Mavi-Banner

Gönderen Konu: Ramazan geliyor  (Okunma sayısı 2078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Ramazan geliyor
« Yanıtla #60 : Mayıs 13, 2018, 12:53:03 ÖS »
@Penthos Merhaba arkadaşım  :)

Ankarada yaşamadığım için orada ki hastaneler hakkında fikrim yok. @armada yeni olduğu için yol yöntem bilmediğini belirtti. Birazda naif bir arkadas olmalı ki hastanede pek sesi çıkmıyor diye düşünüyorum. Ona ankaradan güzel bir hastane ve doktor bulabilir miyiz? En azından ankarada yaşayan arkadaşlarımız yazarsa mutlu oluruz  :)

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos, armada

armada

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #61 : Mayıs 14, 2018, 12:03:25 ÖS »
Teşekkürler @Angelowic  Ramazan konusundan uzaklaştık ama Hacettepe'de tedavi görenler de benim durumumda mı acaba? Ya da başka hastane önerilerine açığım.

@Tigris aynı iki ilacı kullanıyoruz sanırım. (Hivent-tivicay) Ben ikisini aynı anda alıyorum akşamları, bana böyle söylenmişti. İftardan sonraya denk geldiği için ilaç alma saatim değişmeyecek.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #62 : Mayıs 14, 2018, 01:50:37 ÖS »
Sabah hivent aksam tivicay kullanmaya başladım. Ramazan geliyor. Birini sahurda birini iftarda alsam sorun çıkar mi sizce? Oruç tutmayı cok istiyorum.

@Tigris merhaba;

bende aynı ilaçları kullanıyorum. Hiventi sabah, tivicay ı akşam almanda birmsebep varmıdır acaba merak ettim.

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #63 : Mayıs 14, 2018, 03:02:52 ÖS »
@armada, sana neden 2'sini aynı anda neden almanı söyledi doktorun?

@ Samurai neden birini akşam birini sabah alıyorum bilmiyorum.  Haftaya pazartesi yeniden ilaç yazdırmaya gideceğim o zaman sorarım. Siz hivent+tivicay'ı aynı anda mı alıyorsunuz?

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #64 : Mayıs 14, 2018, 03:26:48 ÖS »
Evet @armada konudan çok uzaklaştık. Yeniden bağlamak gerekirse; Hepimizin oruçları ibadetleri kabul olsun inşallah. Hayırlı ramazanlar diliyorum hepinize...

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #65 : Mayıs 14, 2018, 03:32:28 ÖS »
Doktoruma sordum. Pro140'tan antibody superbody'den haberi bile yoktu. Gerçekten bazı doktorlarımız günceli takip etmiyor ve kendini geliştirmek için çaba harcamıyor. Bir mevkiye gelince ben oldum havasına girip kendilerini geliştirme ihtiyacı hissetmiyorlar. Konumuza dönecek olursak bana ramazan'da oruç tutabileceğimi, birkaç saat sabah tabletinin erkene alınmasının direnç geliştirmeyeceğini sorun olmayacağını söyledi.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #66 : Mayıs 15, 2018, 05:26:09 ÖS »
Valla @Tigris ben ikisini aynı anda alıyorum. Doktoruna aorarsın özel bi nedeni yoksa sende aynı anda al günde iki defa almak ne bilim.! İkiye bölünmek gibi bişey. Akşam yemeği ile alırsın mesela

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #67 : Mayıs 15, 2018, 06:53:59 ÖS »
@samurai haftaya ilaç yazdırmaya gideceğim o zaman sorarım. İkisini de aynı anda alabilir miyim diye. Böylece günde 2 kere ilaç alma zahmetinden kurtulurum.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #68 : Mayıs 16, 2018, 01:43:06 ÖÖ »
Malumunuz üzere bu gece imsak vaktiyle beraber ramazan başlamış oluyor. İlk günün heyecanından uyku tutmadı, sanırım yiyip yatıcam birazdan,  özellikle sahurda su ağırlıklı besinler tüketelim arkadaşlar salatalık domates karpuz gibi, haslanmış yumurta tok tutar, ama havalar ısındı en çok suya ihtiyacımız var açlığa dayanırız ama susuzluk iyi olmaz.

Niyetlenen tüm arkadaşlarıma Allah şimdiden sabır, güç ve kuvvet versin. Hepinize hayırlı, mutlu, bereketli ve bu ayın nimetlerinden istifade edebileceğimiz koca bir 30 gün diliyorum.

Ne kadar çok olsada derdin...!! Vardır elbet bir bildiği,derdi verenin...!! Sabır aşını içmek varsa nasipte...!! Gel...!! Taşları çatlatalım yüreğim...!! Ne çok çentik attık hayat ağacına...!! ... Bu son badire diyelim,Bir çizik çekelim...!! Kim bilebilir ki ne olacak yarın...!! Çıkarmıyız sabaha...?? Sev dolu,dolu Sımsıkı sarıl sevdiğine...!! Tutun hayata...!! Her şey bir gün bitecek nasıl olsa...!! İsyan etme yüreğim...!! Sebep, suçlu arama...!! Duayla , Sabırla , Umutla Bak Yarına...!!.

Kalalım sağlıcakla...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2018, 01:46:00 ÖÖ Gönderen: samurai »

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, hk, Penthos

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #69 : Mayıs 16, 2018, 04:06:36 ÖÖ »
İlk Sahur gecesine de uyandık. Ciddi ciddi ramazan geldi arkadaşlar  :) Allah kabul etsin. Hayırlı ramazanlar...

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, samurai

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #70 : Mayıs 16, 2018, 01:35:55 ÖS »
Sitemiz bugün çok sakin. Ses seda yok  :)

Oruç herkesi etkiledi galiba. O değil de soğuk bi su olsa da içsek  ;D

Tigris

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #71 : Mayıs 16, 2018, 01:53:29 ÖS »
@Angelowic, yaz bile gelse soğuk su içmeme kararı aldım. Direk vücudu kötü etkileyen birşey. Babaannem 90 yaşında yazın bile oda sıcaklığında ki suyu içer. Üstelik kronik böbrek ve hepatit b hastası. Bütün işini kendi görür. kendimize bakarsak  sağlık sorunu da yaşamayız inşallah.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #72 : Mayıs 16, 2018, 03:09:22 ÖS »
@Angelowic, yaz bile gelse soğuk su içmeme kararı aldım. Direk vücudu kötü etkileyen birşey. Babaannem 90 yaşında yazın bile oda sıcaklığında ki suyu içer. Üstelik kronik böbrek ve hepatit b hastası. Bütün işini kendi görür. kendimize bakarsak  sağlık sorunu da yaşamayız inşallah.

Evet haklı olabilirsin @Tigris yaşlıların çoğu soğuk su içmezler. Lafın gelişi soğuk su dedim. Zaten buzdolabından çıkmış buz gibi suyu içmiyorum karıştırıp içerim. Dişim sızlıyor sonra  ;D

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #73 : Mayıs 16, 2018, 09:10:00 ÖS »
İlk Sahur gecesine de uyandık. Ciddi ciddi ramazan geldi arkadaşlar  :) Allah kabul etsin. Hayırlı ramazanlar...

Sana da hayırlı ramazanlar melek,,,, Günün nasıl geçti? @Angelowic .?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #74 : Mayıs 16, 2018, 09:20:21 ÖS »
Evet ramazan tayfası;

Oruca niyetli olan arkadaşlar ilk gün ile alakalı gözlemlerini, zorluklarını ve kolaylaştırı fikirlerini paylaşabilirlermi acaba.?