Hiv ve Aids

AIDS FORUM => Toplumun HIV / AIDS Önyargısı => Konuyu başlatan: xyz - Aralık 02, 2017, 03:23:19 ÖS

Başlık: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: xyz - Aralık 02, 2017, 03:23:19 ÖS
Mrb moderatör bey ve diğer arkadaşlar bu konudan sonra üyeliğimide silip siteden çıkıcam bir soru sordum korunmasız verici oralden hiv geçermi diye arkadaşların iğnemelerine maruz kaldım anlamadığım nokta fobiklik olmadan bu arkadaşların insan gibi soru sorması bu sinirli agresif arkadaşları neden rahatsız ediyo bi konuya bakarsın ilgilenmezsen okumazsın bile bôylemi kıralacak ön yargılar pozitif negatif ne fark eder diyosunuz ama tepkinizden çok şey fark ettiğini çok güzel belli ediyorsunuz ben geri kalan ömrümde bu arkadaşlara rağmende neg poz olumsamda fark etmez hep bu hiv aids konusuna karşı olumlu yaklaşıcam toplumda nekadar önyargı varsa kırmaya çalıştığım kadarını kıracam o arkadaşlarıda anlıyorum ama masumca bir kaç soru sordum neyse sağlıcakla kalın hivi en çok sevgi ve saygı ile yenebiliriz
Başlık: Ynt: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: Mavera - Aralık 03, 2017, 10:36:12 ÖÖ
Aynı konularda benzer çok soru soruluyor. Ve öyle itici öyle kötü yazanlar oluyor ki. Sabır kalmıyor pek insanlarda.

Biraz empati yap. Kendini onların yerine koy yani. Yeni tanı almışsın moral sıfır korku ve panik içindesin, destek için buraya geliyorsun. Veya durumunu yeni kabulleniyorsun yeni yeni alışıyorsun normale dönmek istiyorsun. Ve henüz tanı almamış kişiler 'parmağım vajinasına kaçtı, eliyle dokandı, dudaklarından öpcürdüm, şeftali verdi bana üstünde kan vardı, konuşurken tükmüğü sıçradı ağzıma girdi' diyor.

Sonra bunla da yetinmeyip korkunç bir ajtasyon yapıyor 'lütfen nolur Allah Kur'an kitap din peygamber hakkına yardım edin çok korkuyorum ya hiv kaparsam ben yaşayamam bununla ailem var çocuğum var eşim var çok korkuyorum yalvarırım yardım edin annecimmm öyle kötü öyle kötü bir şey ki bu, ayy yirmi tane test oldum Allahıma şükürler olsun hepsi kar gibi bembeyaz tertemiz geldi mis gibi geldi oh ama hala korkuyorum, ben bittimmm vah bana vahlar bana, hayat sen ne kadar zalimsin, elveda ay elveda feza bühühühühüüü' diyorlar ağlıyorlar sayfalarca. Evet bunları gördük ve artık onaylamıyoruz bu yazıları zaten. Düşün böyle gelip birisi saçmalayınca yeni tanı almış arkadaşlar veya alışıp normal hissetmek isteyen arkadaşlar ne hissediyor? Zaten bulaş için riskleri yüksek değil (bazısının sıfır!) ama bu kadar ağır ajitasyon yapmak durumu bizzat yaşayanlar için ne kadar asap bozucu bir düşün. (Evet bu verdiğim örneklerin HEPSİ gerçek!)

Tabi ki sen bu kadar saçmalamadın, ama basit ve cevabı her yerde olan bir soru için tekrar tekrar uzatman demek yukardaki arkadaşlarla benzer konuma düşmen demek. O yüzden sinirlenebiliyor insanlar.
Başlık: Ynt: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: TransBeril - Aralık 03, 2017, 11:50:36 ÖÖ
 Moderator ne kadar guzel acıklamis bak. Malum bi site var bilirsin, orda 90. Gunden sonra bile sırf vucudunda septomlar var diye rahatlayamayip, bilimi-tıpı hice sayan birsuru insan var. O siteyi gordusen ne kadar cehaletle dolu oldugunu anlamisindir. Iste bu site de eger ki mesaj onayı koymasa ve ordaki gibi konulara izin verse. Dusun halimizi, biz pozitiflere yer kalmazdi o zaman.

Yöntem basit;
Korunmasiz iliskin oldumu, oldusa istenilen günlerde test olcaksin (max 90gün)
Birden fazla partnerin var mi, evetse (duzenli olarak 6 ay da bir test olcaksin)

Bu kadar sade ve öz aslinda ama, bunu karmasık ve anlasilmaz hale getiren fobi yasayan insanlar. Şu septomlara gelince, emin ol o septomlari bizden cok daha fazla yasıyo sonucu negatif geldigi halde fobi yasayan insanlar.
Başlık: Ynt: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: turuncu - Aralık 03, 2017, 03:33:46 ÖS
Hayır şu var bak. Bulaş yolları belli. Ağızdan seni enfekte edebilmesi için partnerinin ağzının içinde kan olması lazım. Bunu sen de biz de cümle alem biliyor. Bundan emin değilsen burda kimden nasıl bir cevap müneccimlik bekliyorsun ki! Hadi ben olmaz bişey bulaş riski çok düşük diyeceğim, başka bir arkadaş aa olur mu ağzında kan varsa penis başından direkt kan temasıyla bulaş olabilir diyecek. Bunun sana faydası olacak mı peki? Hayır. O yüzden şüpheli ilişkinden sonra belirli sürelerde gider paşa paşa testini olur. Sonucunu kendin öğrenirsin.
Başlık: Ynt: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: xyz - Aralık 03, 2017, 04:45:42 ÖS
Evet haklısınız arkadaşlar tam olarak empati kuramadım yok havadan sudan kaparmıyım diye abuk subuk sorular soranlar çok...Herkes den bütün site ahalisinden özür dilerim bende biraz takıntı yaptım ama sizleri rahatsız edemem hakkım kimsenin hakkı yok buna şimdi daha iyi anlıyorum herkesin işi gücü normal bi hayatı insallah daha da iyi olur herşey.. Bende napim verici konumda oral ilişki yaşadım korunmasiz ardindan korunmali vajinal ilişki site plbakiyorum çok düşük bi risk dr sordum oraldende bulaşır diyo anladığım şu bu oral sex konusu çok çelişkili ya verici oral den partnerin ağzında bariz kan yara yoksa hiv salyasından ne bilim ağzından bulaşırmı net bi cvp bini bulamadim test olacam zamanını beklemek bile zor bu çelişki arkadaşlar durumuk böyle işte herkese hayatta mutluluklar esenlikler dirim..
Başlık: Ynt: Bir soru sorduk arkaşlardan yemediğimiz azar kalmadı
Gönderen: ehlikeyhif - Aralık 03, 2017, 07:41:17 ÖS
Herkese merhaba:

Yetirince bilgi verildiğinden dolayı konu kitlenmiştir.

Sevgiler.