Hiv ve Aids

AIDS FORUM => AIDS Belirtileri => Konuyu başlatan: Supheli42 - Ocak 11, 2018, 11:00:28 ÖS

Başlık: Hiv belirtileri
Gönderen: Supheli42 - Ocak 11, 2018, 11:00:28 ÖS
Merhaba arkadaslar iki ay once supheli korumasiz arkadan iliskim(sonradan pisman oldum tabi).iliskiden 5 gun sonra idrar yollari iltihabi kaptim.allaha sukur gecti hastalik.bugunlerde ise dilim sarilasmis,ates,bogaz agrisi gibi belirtiler yasiyorum.bildigim kadariyla arkadasim hiv pozitif degil yani tedavi gormuyor.hiv tasidiginida sanmiyorum.cunku benden baska iliskisi olmadi.bana bulasma ihtimali varmi ? Hiv tasiyan birinden bu virusu almayiz degilmi ?😞
Başlık: Ynt: Hiv belirtileri
Gönderen: Mavera - Ocak 12, 2018, 07:34:25 ÖÖ
Hivin belirtisi olmaz. Testi olur.

Arkadaşın hiv pozitif olabilir ama test olmadığı için bilmiyordur, haliyle tedavi almıyordur. Hepimiz zaten tedavi almayan pozitiflerden bulaş yaşadık, zaten tedavi alan pozitifler bulaştırmıyor.

Arkadaşının senden başka hiç bir cinsel ilişkisi olmadığından %100 eminsen ve senin de başka ilişkin olmadıysa daha önce, sorun yok. Ama arkadaşından asla %100 emin olamazsın. (Kadınsa bakire olsa bile daha önce anal ilişki yaşamış olabilir, ilişkin erkek erkeğeyse zaten anlaman çok zor olabilir.) Bu durumda 3 ay dolunca elisa testi olmanı öneririm en azından için rahatlar. Ve belki bu sana bir ders olur bundan sonra korunmanın önemini anlarsın. Çünkü 'bu da daha önce kimseyle beraber olmamış canım benim ya ilki olucam ohh ^_^' diye herkese inanıp korunmazsan sonunda pozitif olabilirsin!!!