Mavi-Banner

Gönderen Konu: İletilerle ilgili birkaç öneri  (Okunma sayısı 180 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
İletilerle ilgili birkaç öneri
« : Mayıs 13, 2018, 10:01:26 ÖS »
Arkadaslar forumda temiz ve sade bilgiye ulaşamama konusu daha öncede şikayet konusu oldu. Bu nedenle fobik diye adlandırdığımız aslında pozitifliği kesinleşmemiş herkesin sorularına tepkiler verildi,kısmen haklı olarak. Ben şahsen böyle soruları onaylamamaya başladım ama onların o korkularını yenmeleri için sordukları sorunun cevaplarını özel mesajla iletip,sizin daha yalın bir forum isteğinize katkıda bulundum

Fakat görüyorum ki bircok pozitif arkadasımız da da normal diyalog gibi iletiler peşpeşe gelmeye başladı ve genelde birçok mod arkadasım uygun olmadıgı için tek tek okuyup onaylamak zorunda kalıyorum.

Forumda teşekkür et butonu var, birine sagol demek yerine buna basınız.

Anasayfada aynı konu daha dururken yeni başlık acmayınız

Sadece gülücük yollanan iletiler var, vay be yazılan iletiler var. Boşa doluya sırf yazmak için yazılan iletiler var. Bilmediği konuda ben bunu bilmiyorum bilenler cevaplar yazan iletiler var.

Elimden geldigince onayladım ama sizden de bu konuda anlayışlı olmanızı bekliyoruz.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, LaLaLand, candleght, dnzylmz24, Penthos, vasoxen, Angelowic

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: İletilerle ilgili birkaç öneri
« Yanıtla #1 : Mayıs 14, 2018, 12:35:41 ÖÖ »
Kendi adıma ben de biraz abarttığımı düşünüyorum. Göze batacağını tahmin edebiliyordum. Konu dışına çıkılmaması için evet ikili iletişimin olmaması lazım. Buna dikkat edeceğim.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos, Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #2 : Dün, 04:24:53 ÖS »
öylesine bir şeyler yazıp konuyu ilk sıralara çıkarmak istedim, yeteri kadar görülmedi anlaşılmadı diye düşünüyorum  :)

Kullanıcı teşekkür etti: iss

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Dün, 05:49:29 ÖS »
Arkadaslar forumda temiz ve sade bilgiye ulaşamama konusu daha öncede şikayet konusu oldu. Bu nedenle fobik diye adlandırdığımız aslında pozitifliği kesinleşmemiş herkesin sorularına tepkiler verildi,kısmen haklı olarak. Ben şahsen böyle soruları onaylamamaya başladım ama onların o korkularını yenmeleri için sordukları sorunun cevaplarını özel mesajla iletip,sizin daha yalın bir forum isteğinize katkıda bulundum

Fakat görüyorum ki bircok pozitif arkadasımız da da normal diyalog gibi iletiler peşpeşe gelmeye başladı ve genelde birçok mod arkadasım uygun olmadıgı için tek tek okuyup onaylamak zorunda kalıyorum.

Forumda teşekkür et butonu var, birine sagol demek yerine buna basınız.

Anasayfada aynı konu daha dururken yeni başlık acmayınız

Sadece gülücük yollanan iletiler var, vay be yazılan iletiler var. Boşa doluya sırf yazmak için yazılan iletiler var. Bilmediği konuda ben bunu bilmiyorum bilenler cevaplar yazan iletiler var.

