Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tedaviye yeni başlamak ve genel hiv pozitif yaşam ilişkiler hakkında  (Okunma sayısı 1978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tobeornottobe

• Üye
  • *
Herkese merhaba uzun zamandır forumu takip ediyorum ancak yeni yazabilme fırsatım oldu.. Tanıyı bir sene önce aldım fakat kendimi tedaviye başlamaya hazır hissetmem biraz zaman aldı değerlerim erken tanı aldığım için kötü değildi.. 12 gün önce tedaviye başladım stribild kullanıyorum.. İLk hafta biraz mide bulantısı sorunu ve hafif baş ağrısı problemi yaşadım ama katlanılamıcak durumda değildi ikisi de..artık bünye alıştı sanırım herhangi bir yan etki hissetmiyorum. Herkes gibi benimde kafama takılan bazı sorular var  böyle bir forum olduğundan dolayı gerçekten şanslı hissediyorum kendimi çünkü insan böyle bir haberden sonra kendini birsüre yalnız hissedebiliyor kimseyle paylaşmak istemediği için bu durumu.. 29 yaşındayım kafam takılan ilk sorun şu sizlerden tavsiyeler alabilirsem çok memnun olurum birisiyle ilişki yaşamaya korkuyorum günlük bir ilişki yaşarsam korunup dikkat ederek bunu söylemek zorunda kalmam diye düşünüyorum fakat uzun süreli ve tek eşli bir ilişki tabi ki daha çok istediğim birşey fakat bunu nasıl yapacağım konusunda korkularım var karşımdaki insanı bir tanıma süreci var hemen hiv pozitif olduğumu söylemek istemiyorum çünkü bu yüzden reddedilmeyi kaldırabilirmiyim ondan emin değilim söylemesem ilişki yaşasam bu sefer korunsam dahi içimde bir pişmanlık durumu söz konusu oluyor.. yani açıkçası biraz çıkmazda hissediyorum kendimi
Sanki kimse beni böyle kabul etmezmiş gibi geliyor hal böyle olunca kronik bir yalnızlık süreci aklıma geliyor ileri yaşlar için.. ilk yazım olduğu için çok uzun herşeyi yazıp sizleri sıkmak istemem ilk olarak kafama takılan durum bu yardımcı olup tavsiyelerde bulunabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca burada yeni tanı almış insanlarada şunu tavsiye edebilirim aslında hiv pozitif olmak bir şans olarak görüyorum ben korunma alışkanlığını kötü bir yolda olsa böyle öğreniyoruz ve daha risksiz yaşama geçiş yapmış oluyoruz sağlığımıza sporumuza daha çok dikkat ederek beslenmemize daha dikkat ediyoruz ben herşeyde bir hayır vardır diye düşünüyorum belki çok daha kötü bir yoldan döndük bunu bilemeyiz ama asla hiv pozitif tanı aldım diye kimse karamsarlığa düşmesin tam tersine bunu bir şans olarak görmek ve bunu tanrının bir göz kırpma şekli sana bir şans daha veriyorum deme şekli olduğunu düşünmek şahsen beni rahat hissettiriyor...

Matland

• Ziyaretçi
Ynt: Tedaviye yeni başlamak ve genel hiv pozitif yaşam ilişkiler hakkında
« Yanıtla #1 : Kasım 23, 2016, 01:23:53 ÖS »
Merhaba aramıza hoşgeldin.

Son zamanlarda tanı alan birçok insanın bu durumu daha kolay kabul ettiğini gözlemliyorum. Bu iyi birşey. Sanırım forum olarak da bu sürece katkıda bulunuyoruz gibi geliyor. Aslında hoşgeldin demek için yazdım diğer konuda benim de çekincelerim var. Maalesef uygun bir eş adayına kendimi açıklayacak durumda değilim. Bundan çekiniyorum. Pozitif çiftleri burda görmek beni mutlu ediyor bir yandan. Bebek sahibi olma çalışmaları çok sevindirici. Bence evli çiftlerden bu konuda destek almalıyız. Eşlerinize bu durumu nasıl açıkladınız? Nasıl tepki verdiler? Nasıl bir yol izlemeli?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2016, 01:26:24 ÖS »
Merhaba, hoşgeldin

Evet bazı arkadaşlarımız günlük ilişkiler yaşamaya devam ediyor
Korunmaya ve tedaviye devam ettikçe risk yok

