Mavi-Banner

Gönderen Konu: Sağlıklı yaşama devam 👨‍⚕️  (Okunma sayısı 225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yeni hayat

• Katılımcı Üye
  • *
Sağlıklı yaşama devam 👨‍⚕️
« : Ekim 27, 2017, 12:12:46 ÖÖ »
Merhaba ,

Nasılsınız arkadaşlar keyifler yerindedir umarım :)
Bugün internette bazı araştırmalar yaparken dikkatimi çekti. Maydonoz suyu...
Malum hayatımız boyunca ilaç kullanacağımız için böbrekleri sağlam tutmanın ve vücudu sağlamlaştırmanın yollarını araştırıyorum. Maydonoz suyu oldukça böbrek sağlığı açısından yararlıymış. Aranızda maydonoz suyu içenler var mıdır? Bir çok faydası olduğu söyleniyor. ☺️

Kendinize iyi bakın sağlıcakla kalın ♥️

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Sağlıklı yaşama devam 👨‍⚕️
« Yanıtla #1 : Ekim 27, 2017, 09:32:18 ÖÖ »
Böbrekleri en iyi çalıştıran şey bol su içmek. Sade su. Ve yoracak şeyleri çok kullanmamak, katkı maddeli koruyucu renklendirici maddeli hazır gıdalar, fast food, bu karışık vitamin takviyeleri (dr önermedikçe!), envai çeşit takviye güç verici her şeye deva sözde ilaçlar, fazla protein, vs. bunlardan uzak durmak lazım.

Mesela kekik suyu da sağlık için çok iyi diyorlar ama bazı hastalarda tansiyon yükseltebiliyor. Dikkatli olmak lazım. Arada söğüş doğranmış domates üstünde kekik veya peynirli böreğin içinde maydanoz yiyin tabi, ama özel olarak kürü-suyu tehlikeli olabilir.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

wulfwulf

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2017, 10:48:16 ÖÖ »
Saglikli beslenmenin kurallari belli, pozitif oldugumuz icin ekstra yapmamiz gereken hicbir sey yok. Negatif insanlar ne yapiyorsa biz de ayni sekilde vücudumuza bakacagiz ve ilaclarimiza sadik kalacagiz. Doktorum sunu demisti sordugumda: insan vücudu milyonlarca yildir bu bagisiklik sistemini kurmak icin ne mutasyonlara ugradi, ne virüslere bakterilere maruz kaldi. O yüzden yiyecegin icecegin hicbir sey mucize etkisi yaratmayacak. Sen vücuduna gerekeni ver, gersini o halletsin.
Tani: 08.05.2017 - Ilac: Triumeq
-------------------------------------------
CD4: 472, RNA: 108000 - 01.06.2017
CD4: 605, RNA: 144 - 06.07.2017 :)
CD4: 635, RNA: Undetectable 05.10.2017 :D
CD4: 645, RNA: Undetectable - 08.01.2018

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #3 : Ekim 27, 2017, 10:50:32 ÖÖ »
Ben ablamla bundan 4-5 yıl once aktar dukkani isletiyodum. Tabii unuttum herseyi gecen yıllar icinde ama @Mavera hakli. Bitkisel demek hep faydalidir demek degil, gelen insanlar bizden bisi almak istediginde, alicagi urunun yan etki yaptigi rahatsizliklardan birine sahipmi diye sorardik vermeden önce. Ama sizlere siddetle tavsiye edebilcegim ve herkesin kullanabilcegi sey Keci Boynuzu Özüdür. Bu urunu sattigimiz herkes, allah razi olsun sizden cok ise yaradi diye geri dönüs yapardi hep.
Su gibi berrak yeni bi hayat.

JR

• Katılımcı Üye
  • *
  • Üzme tatlı canını. Gülsene biraz ?
« Yanıtla #4 : Ekim 27, 2017, 12:31:39 ÖS »
Maydonoz suyu kan akışını da hızlandırıyor diye biliyorum. Kız arkadaşımın adetleri düzensiz oluyordu düzene sokmak için 28 günde 1 maydonoz suyu içiriyordum kanaması oluyordu böylece 4 ay sonra düzene girmişti .
<3