Elimden geldigince onayladım ama sizden de bu konuda anlayışlı olmanızı bekliyoruz.
e sizin bileceginiz şey.sizin diyorum çünkü ben negatif.geçende yazmıştım zaten sabriniz çok diye.tabi siz bilirsiniz adam 6 yaşında türkçe konuşma yazmayı öğreniyor ama nedense burada yazılan çizilen şeyleri görmüyor öyle mi?benim fobik durum sadece 2 ay sürdü ve bu süre zarfında2 soru ssormuştum birini Önder abi birinide ehlikeyf cevaplamisti.birşey diyeyim mi çok güzel iyiniyetli düşünüyorsun ama yanlış düşünüyorsun.bu coğrafyada yaşayan biri olarak  insanların bencil insanların birbirinin kuyusunu kazan ve dedikodu yapmayı seven insanlar olduğunu anlaman lazımdı.HIV pozitif arkadaşlar dışarıda yaşasaydı bunların hiçbiri olmazdı.niyetin çok iyi ama yanlış ülke ve yanlış insanlar...

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Dün, 05:56:28 ÖS »
Kısmen haklı lafını da kabul etmiyorum ne demek o?adamın gözleri görüyor mu evet adam saniyede bilmem kaç cümle okuyor mu evet.adam sizle dalga geçiyor ya..

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Dün, 07:50:55 ÖS »
Merhaba arkadaşlar. Mesajımı yayınlarsanız çok sevinirim :(

2 gün önce özel bir lab'a kan vermeye gittim.  O kadar dikkat etmeme rağmen kadının iğne ucunu değiştirdiğini görmedim. İğne alındıktan sonra atıldığını, o iğne ucucunun ucuz bir şey olduğunu biliyorum. Hemşireler alışkın oluyor artık kan al at bunuda biliyorum fakat ya unuttuysa diyorum.  Düşün düşün sıyırdım. Sonra feci bir şüphe sardı içimi. Uykularım kaçmaya başladı. Düşündükçe sıyırmaya başladım. Benim 2 sorum olacak müsadenizle. Özellikle bilgili arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

1.) Şimdi bunu öğrenmem oldukça zor. Kalkıp kadına gidip soramam. Fakat oldu ya AİDS kanı olan bir iğneyi bana vurdu diyelim. Şırınganın içinde olan kandan bit tanesi kadar bile HIV'li kan olsaydı benim Tüpe geçtiğinde benim tüpteki kan POZİTİF vermez miydi?

2.) 21gün sonra test olmaya gidersem bu sonuç belli olur mu? Bazı yerlerde yeni nesil testler 21.gün kesine yakın sonuç verir diyor ama iğne batması ya da kullanılmış iğne değmesi sonucunda virüs az olacağından hemen bulunabiliyor diyorlar. Doğru mudur? Bulaşmanın ya da virüsün azı çoğu var mıdır?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Gerçekten hiç iyi durumda değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Herşeyden soğumuş durumdayım. Bana en iyi sizin yardımcı olabileceğinizi düşündüm.

Teşekkürler.

Mesela ben bu mesajı yayınlasam kıyamet kopar. Ama şöyle düşün okumak için bile vakit harcıyorsun ki atlamim mantıklı niyeti vardır diye. Evet Mehmet bahsettiğin dalga gecme böyle oluyor. Sende haklısın.

Taner

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Dün, 08:09:30 ÖS »
Neden kıyamet kopar hocam?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Bugün, 08:42:19 ÖÖ »
Neden kıyamet kopar hocam?

Fobikçe, takıntılı birinin yazdıkları şeyler çünkü. Bu tarz yazılar yorumlar sorular, hiv pozitif yeni tanı almış kişileri üzebiliyor, incitebiliyor, sinirlendirebiliyor.

HİÇ BİR sağlık çalışanı kan alan hemşire vs. kan aldığı iğne ucunu SAKLAMAZ. Onlar için alışkanlıktır hemen yok ederler iğneyi etrafta bile tutmazlar çünkü en önce kendileri için risktir. Zaten tek kullanımlıktır o aletler ve hemen atılır hemşire iğne ucunu değiştirmeye/çıkarmaya bile uğraşmaz (O SIRADA KENDİNE BATIRABİLİR ÇÜNKÜ!!!) olduğu gibi atar. Bir hemşirenin iğne ucunu saklayacağını sanmak çok ama çok komik ve yersizdir. Benzer sorular daha önce defalarca soruldu burada.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.