Hiv ve Aids

AIDS FORUM => HIV / AIDS Testleri Nelerdir? => Konuyu başlatan: Cont - Mart 30, 2017, 01:01:51 ÖS

Başlık: Devlet hastanesinde test?
Gönderen: Cont - Mart 30, 2017, 01:01:51 ÖS
Merhaba
47 gün önceki şüpheli ilişkimin adırdından 3 gün önce vucudumda kırmızı lekeler belirdi (kollar ön ve arka gövde) bu durum beni korkuttu . Dilimin arka kısmında da aynı kırmızı beneklerden halen var ama kollarımdaki kızarıklıklar azaldı bazıları da kırmızı kan toplanmasına benzer ufak ufak beneklere döndü. Hafif halsizlik ishal gibi belirtiler daha önceside de yaşadığım şeyler var.

Şimdi sorum şu yarın için okmeydanı enfeksiyon hast. Dan randevu aldım. Hangi testi uygularlar. Daha önce burda test yaptıran var mı. Ne kadar sürede çıkar sonuç. Birde aynı zamanda hepatit için de test yaparlar mı.

Yardımınız için şimdiden teşekkürler
Başlık: Ynt: Devlet hastanesinde test?
Gönderen: Mavera - Mart 30, 2017, 03:20:00 ÖS
Hiv için elisa testi yapabilirler, hepatit için henüz zamanın erken. 3 ay dolunca hepsini tekrar olabilirsin, hiv durumunu teyit ettirmek için iyi olur bu. Anlattıkların ama hiv belirtisi değil. Zaten hiv'in belirtisi yok.
Başlık: Ynt: Devlet hastanesinde test?
Gönderen: Cont - Mart 30, 2017, 06:00:44 ÖS
Öncelikle forumun çok yararlı olduğunu belirtmek istiyorum. Yanlış bildiğim birçok şeyin doğrusunu öğrendim. Aslında vucudumda benekler çıkana kadar çok aklıma gelen birşey değildi. Birde şüpheli ilişki olması dahada kurcalar oldu kafamı.
Kafamda soru işareti kalmaktansa test yaptırmak en iyisi. Yanıt için teşekkürler