Mavi-Banner

Gönderen Konu: Tırnak Mantarı  (Okunma sayısı 172 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
Tırnak Mantarı
« : Mayıs 13, 2018, 11:14:16 ÖS »
Ayak başparmağım tırnaklarında kalınlaşma ve sarı lekeler oluşmaya başladı. Bir cilt doktoruna gittim ve tırnak mantarı teşhisi kondu. Tedavi için bir cila seti önerdi ve 3 aydır kullanıyorum bir sonuç alamadım. İnternetten araştırma yaptım ve risk altında olan grupların içinde, hiv/aids hastaları yazmaktadır. Daha önce böyle bir şikayeti olan var mı? Tavsiyeniz nedir?

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Tırnak Mantarı
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2018, 11:36:10 ÖS »
Daha önce yaşamadım..ama yaşasaydım doktora tekrar gider ilaç değiştirmesini yada başka sorun olup olmadığını kontrol ettirirdim

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam, Angelowic

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 14, 2018, 12:21:29 ÖÖ »
Cila ve törpüyü kullanmaya devam et. Faydasını görürsün mutlaka. Çoraplarını günlük değiştir.
Ayaklarını elma sirkesi ve karbonatlı ılık suda yarım saat beklet hergün. Annemde vardı bayağı bi azaldı.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 12:22:41 ÖÖ Gönderen: turuncu »

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 14, 2018, 05:12:49 ÖÖ »
Selam @yalnızadam geçmiş olsun.
Benim ilk tani almam cildiyede oldu bir iki çıban icin gitmiştim o esnada ayaklarım dâ birden bire altı sapsarı bir hal aldı komple bir tabaka haline dönüştü ve tırnakta dediğin gibi oldu gece BUTEFİN gündüzde OCERAL krem sürdüm halada sürüyorum derideki tüm sarı mantar yok oldu trnaktakide yarıya kadar düzeldi uzadıkça o bölümde gidecek. Su anda 4 ayımdayım anlayacağın uzun bir süreç senin sadce trnaksa cila çok ise yarar biraz sabır :)
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #4 : Mayıs 14, 2018, 08:11:56 ÖÖ »
@Penthos 44 milyon rna nedir ya.? :)) maşallah denmez ama senin vücutta mübarek çiftlik gibiymiş :) ben 3 740 000 rna ile tanı aldığımda bayağı bi tribe girmiştim.. İyi sen neredeyse sıfırlamışsın.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Mayıs 14, 2018, 08:40:41 ÖÖ »
Ayak tırnağı mantarı hiv pozitif ve negatif de olmak üzere hemen herkeste görülebilir. Bir kere yerleşti mi geçmesi temizlenmesi çok zordur, zaman alır. Cila setini usulüne uygun uzun süre kullanmak gerekir. Dr ek olarak ağızdan mantar hapı da verebilir, daha etkili tedavi olsun diye, hiv ilacı ile etkileşim için dikkatli olmalı.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 14, 2018, 10:15:45 ÖÖ »
@Penthos 44 milyon rna nedir ya.? :)) maşallah denmez ama senin vücutta mübarek çiftlik gibiymiş :) ben 3 740 000 rna ile tanı aldığımda bayağı bi tribe girmiştim.. İyi sen neredeyse sıfırlamışsın.

@samurai çok teşekkür ederim ilk tani sürecinde çok kötüydüm ve evet 44.milyondu :) hiv olmuşken zirve yapayım demiş benim virüsüm
Sende kısa sürede baskılarsın umarım sağlıklı bir ömür dilerim.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #7 : Mayıs 14, 2018, 01:23:59 ÖS »
Ben ocak 2017 de ilaca başladım @Penthos  1 ay öncesindede tanı aldım. 6 aydır son 2 testte  negatif rna ile devam ediyorum.. Ondan önceki 2 testimde de 40 rna 22 rna sonucunu aldık o dönemlerde sarımsağı çok fazla tüketiyordum sarımsağında ilaçlarımızla büyük oranda etkileşimi varmış. Çoktan negatife düşmem gerekli idi ama sarmısak yüzünden sanıyorum.  Saol güzel dileğin için :) hepimize sağlıklı ömürler. :)
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2018, 02:55:58 ÖS Gönderen: samurai »

