Mavi-Banner

Gönderen Konu: Merhaba arkadaşlar  (Okunma sayısı 1079 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
Merhaba arkadaşlar
« : Eylül 26, 2016, 12:57:53 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba nasılsınız. İyisinizdir inşallah. Ya arkadaşlar bişeyler sormak istiyorum size bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Bundan bir kaç yıl önce kafama bişeyler takılmaya başladı çok düşünüyordum bunları sonra bir bayanla ilişki yaşadım ve haytımda hiç bilmedigim hiç duymadıgım hiv ansızın kafama takıldı biliyorum negatifim ama bazen aklıma gelip baya rahatsız oluyorum. Şimdi ben bir psikiyatriye gitsem büyük ihtimalle antideprasan vericek bu işe yararmı ? Yani zamanı geldiginde ilacı bıraktıgımda tekrar sorun yaşarmıyım ? Bazı burdan arkadaşların kullandıgını biliyorum bana bilgi verebilirlerse sevinirim.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Merhaba arkadaşlar
« Yanıtla #1 : Eylül 26, 2016, 01:58:14 ÖÖ »
Antidepresan tedavisine kesin gözüyle bakma. Belki bir kaç seans psikoterapi ile düzelirsin. Ola ki antidepresanlara başladın, o zaman 3-6 ay kullandıktan sonra asıl etkisini göreceksin. Doktor kontrolünde başlayıp doktor kontrolünde bitirirsen sorun yaşamazsın.
There's a light guiding my way.

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Eylül 26, 2016, 03:17:59 ÖS »
^aynen öyle

Anksiyete yani kaygı bozukluğu mu, obsesyon yani takıntı hastalığı mı araya karışan depresyon ve veya psikotik bozukluklar var mı bunun ayrımını ancak uzman psikiyatri dru yapar. Tedavini düzenler.

Bir günde geçmez çoğu ilaç bir kaç hafta içinde etkisini gösterir
Ondan sonra da dr kontrolünde onun dediği zamana kadar devam

Kullanıcı teşekkür etti: Shopska

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Eylül 27, 2016, 12:08:39 ÖÖ »
Sağolun dostlar. Bakalım gidicem doktora ne olucak 😀

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Eylül 27, 2016, 12:46:47 ÖÖ »
@Ajax:

Obama şüpheli iliskiye girse sana yaptıkları testi yapacaklar.
Boşuna sikma canini.
Psikolojik olduğunun farkında olman guzel bir şey.
Hayat guzel yaşamaya bak.
Bu guzel gunlerini arayacaksın.
Sonra ben bu günleri nasıl düşünerek canimi sıkmışım diye hayıflanacaksın.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: Murat

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Eylül 27, 2016, 01:30:23 ÖÖ »
sorununun tam olarak ne olduğunu bir uzman tespit edebilir.

Antidepresanların (anksiyolitik vs. gibi ilaçlarda bu grupta biliniyor) ilginç yanı şu ki bir sorununuz yoksa işe yaramıyor. Yani antidepresanla düzelecek bir rahatsızlık varsa, antidepresan bunu düzeltiyor.

Bu ilaçlar genellikle ilk aydan sonra etki göstermeye başlıyor ve en az 6 ay kullanılması (genelde bir yıl) öneriliyor hekim tarafından.

Çekilemez boyuttaki anksiyete bozukluğum için 1,5 sene tedavi gördüm ve şuan katlanılabilir durumda kendimi kontrol edebiliyorum çoğu zaman.

Kısacası; çoğu şey insanın kafasında biter. kafanda biteremeyeceğin bir boyuttaysa en kısa sürede bir uzman muayenesi, doğru sürede doğru ilaçla tedavi işe yarayacaktır. :)
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Eylül 27, 2016, 08:41:26 ÖS »
@Ajax aynı durumu yaşıyoruz bende negatifim.Fakat diğer forumlarda ve burda fazla takılıyorum.3 aydır hiv ile o kadar bir aradaydım ki beynime yerleşti.Sevgilime eski sıcaklığım yok , eski cinsel düşüncelerim yok.Yani böyle içime kapandım.O kadar çok sıkıntılı şeyler okudum ki bazen içim karardı.Bence bunun tek çözümü bir şeylere odaklanman.Benim okul başladı biraz kafam dağıldı.Sana tavsiyem internetten uzak dur ve bir uğraş bul.
« Son Düzenleme: Eylül 27, 2016, 10:48:54 ÖS Gönderen: Birisi »
Öldürmeyen şey güçlendirir.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Eylül 27, 2016, 10:36:01 ÖS »
Kelin merhemi olsa başına sürer misali. Bence tavsiyelerine kendin de uymalısın  ;D

Birisi

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Eylül 27, 2016, 10:38:33 ÖS »
@cercei  yok uyuyorum zaten artık girecek vaktim olmuyor ki yoğunluktan  :D kafamdan iyice atmaya başladım insan 3 ay boyunca her şeye hazırlayım kendimi derken iyice içine işliyor dikkatli olmak lazım.  :)
Öldürmeyen şey güçlendirir.

