Mavi-Banner

Gönderen Konu: Foruma Chat Bölümü Eklenmesi  (Okunma sayısı 2406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Foruma Chat Bölümü Eklenmesi
« Yanıtla #30 : Temmuz 18, 2017, 04:02:22 ÖS »
24 saat denetleme imkanımız olamayacağı için, olası zararlarının yararından fazla olduğunu düşündük. İnternette kötü niyetli insanların çok olduğunu unutmamalı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #31 : Temmuz 18, 2017, 04:31:46 ÖS »
@Mavera yararları da çok bence. herkesi 7/24 koruyamazsınız ama sohbet kurallarını net çzebilirsiniz. zaten kimse kimseyle zorla sohbet etmez. üyelik şartı olur. istemeyen blocklar, site kendi sorumluluğunu ve kullanıcı sorumluluğunu belirtir vs vs vs... bence bir kez daha düşünülmeli. bir mesaj atabilmeli insan bi insana. teşekkürler.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Temmuz 18, 2017, 08:15:33 ÖS »
Kerem vak'asından sonra asla çet olması taraftarı değilim.
Zira kendisi akıl fukaralığında bakırköyün idiotlarından zekat toplayacak seviyenin pek altında.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

Mysterious

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Temmuz 18, 2017, 08:31:16 ÖS »
Chat olayı bu forumda güvenilir olmaz bence. Düşünsenize sahtekar dolandırıcının teki sizinle arkadaşlık kurup iletişim bilgilerinizi alabilir, sonrasında da tehdit edip sıkıntı çıkarabilir. Olmaz demeyin çok var böyle insanlar. Benim başıma farklı konularda geldiği için söylüyorum. Eşcinselligimi bilen bi arkadaş ya bana para verirsin ya da seni rezil ederim demişti. Hatta mahkemelik olduk kendisiyle olay çok farklı noktalara geldi tehdit edildim okulum basıldı birkaç kişi tarafından bunları yaşadığımda 17 yaşındaydım gerçi ama yine de sıkıntı. Sonuçta insanız ve samimi gördüğümüz kişiye çok kolay e mail yda telefon bilgilerimizi verebiliyoruz. Ki zaten moderatör arkadaşlar da çok sıkıntı çeker bundan dolayı saçma sapan sorular ard arda, ne bilim adam yda kadın kufur edecek hakaret edecek iyice işin içinden çıkılmaz bi hal alır. Sonuçta yöneticilerin de işi gücü kendine özel hayatları var sürekli Burda olamazlar. Sıkıntı yani. Ha eğlenceli olur muydu süper arkadaşlıklar kurulurdu ama olumsuz yanları daha fazla buna nazaran.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #34 : Temmuz 19, 2017, 10:05:08 ÖÖ »
Chat olayı bu forumda güvenilir olmaz bence. Düşünsenize sahtekar dolandırıcının teki sizinle arkadaşlık kurup iletişim bilgilerinizi alabilir, sonrasında da tehdit edip sıkıntı çıkarabilir. Olmaz demeyin çok var böyle insanlar. Benim başıma farklı konularda geldiği için söylüyorum. Eşcinselligimi bilen bi arkadaş ya bana para verirsin ya da seni rezil ederim demişti. Hatta mahkemelik olduk kendisiyle olay çok farklı noktalara geldi tehdit edildim okulum basıldı birkaç kişi tarafından bunları yaşadığımda 17 yaşındaydım gerçi ama yine de sıkıntı. Sonuçta insanız ve samimi gördüğümüz kişiye çok kolay e mail yda telefon bilgilerimizi verebiliyoruz. Ki zaten moderatör arkadaşlar da çok sıkıntı çeker bundan dolayı saçma sapan sorular ard arda, ne bilim adam yda kadın kufur edecek hakaret edecek iyice işin içinden çıkılmaz bi hal alır. Sonuçta yöneticilerin de işi gücü kendine özel hayatları var sürekli Burda olamazlar. Sıkıntı yani. Ha eğlenceli olur muydu süper arkadaşlıklar kurulurdu ama olumsuz yanları daha fazla buna nazaran.

Kesinlikle! Ben de tam bunu diyorum. ŞEREFSİZ insan çok. Herkesi denetleme imkanımız yok.

Çet kurulsa yeni üye olmuş birisi, internetin tehlikelerinden ve insanların şerefsizliğinden bihaberse, ve o ilk panikle korkuyla 'yardım edin nolur tanı aldım çok ağlıyorum telefonum 05xxx' diye yazarsa....kötü niyetli kişiler bu bilgiyle neler yapabilir? Bunun sorumluluğu kime ait olur?