Aynı şey uzun ilişki için de geçerli
İlaç içtiğimiz rna negatif tuttuğumuz sürece sağlığımız yerinde bulaşıcılığımız çok az
Korunduğumuz zaman da risk yok

Yenî tanıştığun birine en başta pat diye söylemek yanlış
Merhaba ben pozitifim!!! Dememeli

İşin dengesini bulmak lazım, sen öncelikle bireysin
Daha önce ne isen kimsen osun
Yeteneklerin, hayallerin, tutkuların, zevklerin bir tarzın, kişiliğin, yani bir hayatın var
Bunlar sayesinde özel ve değerli birisin
Hiv bunları senden alamaz
Hiv bu özelliklerinden önce değil SONRA gelmeli

Tam tersi seks yaptıktan sonra açıklamak da geç
Korunulsa bile yanlış, açıklayınca kişi tepki verebilir
En iyisi bu iki süreç arasında
Birini tanırsın önce kendin olarak
Anlaşırsan seversen ve olumlu sinyaller alırsan
Ve güvenirsen
Açıklarsın. Ama ağlamaklı değil. Güçlü ve kendine güvenerek. Gerekli tedavi aldığını, kendin ve başkası için tehlikeli olmadığını, karşındakinden çok hoşlandığını ve güvendiğini, uzun süreli yanında olmasını istediğini, bu yüzden açıkladığını söylersin
Sorularını cevaplarsın

Bundan sonrası artık kısmet
Kişi kabul edebilir, evlenenler ve çift olanlar var
Kabul etmezse
Senin suçun veya yapabileceğin bir şey yok
Karşındaki ona ne kadar güvendiğini ve değer verdiğini göremiyorsa yapacak bir şey yok
Çok az kişi bir pozitifin, bilmesine rağmen yanında olan negatif eşini sevdiği gibî sevebilir
Bunu göremiyor anlayamıyorsa onun kaybı

Üzülme
Ek olarak eşcinselsen her ay pozitif yaşam derneğinde toplantı oluyor
Baya pozitif arkadaş geliyor çoğu gay
Tanışıp güvendiklerinle arkadaş olabilirsin
Daha ilerisi olur mu, hep kısmet..
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2016, 07:58:09 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Tobeornottobe

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2016, 06:53:20 ÖS »
Gerçekten söylediklerinin hepsine katılıyorum ve sana çok teşekkür ediyorum çok açıklayıcı ve bilinçli bi yazı olmuş inşallah bu söylediklerini uygulayabilirim.. Maalesef pozitif yaşam derneğine gidecek kadar daha barışamadım bu durumla kimse bilmesin ben böyle rahatım modundayım kendi kendimi motive edip iyi hissedebiliyorum kötü herhangi bir eleştri bu durumla ilgili bir olumsuzluğu şuanda kaldırabileceğimi sanmıyorum.. Diğer arkadaşım hemen kabullenmekten bahsetmiş :)) ama hangi birimiz ilk duyduğumuzda ki o düşünceleri o dünyanın parça parça cam kırıkları gibi üzerine yıkıldığı hissini yaşamamışızdırki gözümüzden yaşlar akarken... tabi ki böyle bir platform olması çok şans çünkü kimseyle paylaşamadığımız bu şeyleri burda kimliklerimizi açıklamadan paylaşıp rahatlayabiliyoruz.. Hatta dün ilk yazıyı paylaştım sonra yayınlanıp yayınlanmama sürecini kontrol ederken gün boyu bu siteye girmeyi denedim ama açılmadı site  dedim ki baya şanslıyım gerçekten tam içimi dökmüşken bu site kapatılmışsa eğer diye :)) hepinize çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için gerçektende hoşbuldum 😊 İyi akşamlar

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2016, 08:09:53 ÖS »
Hepimiz farklı evrelerden geçiyoruz, çok farklı yaşıyoruz, yeni pozitif hayatımıza geçiş hepimiz için farklı oluyor. Kimisi daha hızlı adapte oluyor. Kimimiz ilk başta bocalıyor.

Ben ilk tanı aldığım gece uyuyamamıştım. Aklımdan çıkmıyordu, başka hiç bir şey düşünemiyordum ki! Bir ara yorgunluk ve stresten sızmıştım bayılmıştım resmen. Bir an uyandım, çok kısa, kısacık, bir iki saniyelik bir an için unutmuştum, uyku sersemi aklıma gelmemişti, o kısacık anda içim garip bir şekilde rahattı, ve sonra hatırladım ve olanca ağırlığıyla geri gelmişti o kötücül duygular karışımı:pişmanlık, üzüntü, korku ve daha adlandıramadığum başka duygular. O an artık hayatımın sonuna kadar bu gerçekle yaşayacağımı ve buna alışmam gerektiğini anladım.

