Mavi-Banner

Gönderen Konu: HPV tip16  (Okunma sayısı 442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lahana

• Üye
  • *
HPV tip16
« : Temmuz 25, 2016, 12:38:17 ÖS »
Bende tip16 var, benim gibi tehlikeli türü ile birlikte yaşamaya devam eden kadın arkadaşlar var mı aranızda ? Nasıl besleniyorsunuz mesela?
Sağolsun doktorum hatta doktorlarım 3 ayda 1 smear testi yapmaktan ve iyi besleneceksin, bağışıklık sistemini güçlü tutacaksın, pekmez iç sabahları gibi öneriler dışında bir şey söylemiyorlar.
Ben bu virüsten kurtulmak istiyorum, psikolojim çok fena halde. Kafayı yiyeceğim, yüksek risk altında yaşamak çok zor. belirsizlik ve her an yakama yapışacak bu kanser hissi fena. Olsaydı tedavisini olurdum vs ona göre düşünürdüm ama şimdi her kontrolde ayrı bir ruh halindeyim. Ben gibi olanlarla kader arkadaşlığı yapmak istiyorum, beslenmede işime yaracak şeyler neler mesela? O kadar bilgi var ki internette panik halinde bir onu bir bunu alıyorum.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HPV tip16
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2016, 07:36:47 ÖS »
En büyük zararı bu panik hali verir sana çünkü bağışıklığın en büyük düşmanı strestir. Stresteyken bünyen bağışıklığın daha zayıf çalışır hpv yi baskılayamayabilir. Bu yüzden stres yapmamaya çalış. Psikiyatrik profesyonel yardım alabilirsin bu hususta.

Onun dışında doktoruna güven. Onun dediklerini yap. Hpvyi kökten yok eden bir tedavi yok veya bastıran sihirli özel bir gıda da yok. Dengeli sağlıklı beslenme, iyi uyku, spor, stressiz yaşam bunlar güçlü bağışıklık için yeterli. Şükür ki hiv pozitif değilsin (test olup negatif aldığını varsayıyorum) yani normal şartlarda bağışıklığına güvenebilirsin, doktoruna da güven, onun dediklerini yap, kontrollerini aksatma, zaten başka ne yapabilirsin ki, boşuna stres yapma.

Kullanıcı teşekkür etti: Lahana, Weird

Lahana

• Üye
  • *
Ynt: HPV tip16
« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2016, 08:26:12 ÖÖ »
En büyük zararı bu panik hali verir sana çünkü bağışıklığın en büyük düşmanı strestir. Stresteyken bünyen bağışıklığın daha zayıf çalışır hpv yi baskılayamayabilir. Bu yüzden stres yapmamaya çalış. Psikiyatrik profesyonel yardım alabilirsin bu hususta.

Onun dışında doktoruna güven. Onun dediklerini yap. Hpvyi kökten yok eden bir tedavi yok veya bastıran sihirli özel bir gıda da yok. Dengeli sağlıklı beslenme, iyi uyku, spor, stressiz yaşam bunlar güçlü bağışıklık için yeterli. Şükür ki hiv pozitif değilsin (test olup negatif aldığını varsayıyorum) yani normal şartlarda bağışıklığına güvenebilirsin, doktoruna da güven, onun dediklerini yap, kontrollerini aksatma, zaten başka ne yapabilirsin ki, boşuna stres yapma.
Tesekkur ederim, haklisin yapacak bir sey yok o kadar bilinmeyen bir viruski doktorlar da bi haber yani. Ilac kullaniyorum zaten OKB oldum bu hpv yuzunden.
Hiv negatif geldi, diger testler de negatif.
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2016, 08:31:09 ÖÖ Gönderen: Lahana »