Mavi-Banner

Gönderen Konu: Gripten korunma  (Okunma sayısı 496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eirene

• Katılımcı Üye
  • *
Gripten korunma
« : Ekim 17, 2016, 11:57:37 ÖS »
Ev arkadaşım grip oldu, ne yapacağım? :(

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Gripten korunma
« Yanıtla #1 : Ekim 18, 2016, 07:04:04 ÖÖ »
Grip değildir büyük ihtimalle o, gripte yüksek ateş, dayak yemiş gibi vücut ağrısı, yataktan çıkamayacak kadar halsizlik ve kötü öksürük olur.

Burun akıntısı hapşırık göz sulanması vs nezledir.

Gripse bir kaç hafta önce aşı olduysan seni koruyabilir. Her ihtimale karşı arkadaşın ve sen ellerinizi sık sık yıkamalı ve yakın temasta bulunmamalısınız. (Öpüşme, tokalaşma, sarılma, bardak çatal vs ortak kullanma) korkma ayrıca ben geçen sene grip oldum aynı tarif ettiğim gibi, 4 gün ateşle yataktan kalkamadım. Geçti.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

M.Ergun

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Gripten korunma
« Yanıtla #2 : Ekim 18, 2016, 09:03:36 ÖÖ »
Ev arkadaşım grip oldu, ne yapacağım? :(

Normal bir insan gripten nasıl etkilenirse, siz de anormal olmadığınıza göre o derece etkilenirsiniz..

Şekerden uzak, dinlenip uyuya**k, kaliteli protein alarak ve ara sıra spor yaparak gripten korunabilirsiniz :D

Grip bizler için öldürücü bir hastalık değildir, lakin kaygılarımız öldürebilir.

Arkadaşınıza çok yaklaşmayın, bir kol mesafesi olsun her daim aranızda. Hepsi bu. Bide kişisel hijyen önemli, elleri iyi yıkamalıyız. Burnumuzu da karıştırmamalıyız.