Mavi-Banner

Gönderen Konu: CD4 SAYISI ve EVRELER İLE İLGİLİ BİR SORU?  (Okunma sayısı 417 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: CD4 SAYISI ve EVRELER İLE İLGİLİ BİR SORU?
« Yanıtla #15 : Mayıs 17, 2018, 08:36:25 ÖS »
@Penthos haklısın söylediklerinde.
Lakin bahsettiğin arkadaşımız rütbeli bir asker ve 135 günü kaldı. Noname test yaptırsa bile yine askerliğinin bitmesini bekleyecek. Şuan Pozitif çıksa bile bir tedavi görmeyecek. İstemiyor.
Askerlik bitince ne gerekiyorsa yapacağına inanıyorum. Bu süre boyunca kendine iyi bakacak. Ve bilinçli birisi olduğu çok belli @OnlyRedLeftFromRainbow

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Mayıs 17, 2018, 09:03:25 ÖS »
arkadaşlar belki konu dışı ve ciddi değil ama cd4 ü görünce aklıma neden  cross dresser geliyor ? hiç sevmediğim halde

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Mayıs 17, 2018, 09:05:43 ÖS »
@beybisi bu soruna en net cevabı @Arutha verebilir :)
Çağrışım yapıyor sende demekki
:)

OnlyRedLeftFromRainbow

• Üye
  • *
  • Life goes on nomatter what.
« Yanıtla #18 : Mayıs 17, 2018, 09:23:34 ÖS »
Neden çürük olduğun konusunda belge getir diyeceklerini sanmıyorum. Ben de çürük raporu almayı düşünüyorum.

Sevgili @Tigris . Sivil hayatımda makine mühendisiyim ve savunma sanayii uzmanlık alanım. O yüzden biraz daha önemsiyorlar bu tarz konuları, kesici aletlerle vs içli dışlı olmaktan kaynaklı  . Her meslekte farklıdır bu durum elbette... birde özel sektör olunca isteme ihtimalleri var yani bu tarz şeyleri yasal hakları olmasa bile .

Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Mayıs 17, 2018, 09:52:21 ÖS »
Neden çürük olduğun konusunda belge getir diyeceklerini sanmıyorum. Ben de çürük raporu almayı düşünüyorum.

Sevgili @Tigris . Sivil hayatımda makine mühendisiyim ve savunma sanayii uzmanlık alanım. O yüzden biraz daha önemsiyorlar bu tarz konuları, kesici aletlerle vs içli dışlı olmaktan kaynaklı  . Her meslekte farklıdır bu durum elbette... birde özel sektör olunca isteme ihtimalleri var yani bu tarz şeyleri yasal hakları olmasa bile .

@OnlyRedLeftFromRainbow evet yasal hakları olmadığı halde isteyebiliyorlar malesef...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mayıs 17, 2018, 10:13:35 ÖS »

herhangibir özel labta vvatandaşlık nnonu versen dahi hiç kimse bilemiyor çok şüpheli birsey olursa git şehir dışında özel bir labta test ol için rahat etsin.ne kendi kafanı ne bburayı meşgul etme

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Mayıs 18, 2018, 08:48:49 ÖÖ »
Allah aşkına bu neyin kafasi gelecek planları yaparken tedavi olmaya**k organlarını virüsün pençesine birak sonra o gelecekte kullanacak bir organiniz kalmazsa gelecek nasıl gelecek.? Yok şu belirti yok bu belirti böyle tani konulur mu adaylığı bırakıp  test olunuz asteğmenin test.
Bir sürü noname test yapan yerler var neticede yedek subaysiniz atlayın uçağa yaptırın testinizi hiç mi olmadi bunu alın

https://m.n11.com/anti-hiv-12-hiv-12-ab-kaset-testi-laboquick-50lik-P255874155?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIuKKI1pSN2wIVwuFRCh23_QT2EAkYASABEgLEk_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Sizin su anda yaptığınız doğmamış çocuğa don biçme hikayesi bi tani konsun muspet yada menfi ondan sonra karak verinsiniz gelecek için.