Ve işte en önemlisi bu. Alışmak. Ve yaşamaya devam etmek. İnsanlar olarak aslında çok güçlü yaratıklarız. Her koşula, zorluğa alışıyoruz eninde sonunda. Şu an aslında çok da şanslıyız. İlaçlar hivin vücudumuza zarar vermesini engelliyor. Hiv'in bedenimizi öldürmesine izin vermiyor doktorumuz. Hiv'in ruhumuzu öldürmesine ise ancak biz engel olabiliriz. Yaşamaya devam ederek. 1,5 seneyi geçti ben de tanı alalı. Hala yeni çektirdiğim fotoğraflarımda eskiden gözlerimde olan o ışıltıyı göremiyorum, itiraf etmeliyim ki, ama her geçen gün yaklaşıyorum. Yaklaşmak ve eskisi gibi ışıldamak zorundayım.

Eşcinsel olarak zaten sır saklamaya, sevdiklerimize etrafımızdakilere mecburen yalanlar söylemeye, zor ve bizi mutsuz eden bir durumla yaşamaya alışkınız, antrenmanlıyız bu konuda aslında. Ben öyle düşünüyorum. Şimdi saklamamız gereken sırrımız bir değil iki oldu sadece.
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2016, 08:13:22 ÖS Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Aralık 03, 2016, 12:59:47 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar ELİSA sonuçları ve doğrulama testlerim pozitif geldi iki gün zorluk çektim ama şimdi bilgilendikçe kendimi iyi hissediyorum. Hayatta herşeyin bir nedeni olduğuna inanırım eşcinselim, bir kere korunmadım ve virüsü kaptım. Yaklaşık 2 ay önce kaptım sanırım. Psikolojik olarak güçlü bir tipim yada kaderci diyelim. Genelde pozitif bir insanım bununda yardımı oldu sanırım. Önümüzdeki hafta doktora gideceğim tedavi öncesi neler yapacaklar bilmiyorum. Günde bir ilaç bizi kurtaracaksa bu virüsle başa çıkmak o kadarda kötü olmayacak gibi. Tabii daha yolun çok başındayım. Burda sizin gibi insanlar olması beni mutlu etti ve dahada rahatlattı. Dayanışma ve paylaşım için buraya kayıt oldum....Sevgiler
Rna 16900 CD 580 Aralık 2016
Rna Negatif CD 480 Ocak 2017 stribild
Rna Negatif CD 511 Nisan 2017 stribild
Rna Negatif CD 904 Ekim 2017 stribild
Rna Negatif CD 630 Mart 2018 genvoya

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Aralık 03, 2016, 04:41:15 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar ELİSA sonuçları ve doğrulama testlerim pozitif geldi iki gün zorluk çektim ama şimdi bilgilendikçe kendimi iyi hissediyorum. Hayatta herşeyin bir nedeni olduğuna inanırım eşcinselim, bir kere korunmadım ve virüsü kaptım. Yaklaşık 2 ay önce kaptım sanırım. Psikolojik olarak güçlü bir tipim yada kaderci diyelim. Genelde pozitif bir insanım bununda yardımı oldu sanırım. Önümüzdeki hafta doktora gideceğim tedavi öncesi neler yapacaklar bilmiyorum. Günde bir ilaç bizi kurtaracaksa bu virüsle başa çıkmak o kadarda kötü olmayacak gibi. Tabii daha yolun çok başındayım. Burda sizin gibi insanlar olması beni mutlu etti ve dahada rahatlattı. Dayanışma ve paylaşım için buraya kayıt oldum....Sevgiler

Merhaba, psikolojik olarak iyi durumda olmana sevindim. Merak etme, drun tedavi ile hivin vücuduna zarar vermesini engelleyecek. Ruhunun, yaşama sevincininin zarar görmemesi ise sadece senin elinde.