Bu şekilde, biz onaylamadan hiç bir mesaj gözükmüyor. Ve kişisel bilgi içeren mesajları siliyoruz, kendi facebook adresini verenler vs. bile oluyor, izin veremeyiz.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Nocturnal

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keep Calm & Stay Positive
« Yanıtla #35 : Temmuz 19, 2017, 11:25:40 ÖÖ »
valla yazılanları okuyunca ben de vaz geçtim tamam :) ikna oldum. chat istemiyorum :)

Filiz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Temmuz 19, 2017, 11:56:58 ÖÖ »
    Kısa ve net olmamalı yazmıştım. Burada panikle yazışan çok genç kardeşlerimiz var. Duygusal boşluklarından yararlanmayacaklarını kim garanti edebilir?  Maddi olarak sömürülmeyeceklerini  kim garanti edebilir. Nefret suçu işleyenlerin tuzaklarına düşmeyeceklerinin garantisi var mı ? Bu nedenle denetimsiz hiç bir şekilde sağlıklı bulmuyorum 

overtherainbow

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Temmuz 19, 2017, 05:58:46 ÖS »
soylediginiz pek çok şeyde haklı olabilirsiniz.. eklenmemesi belki iyi. ama bir yandan da  birilerini düşünürken belki başka birilerinin  hayatları etkileniyor  belki bir kç kişide olsa onlar psikyatrist ihtiyacı duymadan harika konuşmalar da yapabilirler. neyse iki ucu kakalı değnek bir toplum sonuçta...
yorum yapmayım dedim gene kendimi tutatamdım.

gerçi keşke açık bir toplumda özgürce olabilseydik ve bu tür detayları düşünmeseydik gibi bir KEŞKE diyorum GENE....

bilebilelades

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Nisan 15, 2018, 04:51:51 ÖÖ »
Hortlatayım ozaman. Cevabım ASLA ;)

Died

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Nisan 15, 2018, 06:53:17 ÖÖ »
Her ne kadar bir kere düşününce faydalı gibi gözükse de  ikinci sefer düşününce denetimsiz ve anonim olan netteki her şey gibi ne yazık ki bunun da b.ku çıkacaktır. Hakaret, rencide edici cümleler, benim yazımı niye onaylamadın şeklinde sitemler, tartışmalar, sözlü, küfürlü atışmalar, vs sonucunda bu olacakları kestirmek çok da zor değil yani. O chat özelliği kesinlikle amacının dışına çıkacaktır; faydadan daha çok zarar getireceğini düşünüyorum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #40 : Nisan 15, 2018, 09:27:16 ÖÖ »
Aynen öyle @Died katılıyorum.
Olmaması hepimiz için daha faydalı. Böyle iyi yani...

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #41 : Nisan 15, 2018, 10:12:52 ÖÖ »
Evettt demekki hortlama süreside 9 ay civarı buna anlamış olduk. :)
Konu özünde güzel gibi görülsede teklikeli bi konu. Biz ilk tani ve hastalık atak sürelerinde can derdine düşmüş gibi hareket ediyoruz. Işte bu süreçte fırsatçı ve tehlikeli şahıslar olabileceğinden kandırılıp zarara uğraya biliriz. Varsın bu forumda da chat olmasın bir sürü chat sitesi var isteyen arkadaşlar orada durumlarını paylaşsın. Buradaki kurulu düzende böyle devam etsin.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)
Ağustos 2018  11  ;)

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Nisan 15, 2018, 03:13:09 ÖS »
Olabiliyosa belki şöyle olabilir.. Modların kontrolünde chat görüşmeye açılır belli saatlerde. O zaman konuşulabilir belki. Ama 7/24 açık chat bölümü olmaz.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #43 : Nisan 15, 2018, 04:29:45 ÖS »
Olabiliyosa belki şöyle olabilir.. Modların kontrolünde chat görüşmeye açılır belli saatlerde. O zaman konuşulabilir belki. Ama 7/24 açık chat bölümü olmaz.
O iş olmaz çünkü moderatörün hakem gibi konusmayı izlemesi gerekir ki kimsenin buna vakti yok ayrıca o an sadece bir konusma olmayacak aynı anda 10 kişi yazacak ve hepsinin önce kontrol edilip yayınlanması gerekecek. Cok yavas işleyecek sürec. Yani ya serbest olur ya bu şekil devam. Ama serbest olursa sıkıntılar çoğalır.
Sakladığın sır senin esirindir.
Açığa vurursan sen onun esiri olursun.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #44 : Nisan 15, 2018, 05:19:15 ÖS »
Mod'lar ile haberleşme mümkün olsa keşke. buraya hakim mod arkadaşlara ulaşmak iyi olurdu..