Mavi-Banner

Gönderen Konu: Untitled  (Okunma sayısı 591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ruya1990

• Ziyaretçi
Untitled
« : Mayıs 13, 2018, 08:13:41 ÖS »
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 01:42:46 ÖÖ Gönderen: ruya1990 »

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: ANLAM VEREMİYORUM!
« Yanıtla #1 : Mayıs 13, 2018, 08:30:54 ÖS »
Merhaba @ruya1990

Aramıza hoşgeldin demek hiç hoş değil ama yine de hoş bi karşılama olsun. Hoşgeldin. Geçmiş olsun.

Hayatında hiç cinsel ilişki yaşamamış ve Elisa pozitif olması çok üzücü. Öncelikle doğrulama testine gönderildi mi örneğin? Elisa nerde yapıldı devlet hastanesinde mi? Doğrulama testi kesinleşmiş sonucu verir.

Sonuç yine pozitif gelse bile hiç üzülme, yine hersey eskisi gibi devam edecek. Hergün bir tane ilaç içmek şartıyla. MoaMoralini yüksek tut. Biz hep yanındayız. Neler yapman konusunda muhtemelen şuanda bir çok arkadaşım yazıyordur. Sen sadece üzülme ve sakin ol 🌷

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 13, 2018, 08:36:33 ÖS »
Merhaba,
Öncelikle hoşgeldin diyeceğim ama belki de gelmeyeceksin aramıza. HIV pozitif olduğun ancak doğrulama testi sonucu anlaşılabilir. WB testi yapıldı ve doğrulaman sağlandı mı? Bence onun sonucunu beklemelisin.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 13, 2018, 08:43:43 ÖS »
Merhaba. Öncelikle sakin olmalısın. Elisa testiyle saptanan pozitif sonuçlar her zaman doğru değil, yalancı pozitiflik de olabilir bunun için kanının western blot doğrulama testi için gönderilmesi gerekiyor, oradan da pozitif olarak dönerse pozitifsin demektir. Pozitif geldiğini düşünerekten; erken teşhis almış olman büyük avantaj elbette ve günde sadece 1 ya da 2 hap alarak bundan sonraki hayatına devam edebileceksin. Western Blot doğrulama sonucunla beraber bir eğitim ve araştırma hastanesine giderek enfeksiyon hastalıkları kliniğine müracat etmen gerekiyor zaten bu sitede araştırırsan daha önce açılmış olan konulardan aklına takılan hemen hemen her sorunun cevabı mevcut

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Mayıs 13, 2018, 09:45:26 ÖS »
WB'a gitmedi henüz. Gönderilse bile birşey değişmeyecek gibi. Çünkü WBC, PLT, HGB son 1 senede sürekli düşmüş. Şu an WBC sınırın altında. Kollarımda kızarıklık, baş ağrısı, boğaz kuruması, dilde tat kaybı, keyifsizlik, düşük ateş devam ediyor. Bu sıralar karnıma kramplar girip acayip sesler geliyor. Afedersiniz ama dışkı sulu ve çok iğrenç kokuyor. Bana daha önce böyle şeyler olmamıştı. Evet kesin değil sizlere göre ama en güvenilir test (+) gelmiş. Ayrıca burnumda tıkanıklık oluştu ameliyattan sonra. Şimdi neler yapmalıyım madde madde yazarsanız sevinirim. Hangi hastaneye gitmeliyim başlangıçta? Neler yapılmalı WB bekleyene kadar? Hiçbirşey bilmiyorum. Yanıtlarınız için sağolun.  :'(

Ameliyat esnasında bulaşı imkansıza yakındır. Çünkü kullanılan malzemeler sterildir ve kasap dükkanı gibi aynı aletle aynı anda bikac kişi kesip dikmezler. Çok çok küçük ihtimalle ameliyat ekibinden biri pozitifti ve kesik oluştu. Ama dediğim gibi milyonda bir ihtimal.

Kanaatimce yalancı pozitiflik dediğimiz durumdur eğer cinsel ilişkiniz yoksa. Bu da wb yani dogrulama testi ile anlaşılır. Kanınız dogrulamaya gitmiştir ya da sizi tekrar çağırdılarmı hastaneye.

