Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ramazan geliyor  (Okunma sayısı 2092 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Ramazan geliyor
« Yanıtla #75 : Mayıs 16, 2018, 09:56:18 ÖS »
Evet ramazan tayfası;

Oruca niyetli olan arkadaşlar ilk gün ile alakalı gözlemlerini, zorluklarını ve kolaylaştırı fikirlerini paylaşabilirlermi acaba.?

Sağlam bir baş agrısı 😔

Kullanıcı teşekkür etti: samurai

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #76 : Mayıs 16, 2018, 10:07:45 ÖS »
Evet ramazan tayfası;

Oruca niyetli olan arkadaşlar ilk gün ile alakalı gözlemlerini, zorluklarını ve kolaylaştırı fikirlerini paylaşabilirlermi acaba.?

Sağlam bir baş agrısı 😔

Siraga kullanıyormusun.? Benim oldu olalı hiç başımın ağrıdığını bilmem. Belki sigarasızlıktandır.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #77 : Mayıs 16, 2018, 10:10:40 ÖS »
Gayet normal. Bir kaç kere uyku bastı o kadar :)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #78 : Mayıs 16, 2018, 11:04:42 ÖS »
Evet ramazan tayfası;

Sağlam bir baş agrısı 😔

Siraga kullanıyormusun.? Benim oldu olalı hiç başımın ağrıdığını bilmem. Belki sigarasızlıktandır.

Sigara kullanıyorum ama onla alakalı oldugunu sanmam. Çünkü ne hikmetse orucluyken sigara jic aklıma gelmez. Ayrıca son zamanlarda bas agrısı sikayetim vardı zaten. Bunla ilgili doktora göründüm sonuçları bekliyorum.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #79 : Mayıs 16, 2018, 11:30:05 ÖS »
Ben her zaman ilk 3 gün çok zorlanıyorum.
Bugünde öyle oldu.
Bende de baş ağrısı vardı.son saatlere doğru.tansiyonla alakalı.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #80 : Mayıs 17, 2018, 12:04:49 ÖÖ »
@turuncu bende sabah 6 da evden çıktım öğlen 1 de girdim sonra iftara kadar uyumuşum :) uyku güzel oluyor ya :)

@Fatih tansiyon problemin yoktur inşallah. Ne işle meşgulsun bilmiyorum ama akşam üstü iftara yakın fırsatını bulup 1 2 saat kestirebilirsen. İyi olur.

@iss  ben siraga yı sadece alkol aldığım zaman içiyorum. Sen kendini daha iyi tanırsın ama ben olsam sigaraya bağlamıştım. Doktor ne gibi tetkikler yaptı başağrısı için.
Benimde kafamda açık pembeye kahverengine yakın aşağı yukarı yarım cm çapında bir ben çıktı dışı pütürlü bende ona randevu alıcam.

moxmad

• Üye
  • *
« Yanıtla #81 : Mayıs 17, 2018, 12:44:57 ÖÖ »
Ilk gün izinliydim orucu uykuya tutturdum gayet rahat geçti ;) Asil iş günü perşembe bakalım nasıl geçecek ama rahat olur diye umuyorum

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #82 : Mayıs 17, 2018, 04:10:16 ÖÖ »
@samurai yok dostum şükür tansiyon sorunum yok.
Haliyle aç kalınca düşebiliyor.Gayrimenkul sektöründeyim.
Geç gidip erken geliyorum ramazanda.
Uyuklamaya çalışıyorum ama 10 dk.
Sonra uyanıyorum:)

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #83 : Mayıs 17, 2018, 08:08:09 ÖÖ »

@iss  ben siraga yı sadece alkol aldığım zaman içiyorum. Sen kendini daha iyi tanırsın ama ben olsam sigaraya bağlamıştım. Doktor ne gibi tetkikler yaptı başağrısı için.
Benimde kafamda açık pembeye kahverengine yakın aşağı yukarı yarım cm çapında bir ben çıktı dışı pütürlü bende ona randevu alıcam.

Benim baş agrısı ve kafada ısınma gibi şikayetlerim vardı. Devreleri yaktım sanırım düşüne düşüne 😀  tomografi istedi çektirdim bugun sonucu cıkacak.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #84 : Mayıs 17, 2018, 08:15:17 ÖÖ »

Benim baş agrısı ve kafada ısınma gibi şikayetlerim vardı. Devreleri yaktım sanırım düşüne düşüne 😀  tomografi istedi çektirdim bugun sonucu cıkacak.

İnşallah bir şey çıkmaz @iss tomografi cihazına girmek büyük cesaret ben hayatta giremem hareket etmeden yarım saat bekliyosun kapalı alan. Benim gibi klostrofobi si oşanlar için zulüm resmen.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #85 : Mayıs 17, 2018, 08:20:59 ÖÖ »
@samurai yok dostum şükür tansiyon sorunum yok.
Haliyle aç kalınca düşebiliyor.Gayrimenkul sektöründeyim.
Geç gidip erken geliyorum ramazanda.
Uyuklamaya çalışıyorum ama 10 dk.
Sonra uyanıyorum:)

:) o 10 dk sonra uyanmak tamamen kafadan kaynaklanıyo. Sende çok düşünüyosun herhalde :)

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #86 : Mayıs 17, 2018, 08:26:24 ÖÖ »

İnşallah bir şey çıkmaz @iss tomografi cihazına girmek büyük cesaret ben hayatta giremem hareket etmeden yarım saat bekliyosun kapalı alan. Benim gibi klostrofobi si oşanlar için zulüm resmen.

Bu ikinci doktor ilki tomografi istedi ben istemedim, sonra devlete gittim o da mecbur tomografi isticez dedi. Cektirdim ama öyle dakikalarca yatmıyorsun dostum. O tünele bir kere girdi cıktı tamam dediler. 3 dakikada bitti.

Kullanıcı teşekkür etti: Fatih

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #87 : Mayıs 17, 2018, 08:38:15 ÖÖ »
Gayet normal. Bir kaç kere uyku bastı o kadar :)

Kaldı 29 @turuncu :) bende bugün çok zor çıktım yataktan erken gidebilirsem eve uyurum yine. :)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #88 : Mayıs 17, 2018, 08:39:33 ÖÖ »
Ilk gün izinliydim orucu uykuya tutturdum gayet rahat geçti ;) Asil iş günü perşembe bakalım nasıl geçecek ama rahat olur diye umuyorum

Sen ne işle meşgulsun @moxmad erken gidebiliyosan eve yatar uyursun. Orucu uykuya tutturmaya devam edersin :)

levan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #89 : Mayıs 17, 2018, 09:01:09 ÖÖ »
Tedavi başlangıcında doktora sorduğum sorulardan biriydi oruç. Önermiyorum demişti. tutmuyorum bende. Tutanlara kolay gelsin. Ben Aç kalamaom y ada susuzluk zor. Tutamam bana göre bunun kronik bir rahatsızlığın göstergesinde direnç olarak kullanılması yada önerilmesi şu uzun saatlere denk gelen mevsimde kişinin kendisine kalmış irade şovuna bana göre gerek yok. Teşvik gereksiz birşey. Enerji benim için önemli
« Son Düzenleme: Mayıs 17, 2018, 09:11:14 ÖÖ Gönderen: levan »