Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bilgi almak istiyorum  (Okunma sayısı 1703 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Garip

• Üye
  • *
Ynt: Bilgi almak istiyorum
« Yanıtla #15 : Haziran 23, 2017, 12:40:53 ÖÖ »
Merhabalar,

Bu yazdiklarimda ciddiyim, bir hiv fobigi eline uygun sartlari olustur. Hiv karsi CURE arar. Gerci bu fobiklik bizim doktorlardan kaynaklaniyor. Ben cok arastirdim ve cok doktora gittim. Birisinjn dedigi birini tutmuyor. Bu isin normal suresi 15-21 ve 60 gun yuzde 100 dur. Ama isimizi garantoye alalim doye 6 ay diyorlar. Kimse bilemez hepatit b veya hepatit c vs bulastigini, hepatit c icin siddetle 6 ayi oneriyorlar. Hepatit B icin bana 16 haftayi onermisti Abd li doktor. Mesele sadece hiv degil ki tonla hastalik var. Cybh 400 tane hastalik var. Internette ki belirtilere takilmayin. Onlar Aids evresi ile hiv akite evresi farklar yazmamis. Dedigim gibi bilgisi doktora gitmeyin. Mesela 15-21 gun arasi hacettepeye git Ahmet hoca PCR VE COMBO istiyor. Yani demek istedigim, bilgili insanlar farkli oluyor. @Mavera bir sey soracagim. Bir tane hiv + arkadasim var. Tam 1,5 yil once cinsel iliskiye girmis travesti ile korunmasiz.7 ay once bir operasyon sirasinda taniyi aldi. Cd4; 270 ler de idi. Rna 29,000 mi oyle bir sey idi. Kendisi boyle arastirmayi hic sevmiyor. Ailesi vs kimse bilmiyor. Bir tek ben biliyorum. Hic ilaca ile ne etkilesime girer vs yok Ahmet Cagkan hoca demis buna sut ve sut urunlerinden uzak dur. Buda duruyor. Sorum su simdi rna negatif ama cd4 ler. 320 idi sanirim. 1,5 yilda cd4 bu kadar dusmesi normal mi  ? Girtlagi ile sorunu var. Kanser bu etkiler mi acaba bu kadar resmen aids evresinden donmus. Degil mi ?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Haziran 23, 2017, 06:55:50 ÖÖ »
Cd4 leri her şey etkiler, her insanda düşüşü yükselişi farklı olabilir. Rna negatif olduğuna göre böyle tedaviye devam ettikçe cd4 ler toparlayacaktır.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #17 : Haziran 23, 2017, 08:07:52 ÖÖ »

@ferdi kurumuş kandaki virüsü ne yapacaksın.. Yoksa yanlışlıkla kurumuş bir kan pihtisina mi dokundun.? Eğer öyle birşey varsa orayı çamaşır suyu ile yikaman lazımdı. Artık evrim geçiren virüsler insan derisini delerek direk kana karışıyor.

Garip

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Haziran 24, 2017, 03:20:07 ÖÖ »
MerhabLar,
@samurai
 Bu konuda ciddi misin ? Yoksa kafa mi buluyorsun ?Harbiden boyle dedin aklima bir soru geldi amac kulturlenmek, bu tarz virusler direnc gelistirilmis bir hastadan infect olursa o ilac yeni  infect olmus hastada da yaramiyor mu ? Yani mesela , bir kadin, hiv pozitif ve aids asamasinda ve bir cok ilaca direnc gelistirilmis. Gitti bizim garip onunla korunmasiz beraber oldu. Oda infect oldu. Ne olur bu garibin hali ? Sorum tam olarak bu

Saygilarimla

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Haziran 24, 2017, 07:52:46 ÖÖ »
MerhabLar,
@samurai
 Bu konuda ciddi misin ? Yoksa kafa mi buluyorsun ?Harbiden boyle dedin aklima bir soru geldi amac kulturlenmek, bu tarz virusler direnc gelistirilmis bir hastadan infect olursa o ilac yeni  infect olmus hastada da yaramiyor mu ? Yani mesela , bir kadin, hiv pozitif ve aids asamasinda ve bir cok ilaca direnc gelistirilmis. Gitti bizim garip onunla korunmasiz beraber oldu. Oda infect oldu. Ne olur bu garibin hali ? Sorum tam olarak bu

Saygilarimla

Kafa buluyor.
Dediğin şekilde, tedavilerini yarım bırakıp dirençli virüs geliştirmiş birinden, direkt dirençli virüs ile enfekte olmak teorik olarak mümkün. Bu yüzden tedavi başlamadan direnç testi yapılıyor, kişide dirençli virüs var mı diye. En baştan direnç varsa standart tedavi işe yaramaz tabi.

Ama böyle bir şeyin olma ihtimali çok düşük. Çünkü dirençli virüs daha zayıf oluyor, ağır ve hımbıl oluyor, bulaşması daha zor oluyor. Dirençsiz virüs daha ceval daha atak olduğundan genelde o bulaşıyor. Amerika'da tüm yeni tanı alan pozitiflerde en az bir ilaca direnç görülme oranı %5-8 arası. Türkiye'de çok daha düşük, tedavi başında direnç testinde ciddi direnç çıkan ben hiç duymadım.

Tüm dünya genelinde, tedavi başında tüm ilaçlara dirençli virüs bulunan sadece 1 (yazıyla bir) kişi bulunmuş evet gerçekten şanssızmış, çünkü bu hiç beklenmeyen, şaşırtıcı bir şey, çalışmalara konu olarak lüteratüre geçmiş. Ölüme terkedilmedi tabi, standart dışı daha ağır tedavilerle tedavi ediliyor.

Bilinç altın hiv ile enfekte olduğunu özellikle de tüm ilaçlara dirençli hiv ile enfekte olduğunu söylüyor seni rahatsız ediyorsa, psikolojik tedavi alman iyi gelebilir.
« Son Düzenleme: Haziran 24, 2017, 07:56:08 ÖÖ Gönderen: Mavera »
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

mehmet0909

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Haziran 24, 2017, 02:55:48 ÖS »
Merhaba,hepinize iyi günler diliyorum.Hayat kadını ile şüpheli temastan 101 gün sonra devlet hastanesinde yaptırdığım testler ve sonuçları:HbsAg 0.510 Negatif, Anti-HBS 358,7 Pozitif, Anti-HBC İGG 1,92 Negatif, Anti-HCV 0,049 Negatif Anti-HIV 0,198 Negatif ve SİFİLİZ 0,073 Negatif.Sonuç kağıdında bunlar yazıyor.
Araştırdığım kadarıyla hepatit b ye karşı bağışıklığım varmış.Onun dışında,hiv ile alakalı sonuç kesin midir ? Başka test yaptırmama gerek var mı ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
bende birzamanlar  bilgi almak istiyordum bu konularda ama artık değil malum başka şeyler çıkıncaya kadar birden işten geçen yıl ayrılıncaya kadar artık istemiyorum.bulaş döngüsü test süreleri aslında belli ama insan defalarca bunu nedense teyit ettirme isteği ihtiyacı duyuyor.sizin durumda zaten negatiflik yüzde yüz.ama insan yinede acaba diyor değil mi?