Ookaliptus

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Eylül 28, 2016, 12:02:16 ÖÖ »
Hiv fobi bence çok ciddi  bir hastalık
Bunun ilerlemeden tedavi edilmesi gerekiyor..
Pozitif olup, her gün ilaç alıp o psikoloji ile zamam zaman yüzleşen bizlerin karsısına geçip hiv fobilerinizden nasıl da guzel bahsediyorsunuz sevgili arkadaslar.
El insaf :)
Allahtan sizin gibi ben aklımı kaybetmedim. Beyinsel olarak negatifim şükür.
Bir an önce yardım alsanız iyi olacak bence .
Allah akıl fikir ve biraz da nerde ne konusacagını bilecek kapasite versin sizlere.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2016, 01:56:53 ÖS »
Amen.

madmax35

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Eylül 28, 2016, 05:35:28 ÖS »
arkadaslar bazi konularda  haklisiniz nerde  ne konuscagini bilmek ama  inanin belirsizlik  okadar kotu bisey ki ornek  ne sevgilinizden ayrilabiliyorsunuz nede yakin davraniyorsunuz  is  guc sosyal hayat  zaten bitiyo falan derken  geriye  bizi anlicak bi tek bizim gibi yada  bizle ayni duygulari az cok yasamis siz kaliyosunuz  galiba  belli bi sure sonrada bu aliskanlik kaliyo bazilarinda  ben o noktaya  gelemedim hala  ama belki pozitif degilim ama hala  bi adayim . . . bazen hayatinizda  bisey olur  ve  o an artik hic bisey bi daha eskisi gibi olmaz derler ya  belki bazi arkadaslar pozitif bazilari negatif alacak ama  hic biri bence  hiv ve sizin yasadiklarinizi paylastiklarinizi uyeleri  unutmicak daha bilincli size asla  ayrim yapmayacak insanlar kalicak  geriye . . .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2016, 07:26:36 ÖS »
Lafım sana değil madmax35. Genel olarak konuşuyorum.

Bizler nasıl hatalarımızla yüzleşiyorsak, herkes hatalarıyla yüzleşecek, nasıl yüzleşmesi gerektiğini öğrenecek, lafına dikkat edecek. Biz her zaman inşallah iyi sonuçlar gelir diyerek hareket ederiz. Ancak; belirsizliği yaratan kendiniz, burada ajitasyon uygulayan yine kendiniz. İşin kötüsü bunu takıntı haline getirenler yine sizlersiniz. Bu noktada, sevgiliniz, eşiniz, çocuğunuz, psikolojiniz yada belirsizlikten ölme durumunuz bizi ilgilendirmiyor. Öncesinde bu tip durumları bize yansıtmadan yaşayanlar, sonrasında da yansıtmasın bir zahmet.

Biz burada Test ile ilgili bilgileri verir, gerekli yönlendirmeyi yaparız. Bunun dışındaki yok yarın nikahım var, yok eşim var, çocuğum var, belirsizlikten ölüyorum vs noktasına gelirseniz, kusura bakmayın, verecek bir cevabımız olur. O nedenle nerede ne konuşacağınıza dikkat ediniz. Ben böyle mesajları onaylamıyorum bile. Ayrıca, hangi pozitifin burada ajitasyona başvurduğunu gördünüz?!? Her zaman derim, yine diyorum: Akıl hastalığı tüm hastalıkların en tehlikelisi. Bu noktada siz bize acımayın, biz sizlere acırız.

Sözlerime alınanlar varsa kusura bakmasın. Bu tavrım size garip de gelmesin. Sizin korkularınızla bizler her gün yaşıyoruz. Her dakika hissederek. Arada kırdığımız ön yargılar da bizim kurdelemiz olsun.

Ek olarak: Bu mesajı nerede ne konuşmayı bilme konusu açılınca yazdım. Konuyu açan arkadaşa yada özel olarak bir şahısa karşı yazılmamıştır.
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2016, 07:30:05 ÖS Gönderen: cercei »

Kullanıcı teşekkür etti: Ookaliptus

Ookaliptus

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Eylül 28, 2016, 07:28:39 ÖS »
Tamam da test olup sonuc negatif çıkınca olay bitmiştir
Bitmiyorsa  ve hala endişesi varsa kişinin psikiyatriye gitmesi gerekir daha ne olabilir ki.
Çok net yani. Zor degil ben her gün bir draje ilaç alıyorum , sende hu kadar sorunluysan bu konuyla alakalı doktor verir sana guzel bir antidepresan bak 20 gün sonra ne oluyorsun .

Ajax

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Eylül 28, 2016, 11:32:35 ÖS »
Mevzu benim göndedigim iletiden dolayıysa kusra bakmayın arkadaşlar kaldırdım onu. Fakat benim burda başlık açmamın sebebi burda bir kaç arkadaşın antideprasan ilacı kullandıgı bildigim ve onlara özel mesaj atamadıgım için buraya yazdım. @cercei hocam ben aldım cevaplarımı senden @Mavera ve @ehlikeyhif den sagolun mümkünse konu daha uzamadan kitle konuyu hocam.