Hiv’in aids evresine geçiş süresinin 8-10 yıl ortalama göstermesini ve 6. Ayda tedaviye başlamanın geç kalınmışlık olmadığını düşündüğüm için araştırarak test olma zamanımı erteleme kararı almıştım. Bayrama kadar üzerinde düşünmeye devam edeceğim ....

Şuanki düşüncemde:
Peki diyelim şimdi noname test yaptırdım ve sonuç pozitif . Asıl bu durumda nasıl beklerim ekime kadar ? Her halükarda beklemem gerekecek @Penthos . Bende istemez miyim hemen testi yapıp kesin sonucu öğrenmeyi , istemez miyim pozitifsem rna milyonları görmeden cd4 lerim hasar görmeden tedaviye başlamayı ?

Askerliği bitirmeyip çürüğe ayrılırsam iş başvurusunda istenen askerlik ilişik belgesinde sağlık sorunu yazdığı zaman iş veren demeyecek mi sorun ne belgele diye .... özel sektör bu... herşeyi etraflıca düşünerek hareket etmeye çalışıp; makulü uygulama arayışındayım.

Tekrar selamlar @OnlyRedLeftFromRainbow
Sizde haklısınız ama bana göre hiç birşey belirsizlikten daha kötü olamaz.
Düşünseniz negatifsiniz ve bu altı ay acaba ile yaşıyorsunuz öğrenip acabalardan kurtulmak kadar guzel birseymi olabilir. zaten yeterince bilgiyede metanete de sahip duruyorsunuz.
Israrciyim bu konuda galiba kusuruma bakmayın :)
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

OnlyRedLeftFromRainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mayıs 18, 2018, 10:01:32 ÖÖ »
@Penthos bayramda sakin kafa ile oturup etraflıca düşünüp harekete geçeceğim . Buradan haber veririm sizlerede...teşekkürler
Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos, Angelowic

Yeniden_Başlasın

• Üye
  • *
  • 11.05.2018 Hiv+ Tanısı Aldım
« Yanıtla #23 : Mayıs 18, 2018, 11:06:11 ÖÖ »
Dün arkadaşımla konuştum. Normal askerlik işlemlerini yapmış. ''Bulaşıcı hastalığınız var mı?'' sorusuna ''Hayır'' cevabı vermiş. Yani durumunu saklamış. İlaçlarını ise Besin Takviyesi İlaç Kutusu'na koymuş. Bunlar nedir diye sorulduğunda ''ilaç değil besin takviyesi'' demiş ve içeri sokmuş. Kutuların üzerinde ''İlaç değildir'' ibaresi varmış. İlaçlarını bu şekilde şahsi dolabında muhafaza ediyormuş. Şu ana kadar herhangi bir detaylı arama olmamış. Şunu sormamı istedi; HİV+ BİREY ASKERLİK YAPMA HAKKINA SAHİP DEĞİL MİDİR? YANİ İLLA MUAFİYET RAPORU MU VERİLİR?

Yeniden_Başlasın

• Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Mayıs 18, 2018, 11:16:15 ÖÖ »
Evet, cd4 200 altı aids evresidir, ancak bazı rehberler tam tamına aids demek için (full-blown aids) ek olarak bir aids tanımlayıcı fırsatçı enfeksiyon veya kanser de olması lazım diyorlar, pnömokistis zatüresi, cmv üveiti, kaposi sarkoma, verem gibi. Arkadaşın şanslıymış bunlara yakalanmamış.

Her halükarda özellikle cd4 50 nin altı ÇOK tehlikelidir, hayatı tehdit edici ve sakat bırakıcı pek çok hastalığa çok açık hale gelir kişi. Tedaviye devam etmesi iyi olmuş. Cd4 ler 200 üstüne çıkana kadar koruyucu antibiyotik alması gerekiyor.