İlk başta dr bir sürü tahlil isteyecek, bütün sağlık durumun araştırılacak, cd4 ve hiv rna istenecek bunlar hastalığın evresini belirler, ve ayrıca direnç testi de mutlaka yaptır en başta ilaçlara bir direnç var mı diye bakılıyor, korkma genelde direnç çıkmıyor. Bu ilk baştaki süreç biraz yorucu ama artık tanı alır almaz tedavi hemen öneriliyor, tedaviye hemen başlayanların bekleyenlerden daha iyi olduğu kanıtlanmış çünkü. Tedavi başladıktan sonra her şey rutine bindiği zaman her şey daha kolay gelecek, beş sene sonra telefon alarmın çalacak ve ilaç içmen gerektiğini hatırlayacaksın yoksa aklına bile gelmeyecek, böyle düşün.

Sormak istediğin her şeyi de sorabilirsin, biz buradayız.

Dr.Anesthesia

• Yeni Üye
  • *
  • Primum Non Nocere
« Yanıtla #7 : Aralık 03, 2016, 04:45:04 ÖS »
İlişki konusunda çok üzme kendini,doğru insanı bulduğun zaman her şekilde kabul edecektir. Ben hiv negatifim,Sevgilim pozitif tanıştığımız ilk günden beri bana dürüst davrandı. Sorun etmedim çünkü ruhundaki o ışığa aşık olmuştum ^_^

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2016, 07:23:56 ÖS »

Merhaba, psikolojik olarak iyi durumda olmana sevindim. Merak etme, drun tedavi ile hivin vücuduna zarar vermesini engelleyecek. Ruhunun, yaşama sevincininin zarar görmemesi ise sadece senin elinde.

İlk başta dr bir sürü tahlil isteyecek, bütün sağlık durumun araştırılacak, cd4 ve hiv rna istenecek bunlar hastalığın evresini belirler, ve ayrıca direnç testi de mutlaka yaptır en başta ilaçlara bir direnç var mı diye bakılıyor, korkma genelde direnç çıkmıyor. Bu ilk baştaki süreç biraz yorucu ama artık tanı alır almaz tedavi hemen öneriliyor, tedaviye hemen başlayanların bekleyenlerden daha iyi olduğu kanıtlanmış çünkü. Tedavi başladıktan sonra her şey rutine bindiği zaman her şey daha kolay gelecek, beş sene sonra telefon alarmın çalacak ve ilaç içmen gerektiğini hatırlayacaksın yoksa aklına bile gelmeyecek, böyle düşün.

Sormak istediğin her şeyi de sorabilirsin, biz buradayız.

çok teşekkür ederim :) testlerle ilgili önümüzdeki perşembe görüşeceğim bilgileri paylaşırım. Sevgiyle kalın...

Tobeornottobe

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Aralık 04, 2016, 01:47:51 ÖÖ »
Kişiye özel cevap nasıl verildiğini bilmediğim için username belirterek yazmayı uygun buldum:) zirzop40 aramıza hoşgeldin... iyi ki böyle bi platform var tekrardan bu siteyi kuran yönetenlere binlerce kez teşekkür ediyorum birbirimize burdan destek olabiliyoruz mutlu mutsuz anlarımızı paylaşabiliyoruz rahatlıyoruz iyi hissediyoruz.. sende tedavine başladığın da emin ol kendini çok daha iyi hissedeceksin , vücudunda olup biteni kontrol altına aldığını gördükçe daha da mutlu olacaksın.. ben tedaviye başlamaktan 1 buçuk sene kaçtım( tabi ki cd4 sayım iyi olduğu için böyle bi seçeneğim oldu ve drum stribild in raporla verilme sürecini bekledi) kaçtım derken biraz yok saydım, bu hastalığın vücudumda olmadığını düşündüm eski günlerimdeki gibiyim diye kendimi bi nevi kandırdım herkesin savunma mekanizması farklı benimkide böyleydi ve sanırım işe yaradı o dönemi atlattım ve tedaviye başlayalı 1aya yaklaşıyor evet her gün içmem gereken bir ilaç olduğunu düşünmek ve bunu yaşamak ilk günlerde kafama bişeyleri dank ettirdi. yoksaydığım hiv pozitifle her sabah 10 da içmek zorunda olduğum ilaç sayesinde tekrar yüzleştim ama bu yüzleşme bu sefer beni çok daha bilinçli yaptı o kaçtığım 1 buçuk senede ki gibi bir yaşamım yok artık kendime bir sorumluluğum var düzenli yaşamalıyım alkol çok tüketmemeliyim  beslenmeme yememe içmeme özen göstermeliyim sporumu yapmalıyım her nekadar bilincinde olsamda bırakamadığım bir illet sigara var onuda bırakırım diye düşünüyorum.. neyse çok uzatmıyorum hemen hemen hepimiz bu yazdıklarımın farkında yaşıyoruz artık.. diğer ilişkiler konusuna gelecek olursak dr anesthesia doğru insan sanırım benim karşıma daha çıkmadı bende daha çok yeni yeni bu durumuma alışıyorum maalesef insanlarda bir önyargı var bunu en iyi kendime sorduğumda anlıyorum hiv negatif olsam hiv pozitif bir sevgilim olurmuydu diye tabi ki insan olarak sevgim aşık olma durumum olabilirdi ama sex konusuna geldiğimizde ister istemez şüphelerim olurdu yani bunu nasıl aştığınızı merak etmiyo değilim aslında çünkü ben pozitif olmama rağmen bunu kendime sorduğumda içimden bu cevabı veriyorum her nekadar böyle olmaması gerektiğini bilsemde...