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2018, 01:33:02 ÖS »
merhabalar. eğer tırnak mantarınız kendiliğinden ise geçirmek için ilaç yerine şunu kullanabilirsiniz valla internetten araştırmıştım önce inanmadım ama kendim denedim 2-3 ay sürdüm sürdüm bolca ve geçti.

krem şu aynı safa kremi.(aktarlarda satılır) yalnız piyasada biçok markası var sanırım içinize siniyorsa istediğinizi alın ben mecitefendiyi almıştım çünkü internetten bunu söyleyen bayan da bunu almıştı. valla geçince çok mutlu olmuştum elimin baş parmağındaydı çünkü ve biriyle el sıkışsam çok kötü oluyordu. sadece sürüyorsun parmağa ve bekliyorsun 3-5 saat öylece parmakta (yedirirseniz daha iyi)

geçmiş olsun

moderatöre bir sorum var: ben galiba negatifim (tahliller devam ediyor) ve negatiflerin bu forumda olması sorun olmaz değil mi. tıp fakültesinde tezliyim ve bu konuyu takipte olacağım. ayrıca dua ediyorum inşalah kesin tedavisi çıkar diye.

Kullanıcı teşekkür etti: yanlızadam

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 14, 2018, 02:22:52 ÖS »
Ayak başparmağım tırnaklarında kalınlaşma ve sarı lekeler oluşmaya başladı. Bir cilt doktoruna gittim ve tırnak mantarı teşhisi kondu. Tedavi için bir cila seti önerdi ve 3 aydır kullanıyorum bir sonuç alamadım. İnternetten araştırma yaptım ve risk altında olan grupların içinde, hiv/aids hastaları yazmaktadır. Daha önce böyle bir şikayeti olan var mı? Tavsiyeniz nedir?
bendede olmuştu ayak tırnağımda mantar üç ay ilaç tedavisi gördüm artı cila kullandım şu an mantar yok dr git ilaç tedavisi al ilerleyince çok ızdırab veriyor

Sarlo

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 16, 2018, 02:21:16 ÖS »
@yalnızadam selam, aynı sorunu bende yaşıyordum hiv+ olmadan öncede vardı ve artık görüntü olarak sevimsiz olmaya başlamıştı ve doktoruma ben bir ilacı sordum iyi geliyo kullanabilir miyim diye oda, etkileşim olan ilaç değil ama kutu bitiminde karaciğer vs testlerini yapalım dedi. bir kutu 30 gün de bitti test yaptırdım sonuçlar iyi bir kutu daha bitirdim yine yaptırdım br sorun çıkmadı. bu arada da tırnak uzadıkça temiz şekilde geldi. şuanda ucunda kaldı sadece malum ayak tırnağı ele göre daha geç uzuyor. ialç adı soyleyebiliyor myum bilmiyorum ama ilaç terbisil di. bir sor istersen doktoruna ona göre bir hal çaresi bulunur. geçmiş olsun.

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 16, 2018, 06:16:50 ÖS »
Doktor hap verir bu haplar karaciğeri etkiler tabi düzenli kullanırsanız geçirir de ama bence gereksiz biz negatif lerde kullanmıyoruz siz de kullanmayın aynı safa kremi kullanın derim ama tabi doktorunuza tasdik ettirin öyle kullanın bişey diyeceğini sanmıyorum ama içiniz rahat olsun diye tasdik ettirin

murat1279

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 16, 2018, 06:18:18 ÖS »
Not krem pahalı değil Bi kutusu 15 TL felan