Cd4 leri bu kadar çok düşenler, tedavi ile toparlayıp sağlıklı olabiliyorlar, ama cd4 lerinin sayı olarak yükselmesi uzun sürebiliyor, bazı durumlarda asla çok yüksek olmuyor yani 800-900 bulmuyor, ama bu da önemli değl. Tedavi ile rna negatifse, cd4 sınır olan 200 üstündeyse, ek sağlık sorunu hastalık çıkmıyorsa, işler yolunda.
Sevgili Mavera bir kaç sorum daha olacak;
1) CD4 200'ün altı durumda bahsettiğin hastalıkların(pnömokistis zatüresi, cmv üveiti, kaposi sarkoma, verem. kanser vs.) tespiti nasıl yapılıyor? Nasıl bir yol izleniyor?
2) Geç tanı alanlarda CD4'lerin yükselmesindeki zorluk CD4 rezervuarlarının hasar görmüş olması mı?
3) Doktorum, ''Erken tanılarda yani ilk evrede virüs vücuda çok şiddetli saldırdığı için CD4'ler çok düşük çıkabiliyor.'' dedi. Böyle bir durumda ilaç tedavisiyle CD4'leri yeniden iyi bir düzeye getirebiliyor mu?
Teşekkürler şimdiden...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mayıs 18, 2018, 12:15:32 ÖS »
Dün arkadaşımla konuştum. Normal askerlik işlemlerini yapmış. ''Bulaşıcı hastalığınız var mı?'' sorusuna ''Hayır'' cevabı vermiş. Yani durumunu saklamış. İlaçlarını ise Besin Takviyesi İlaç Kutusu'na koymuş. Bunlar nedir diye sorulduğunda ''ilaç değil besin takviyesi'' demiş ve içeri sokmuş. Kutuların üzerinde ''İlaç değildir'' ibaresi varmış. İlaçlarını bu şekilde şahsi dolabında muhafaza ediyormuş. Şu ana kadar herhangi bir detaylı arama olmamış. Şunu sormamı istedi; HİV+ BİREY ASKERLİK YAPMA HAKKINA SAHİP DEĞİL MİDİR? YANİ İLLA MUAFİYET RAPORU MU VERİLİR?

Merhaba @Yeniden_Başlasın

Evet arkadaşın ya askerliği bitene kadar hiv pozitif olduğunu saklayacak yada muafiyet raporu verecekler. Kanun böyle diyor. Asla izin vermezler...

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #26 : Mayıs 18, 2018, 12:51:56 ÖS »
degilfdir ve asla da olmamalidir.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Mayıs 18, 2018, 01:00:09 ÖS »
Bi arama yapılsa arkadaşın hiç yoktan dile dolanacak. Neden öyle bişey yapmış ki?! Muaf olmanın bir sürü yolu var.Çekindiği çevresiyse, uydururdu bişey.Bence hala yapabilir onu ilaçları yakalanmadan. HİV den muaf olup ailesine çevresine başka bir hastalık uyduranılır.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2018, 01:01:05 ÖS Gönderen: turuncu »

Yeniden_Başlasın

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Mayıs 18, 2018, 01:22:47 ÖS »
Bi arama yapılsa arkadaşın hiç yoktan dile dolanacak. Neden öyle bişey yapmış ki?! Muaf olmanın bir sürü yolu var.Çekindiği çevresiyse, uydururdu bişey.Bence hala yapabilir onu ilaçları yakalanmadan. HİV den muaf olup ailesine çevresine başka bir hastalık uyduranılır.
Aramalarda ilaç kutusunu açıp içine de bakmıyorlardır herhalde?

OnlyRedLeftFromRainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #29 : Mayıs 18, 2018, 04:24:03 ÖS »
Arkadaşlar o zaman ben 1 aylık izin hakkımı kullanıp test yaptırsam , pozitif çıkarsa ben söylemeden askeriyenin haberi olur mu ? Toplum sağlık bildirir mi ki bunu askeriye ye ben söylemezsem ?

Yani hiv+ birey askere sorun yaşanmadan gidebildiyse, benimde test sonucumun pozitif çıkması durumunda bundan  askeriye haberdar olmayabilir çıkarımını yapmak mükün mü sizce?

Öyle birşey varsa hiç beklemeyim testimi yaptırıp tedavime başlayıp askerliğime devam edeyim, sonuç pozitif ise tabiki ...