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Aralık 04, 2016, 10:24:03 ÖÖ »
Tedaviye iyi sarıldığını ve iyiye gittiğini görmek sevindirici  :)

İş bilgide bitiyor. Korku ve önyargıların temeli bilgi eksikliği.

Bilgisiz bir insana 'ben hiv pozitifim' desem 'ne demek yani?' Diyebilir. 'Aids mikrobu taşıyorum yani' dersen ise gözleri faltaşı gibi açılır. Senden uzak durur. Değil elini sıkmak aynı odada olmak bile istemez. Çünkü bildiği tek şey aids=korkunç, kötü, pis hastalık, öldürüyor. Bu kadar. Tedavi imkanları, bulaşma veya bulaşmama yolları vs. Bilmez ki!

Ama bilgili insanlar da var, veya öğrenebilen.
Hiv'in aynı odada bulunmakla, aynı evde yaşamakla, dokunmakla, havadan vs geçmediğini,
Hiv'in günümüzde ilaçlarla başarılı bir şekilde kontrol altına alınabilen bir hastalık olduğunu,
İlaca devam ettiği sürece hiv pozitifin sağlıklı ve normal bir yaşam sürmesi beklendiği,
İlaçla rna negatif ise bulaştırıcılığın da çok büyük ölçüde azaldığını, hatta bazı drların rna negatifse cinsel yolla bulaş olmaz bile dediğini ama tabi ki buna rağmen kondom kullanımı ile riskin tamamen sıfırlanabileceğini
Ve dünyada bu şekilde pozitif/negatif çiftlerin ve evlilerin olduğunu, sıkıntı yaşamadıklarını
Öğrenince insan bakış açısı değişiyor.

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Aralık 04, 2016, 06:18:34 ÖS »
Kişiye özel cevap nasıl verildiğini bilmediğim için username belirterek yazmayı uygun buldum:) zirzop40 aramıza hoşgeldin... iyi ki böyle bi platform var tekrardan bu siteyi kuran yönetenlere binlerce kez teşekkür ediyorum birbirimize burdan destek olabiliyoruz mutlu mutsuz anlarımızı paylaşabiliyoruz rahatlıyoruz iyi hissediyoruz.. sende tedavine başladığın da emin ol kendini çok daha iyi hissedeceksin , vücudunda olup biteni kontrol altına aldığını gördükçe daha da mutlu olacaksın.. ben tedaviye başlamaktan 1 buçuk sene kaçtım( tabi ki cd4 sayım iyi olduğu için böyle bi seçeneğim oldu ve drum stribild in raporla verilme sürecini bekledi) kaçtım derken biraz yok saydım, bu hastalığın vücudumda olmadığını düşündüm eski günlerimdeki gibiyim diye kendimi bi nevi kandırdım herkesin savunma mekanizması farklı benimkide böyleydi ve sanırım işe yaradı o dönemi atlattım ve tedaviye başlayalı 1aya yaklaşıyor evet her gün içmem gereken bir ilaç olduğunu düşünmek ve bunu yaşamak ilk günlerde kafama bişeyleri dank ettirdi. yoksaydığım hiv pozitifle her sabah 10 da içmek zorunda olduğum ilaç sayesinde tekrar yüzleştim ama bu yüzleşme bu sefer beni çok daha bilinçli yaptı o kaçtığım 1 buçuk senede ki gibi bir yaşamım yok artık kendime bir sorumluluğum var düzenli yaşamalıyım alkol çok tüketmemeliyim  beslenmeme yememe içmeme özen göstermeliyim sporumu yapmalıyım her nekadar bilincinde olsamda bırakamadığım bir illet sigara var onuda bırakırım diye düşünüyorum.. neyse çok uzatmıyorum hemen hemen hepimiz bu yazdıklarımın farkında yaşıyoruz artık.. diğer ilişkiler konusuna gelecek olursak dr anesthesia doğru insan sanırım benim karşıma daha çıkmadı bende daha çok yeni yeni bu durumuma alışıyorum maalesef insanlarda bir önyargı var bunu en iyi kendime sorduğumda anlıyorum hiv negatif olsam hiv pozitif bir sevgilim olurmuydu diye tabi ki insan olarak sevgim aşık olma durumum olabilirdi ama sex konusuna geldiğimizde ister istemez şüphelerim olurdu yani bunu nasıl aştığınızı merak etmiyo değilim aslında çünkü ben pozitif olmama rağmen bunu kendime sorduğumda içimden bu cevabı veriyorum her nekadar böyle olmaması gerektiğini bilsemde...

