
Daha önce bazı doktorların forumdaki arkadaslarımıza boşuna para ödemeyin.nornal yolla bebek sahibi olun dediğini okudum.sperm sayısı normal.sperm sayısına göremi karat vermek istiyorsun?yoksa riskten kastın hiv mi?

yürekli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #140 : Şubat 12, 2018, 11:10:09 ÖS »
Merhaba Fatih bey ; teşekkürleri mi sunuyorum ..Evet biz hiç bir zaman normal denemedik .Doktora gittiğimiz de aşılama için (kocaeline ) doktor bu sperm değerleri ile aşılama bile olmaz dedi ve tüp bebeğe başladık .Evet sağolsun devlet bize rapor verdi , ama ilaçlar ve gidip gelme parası baya yıprattı .Hem eşim izin alamıyordu işten , çok stresli bir yoldu .Bizde kendimizi toparlayıp beklemeye karar verdik .O sırada bir başka doktorun görüşünü alalım dedik ve Haseki de test yaptırdık.Sperm testimiz de 35 milyon olmuş .
Eşim de diyor ki bu değerler ile riske girmeyelim (yani normal yollar ile yapmak için .Zaten sperm değerimiz düşük diyor ) Ben de normal denemek istiyorum ..Ama doktor geçen sene 1 sene bekleyin  hala bulaşıp bulaşmayacağını bilmiyoruz ..
Şimdi hiç normal denemedik ya belki olur çocuğumuz ..Hani en azından deneyelim diye

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #141 : Şubat 12, 2018, 11:44:22 ÖS »
Risk olduğunu düşünmüyorum.rna negatifse.
Ama sperm sayısı için biraz daha bekleyip beslenmene dikkat edebilirsin.8 den 35 e çıkmış demekki bir artış var.doktor 1 seneyi bekleyin desiyse bekleyin.heyecanını ve iç güdünü anlıyorum.biraz daha sabret
Bekle.gereksiz harcamalar yapıp kendini yorma.
Tekrar etmemdw fayda var.forumu iyi okursan tup bebek vs bosuna oara harcamayın doğal yolla bebek sahibi olun diyen hocalar varmve bu kisiler şuan sağlıklı bebek sahibi.
Forumda geriye dönük arama yaparsan göreceksin.
Bekle 1 sene ne olcakk ki?gereksiz para harcama
Ben evli bile değilim yerinde olmak isterdim.eminim başka olmak isteyenlerde vardır.
Yani bir eşin olduğuna şukret.azıcikta sabret.ona buna paranı gereksiz kaptirma.
:))

yürekli

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #142 : Şubat 13, 2018, 12:45:34 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim ☺️ zaten bir sene geçti ..Ve trumeg geçtik .Eşimle konuştum rna 0
Cd4’leri 682 3 Aydın bu ilacı kullanıyor..Ben negatifim ama eşim istemiyor korkuyor bana bulaşacak diye ikna edemiyorum..Doktor kendisine demiş daha belli olan birşey yok ..Yani birşey diyemeyiz .Bu görüşmeye bende gideceğim bakalım

UN8777

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #143 : Şubat 13, 2018, 10:36:28 ÖÖ »
Herkese selamlar. Baslık altinda yazilan pek cok durum pozitif / negatif bireylerin cocuk sahibi olma çabalari ile alakali. Pozitif çiftler icin ise @Snowman haric bir paylasim goremedim. Çiftlerin her ikiside pozitif oldugunda izlenen, bu yolu tecrube eden arkadaslar mevcut mu ,hangi kurumlardan hizmet aldilar? Pozitif ciftlerin cocuk sahibi olabilmesine yonelik en etkin yontem ve gidilebilecek hastane hangisi olabilir? Tecrube ve bilgisi olanlardan cevap alabilmek umudu ile tesekkurler

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #144 : Şubat 13, 2018, 03:28:59 ÖS »
Herkese selamlar. Baslık altinda yazilan pek cok durum pozitif / negatif bireylerin cocuk sahibi olma çabalari ile alakali. Pozitif çiftler icin ise @Snowman haric bir paylasim goremedim. Çiftlerin her ikiside pozitif oldugunda izlenen, bu yolu tecrube eden arkadaslar mevcut mu ,hangi kurumlardan hizmet aldilar? Pozitif ciftlerin cocuk sahibi olabilmesine yonelik en etkin yontem ve gidilebilecek hastane hangisi olabilir? Tecrube ve bilgisi olanlardan cevap alabilmek umudu ile tesekkurler

UN8777 kardeşim pozitif anne -pozitif babadanda gayet sağlıklı bebişler olabiliyor..senin durumun anladığım kadarı ile böyle...geçen hafta koç hastanesinde sude hocayla tamda senin sorduğun konuyu konuştum...sude hoca 2 adet pozitif-pozitif çiftten gayet sağlıklı bebişlerinin olduğunu söylemişti...

şu an için koçta bu imkanlarının olmadığını ama en kısa zamanda koçta bu hizmetin verileceğini söyledi...kısa vadede bebiş planı varsa koçta bu imkan şimdilik yok gibi..ama uzun vadeli düşünüyorsanız bebişi koçta böyle bi imkan olabilir ilerleyen günlerde..

tüpbebek düşünüyorsanız şimdilik en iyi fikir şişli memorial gibi gözüküyor...bilginiz olsun...

