Mavi-Banner

Gönderen Konu: HIV tedavisi ve yeni ilaçlar  (Okunma sayısı 3560 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet123

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
HIV tedavisi ve yeni ilaçlar
« : Nisan 20, 2016, 08:49:42 ÖS »
hıv tedavisinde yeni ilaçlardan haber var mı?  ya da tedavisinde son gelişmeler hangi aşamada yurtdışında yeni bir ilaç çıkmış yan etkileri yok denecek kadar az karaciğer ve böbreğe zarar vermiyor şu an için günlük değilde haftalık veya aylık alınan ilaçlar üzerinde çalışma yapılıyor bulunursa iyi olur inşallah  çok iyi bir tedavi çıkar

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
Ynt: HIV tedavisi ve yeni ilaçlar
« Yanıtla #1 : Nisan 25, 2016, 05:12:09 ÖÖ »
Stribild'le aynı etken maddelere sahip ve aynı firma tarafından üretilen Genvoya FDA onayı aldı kasım 2015'te ama Türkiye'ye ne zaman gelir, aynı etken maddeye sahip ilaç olduğundan geri ödemeye girer mi bilemiyorum.
Onun dışında bir de Odefsey diye bir ilaç haberi okudum en son o da 3'lü bir kombinasyon ve Genvoya'dan dahi daha hafif bir rejim olarak tanımlanmış haberi burada;

http://gzone.com.tr/hiv-tedavisinde-umut-vaat-eden-yeni-gelisme/
Dünyayı güzellik kurtaracak!

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 25, 2016, 10:16:33 ÖÖ »
Tam tedavi simdilik cok uzak ama, boyle yan etkisi az ilaclar ulkemize gelse bir an once ne iyi olur.
Hiv pozitif olmak ahlâki değil,tıbbi bir durumdur.

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 25, 2016, 10:30:07 ÖÖ »
yeni ilaçların geri ödemeye dahil edilmesinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı çok yavaş kalıyor, ben durumun ciddiyetinin farkında olduklarından bile emin değilim. dünyada yıllardır kullanılan tek tablet rejimlerine bile daha 2015 yılında geçebildik.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Nisan 25, 2016, 10:38:34 ÖÖ »
yeni ilaçların geri ödemeye dahil edilmesinde Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sağlık Bakanlığı çok yavaş kalıyor, ben durumun ciddiyetinin farkında olduklarından bile emin değilim. dünyada yıllardır kullanılan tek tablet rejimlerine bile daha 2015 yılında geçebildik.
Eminim ki bazi yetkililer hiv pozitif hastalarin devlete olan maddi yukunden dolayi cok rahatsizdir.
Hatta elinden gelse hic tedavi ettirmeyip olume terkederler.
Sukurker olsun tedaviye rahat erisebiliyoruz.Ya bu da olmasaydi?

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 25, 2016, 10:57:26 ÖÖ »
Ya bu da olmasaydıdan ziyade neden daha iyisi yok demeye başladığımızda bir şeyler değişir diye düşünüyorum.
Yetkililer konusunda sana sonuna kadar katılıyorum ama ben de devletin bize olan maddi yükünden rahatsızım biz Nasıl devleti yaşatıyorsak o da bizi yaşatmak zorunda. :)

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Nisan 25, 2016, 11:06:38 ÖÖ »
Gonul elbet cok daha iyisini ister.
tam kur cikarsa ulkemize gelmesi belki bes on yil surer.o zaman neyim varsa satar gider yurtdisinda tedavi olurum.
Simdilik buradaki olanaklara sukretmekten baska elimizden bir sey gelmiyor.

yusufinan

• Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 25, 2016, 11:09:36 ÖS »
Merhabalar,

bir kaç cevapta develetin hiv tedavi ilaçlarının fiyatlarından rahatsız olabileceği şekilnde yazı gördüm :(

Arkadşalar bu ülkede yaşayan tüm vatandaşlar bu ülkeye vergi ödüyolar. Bu ülke 2 sene içinde minumum  3 milyon mülteci aldı. (Mülteci konumunda insanlara giden para milyar dolarlar değerinde.)

Hiv,kanser, böbrek yetmezliği ve her ne olursa olsun bu ülkede sosyal güvenlik var ise her türlü enfeksiyon ve hastalığıa destek vermek durumda.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Nisan 26, 2016, 12:03:06 ÖÖ »
Evet,hastalığa destek vermek durumunda..
Ülkeye giren mülteciler suriyeli ve müslüman.
Ne yazık ki,hiv pozitifler için aynı şefkati gösteremeyecek zihniyetler şu an devletin üst kademelerinde görevliler.
O insanların büyük bir çoğunluğu öğlen,ikindi ve akşam namazlarını kılıyorlar ama sabah namazı ve yatsı namazlarını kıldıkları muamma..Zira gösteriş yapabilecekleri kimse olmuyor o saatlerde etraflarında:)
Bir çok tanıdığım ''müslüman'' (fuhşiyattan) nefret ederler ve bunu yapanları da asla kabullenmezler.Gerçi kimsenin bilmediği ve görmediği zamanlarda bulabildiği seks işçilerine de hayır diyemezler o da ayrı.
Sözün kısası şu ki sevgili yusufinan,kanser,böbrek yetmezliği vesaire hastalıklar önceliklidir her zaman hiv virüsü taşımaktan.

Kullanıcı teşekkür etti: Emre3355

jovsi

• Güvenilir Üye
  • Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 26, 2016, 01:29:45 ÖÖ »
toplumda bizim tedavimiz konusunda referandum yapılsa bu ahlaksızlara para yedirmeyin yok olsunlar diyecek o kadar çok insan var ki..
destek vermek durumunda diyorsun, devletin yapması gerektiği halde yapmadıkları geliyor aklıma deliriyorum.

Theodor

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 26, 2016, 01:48:29 ÖÖ »
toplumda bizim tedavimiz konusunda referandum yapılsa bu ahlaksızlara para yedirmeyin yok olsunlar diyecek o kadar çok insan var ki..
destek vermek durumunda diyorsun, devletin yapması gerektiği halde yapmadıkları geliyor aklıma deliriyorum.
iste ben de onu diyorum,bize ahlaksiz diyecek turdeki adamlarin buyruguna gore isliyor kanunlar.
ne yazik ki..