İletin için çok teşekkür ederim her okuduğumda kendimi çok daha iyi hissediyorum. Beraber elbette ki çok daha güçlüyüz. Birbirimize yardım edeceğiz. Heranlamda destekleyeceğiz. Düşünüyorumda gerçekten yeniden bir hayata başlamış gibiyim. Eskiden önem verdiğim şeylerin değiştiğini görüyorum. Yaşadığım tüm korku ve kaygıların ne kadar gereksiz olduğunu görüyorum. Sonuç ne olursa olsun kalben istediklerim çok daha öne geçti artık. Sadece sevdiğim ve istediğim şeyleri yapmak istiyorum. Anı yaşamak ve hayallerimi gerçekleştirmek için artık daha güçlüyüm....sevgiler

zirzop40

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Aralık 05, 2016, 10:14:37 ÖS »
Arkadaşlar tekrar merhaba,

Birkaç sorum var eğer müsaitseniz ve cevaplayabilirseniz sevinirim. Ben 5 senedir düzenli spor yapıyorum bodybuilding bayada ilerledim aslında. İlaçları kullanmaya başladıktan sonra - oldukça erken tanımıda göz önüne alırsak 2 ay gibi bir süre - vücudun kas ve yağ yapısına ne gibi etkileri olabilir? Spor hayatımın en önemli parçası bir nevi tek işten ve monotonluktan kaçış durumum o bakımdan benim için önemli? bu konuda bilginiz var mı? Sevgiler

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Aralık 06, 2016, 07:24:53 ÖÖ »
Yeni ilaçlar yağ dağılımında değişiklik yapmıyor
Beslenmene ve spora dikkat edersen kaslı ve seksi vücuda sahip olabilirsin her normal insan gibi
Protein tozu vs kullanmamanı öneririm

Bluefreeman

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Aralık 06, 2016, 09:08:48 ÖÖ »
California merkezli Gilead Sciences şirketi ile Irlanda merkezli Johnson&Johnson şirketleri işbirliği ile geçen ay FDA onayı alınan Odefsey adlı yeni ilacın şu ana kadar üretilen ve HIV tedavisinde ‘tek ilaç’ olarak kullanılan diğerilaçlara oranla(Strilbild, Genvoya) en az yan etkiye ve en küçük ağırlığa sahip olduğu belirtildi. Yeni üretilen ilacın önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye pazarına da girmesi bekleniyor.

Yakında piyasaya sürülecek olan bu yeni ilaç, diğer ilaçlarda olduğu gibi HIV infeksiyonun tamamen vücuttan atılmasını nı yazık ki sağlayamıyor ve sadece virüsün vücutta yayılmasını kontrol altına alabiliyor. Odefsey adlı bu yeni ilaç üç etken maddeden oluşuyor. Bunların ikisi daha önce Gilead Sciences’ın diğer HIV ilaçlarında da kullanılan emtricitabine ve tenefovir alafenamide etken maddeleri iken diğer etken madde olan ve Johnson&Johnson şirketi tarafından üretilen rilpivirine ise ilk defa Odefsey adlı ilaçla birlikte piyasaya sürülecek.

Odefsey daha önce hiç tedavi almamış olan 12 yaşından büyük ve HIV rna sayısı milimetreküpte yüz binden az olan bireylerde ve daha önceden HIV tedavisi alan; fakat en az altı aydır HIV rna sayısı milimetreküpte elliden az olan bireylerde kullanabilecek.