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #145 : Şubat 20, 2018, 07:42:16 ÖÖ »
Arkadaşlar uzun zamandır yazamıyorum yeni arkadaşlar paylaşımda bulunmuşlar. Oncelikle hepimize bol bol geçmiş olsun.

Bir müjde vermek istiyorum. Bir arkadasımız vardı ilaçlı yöntemle 5.5 aylık hamile. Ve hiç bir sorunları yok. Tüm sonuçlar şimdiye dek negatif. Kendim için çok bir şey diyemeyeceğim. Bir defa pozitifi gmrdük eşim hamile kaldı ancak düşük oldu. Daha önce yazmıştım defalarca kez biz ilaçsız denemeye başladık artık maddi ve manevi olarak çok yorulduk ilaç görmek istemiyorum yaklasık olarak 1 yıl oldu ilaçsız korunmasız deniyoruz 1 defa bebek konusunda pozitifi gördük. Çocuk deneyen arkadaşlara tekrar söylemek istiyorum aşılama tüp bebek vd. uğraşmayın yazık o tedavilerdede risk faktörü var hepsini açıkladık bunların hemde bilimsel makaleler eşliğinde. Ülkemizde henüz kabul görme aşamasında ilaçsız korunmasız ilişki sonucu bebek sahibi olma o yüzden onca okumuş hocalar bunu kabul etmesken hasta olarak bizim kabul etmemiz çok güç.

Efe

• Üye
  • *
« Yanıtla #146 : Şubat 20, 2018, 06:49:20 ÖS »
Arkadaşlar uzun zamandır yazamıyorum yeni arkadaşlar paylaşımda bulunmuşlar. Oncelikle hepimize bol bol geçmiş olsun.

Bir müjde vermek istiyorum. Bir arkadasımız vardı ilaçlı yöntemle 5.5 aylık hamile. Ve hiç bir sorunları yok. Tüm sonuçlar şimdiye dek negatif. Kendim için çok bir şey diyemeyeceğim. Bir defa pozitifi gmrdük eşim hamile kaldı ancak düşük oldu. Daha önce yazmıştım defalarca kez biz ilaçsız denemeye başladık artık maddi ve manevi olarak çok yorulduk ilaç görmek istemiyorum yaklasık olarak 1 yıl oldu ilaçsız korunmasız deniyoruz 1 defa bebek konusunda pozitifi gördük. Çocuk deneyen arkadaşlara tekrar söylemek istiyorum aşılama tüp bebek vd. uğraşmayın yazık o tedavilerdede risk faktörü var hepsini açıkladık bunların hemde bilimsel makaleler eşliğinde. Ülkemizde henüz kabul görme aşamasında ilaçsız korunmasız ilişki sonucu bebek sahibi olma o yüzden onca okumuş hocalar bunu kabul etmesken hasta olarak bizim kabul etmemiz çok güç.
@sabirhiv  Arkadaşın normal yollardan hamile kaldı değil mi? Ama hamilelik sırasında bir ilaç mı kullandı?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #147 : Şubat 20, 2018, 07:38:56 ÖS »
Evet negatif olan eşe tedbir amaçlı truvada tedavisi uygulanıyo,  sanırın onu yapmıyosunuz artık, yani PrEP dediğimiz önlemi almıyosunuz. Pozitif olan tedavisine uyup negatife düşünce mi aldınız bu kararı ?
Ülkemiz hiv konusunda çok geri, bende bunu hep belirtirim. Güncel ilaçları 2 yıl sonra da oşsa getirtiyoz ya da en iyi hiv test cihazlarını getirtiyoz ama bizzat hiv e bi katkımı yok. Ne deney ne araştırma ne buluş. Haliyle yurt dışı kaynaklarını baz alıyoz, ve bu kaynaklarda bize tedavi gören hiv pozitif bireyler. 6 ay ve daha uzun süre kalıcı olarak Rna saptanamaz olduğu taktirde bulaştırmaz diyo.

Yurt dışında pozitif bireyler tedavisine uyup normal bi hayat sürerken. Biz öksürsek acaba hiv mi diyoruz  , gerçekten hem pozitif hem negatif bireyler olarak hiv konusunda bilinçlenmeye ihtiyacımız var.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #148 : Şubat 25, 2018, 10:30:29 ÖS »
Arkadaşlar bahse konu bu arkadaş TRUVADA ilacını kullanmak suretiyle bebek sahibi olmayı tercih ettiler.

sabirhiv

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #149 : Mayıs 02, 2018, 10:37:06 ÖS »
Slm arkadaşlar öncelikle hepinizden kocaman bir maşallah bekliyorum... bilen arkadaşlarımız mutlak vardır uzun zamandır bebek sahibi olmak için türlü türlü tıbbi yöntemlerle uğraştık. Nihayet 3 aylık bebeğimiz yolculuğuna başladı aman okuyan arkadaşlardan maşşaallahı esirgemeuin. Darısı bebek isteyen arkadaşlarımıza inşallah. Biz aşılama 3 defa denedik ilaçlı uöntemi 6 ay denedik. Artık tamam yeter korunmasız yönteme başladık o da 3 4 ay ay olmadı ardından bir düşük oldu derken Allah nasip etti 3 ayın içindeyiz. Müjde vermek istedim. Takibi yapıyoruz eşimde bebekte negatif durumda. Dua etmeyi lütfen unutmayalım :)