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 13, 2018, 10:10:18 ÖS »
Hemşerim allah yardımcın olsun,  ama olan oldu artık üzülme.  En azından tedavi imkanımız var. Bu hastalık için paraya gerek olduğunu sanmıyorum ssk olması yeterli galiba. İnşaallah rabbimden dileğim yalancı pozitifliktir kardeşim. Güzel haberler bekliyorum senden.

lifeisagame

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2018, 10:26:38 ÖS »
WB'a gitmedi henüz. Gönderilse bile birşey değişmeyecek gibi. Çünkü WBC, PLT, HGB son 1 senede sürekli düşmüş. Şu an WBC sınırın altında. Kollarımda kızarıklık, baş ağrısı, boğaz kuruması, dilde tat kaybı, keyifsizlik, düşük ateş devam ediyor. Bu sıralar karnıma kramplar girip acayip sesler geliyor. Afedersiniz ama dışkı sulu ve çok iğrenç kokuyor. Bana daha önce böyle şeyler olmamıştı. Evet kesin değil sizlere göre ama en güvenilir test (+) gelmiş. Ayrıca burnumda tıkanıklık oluştu ameliyattan sonra. Şimdi neler yapmalıyım madde madde yazarsanız sevinirim. Hangi hastaneye gitmeliyim başlangıçta? Neler yapılmalı WB bekleyene kadar? Hiçbirşey bilmiyorum. Yanıtlarınız için sağolun.  :'(
Kan değerlerinin ve yaşadığın belirtilerin hiçbiri hiv ile alakalı bir şey söylemez, yanlış yönlendirir. Bunları aklından çıkarmalısın. Sende hiv olup olmadığını yalnızca hiv testleri ile bilebilirsin. Elisa testin pozitif gelmiş şu an beklemen gereken western blot testi o da pozitif gelirse tedavine başlarsın. Bu hastalık ile mücadele konusunda 30 yıl içerisinde büyük aşamalar kaydedildi esasında korkulacak hiçbir şey yok hatta ilaçların yan etkisi dahi yok. 30 yıl içinde değişmeyen tek şey insanların bu hastalığa bakış açısı oldu ne yazık ki zaten bütün kargaşayı çıkaran ve bu hastalıkla yaşayan kişileri endişelendiren bu

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2018, 10:38:27 ÖS »
Herkese merhaba. Adını bile bilmediğim bu virüsle geçen hafta Eliza testiyle tesadüfen tanışmış oldum. Belki inanmayacaksınız ama size herşeyin üzerine yemin ederim ki şimdiye kadar hiç kimseyle herhangi bir şekilde hiçbir cinsel ilişkim olmadı. Doktor 1 sene önce geçirmiş olduğum burun düzeltme ameliyatından bulaşmış olabileceğini söyledi. Mahvoldum, pişmanlık duyuyorum şimdi bu güzel görünme derdimden. Ailem biliyor. Hepsi şaşkın ve evimizde hiç neşe kalmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum. 1 haftadır sizlerin yazdıklarını okuyor takip ediyorum. Nevşehir'de yaşıyorum şu an. Bana yapacaklarımı sırayla söyleyin. Ya da hangi hastaneye gitmeliyim? Ya da bu hastalıkta tecrübe kazanmış hastane ve doktorlara mı gitmeliyim? Bilmiyorum. Okuduğum kadarıyla beslenmesinden, ilacına herşey para ve dikkat gerektiriyormuş. Maddi durumumuz da pek iyi değil açıkcası. Lütfen birşeyler yazın güzel insanlar.

Merhaba,
Tanı alma süreciniz nasıl oldu? Yani daha doğrulama testi olmadan size HIV+ olduğunuz söylendiyse bu büyük bir hatadır! Prosedür WB sonucuna göre kişiye HIV'den bahsedilmesi gerektiği yönündedir. Soğukkanlılıkla sonucu bekleyin.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 13, 2018, 11:04:07 ÖS »
Şuan yorum yapan tüm arkadaşlar sana yardımcı olmak istiyor @ruya1990

Sorulan sorulara cevap alabilirsek daha etkili iletişim olacağına inanıyorum.

Elisa nerede yapıldı?
WB doğrulama neden gitmedi?
Sosyal güvenceniz nedir?
Bahsettiğin rahatsızlıklar hiv kaynaklı olmayabilir. WB sonucuna kesin pozitif gözüyle nasıl bakıyorsun?
Bulunduğun şehirde tıp fakültesi var mı?

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2018, 11:06:16 ÖS »
Herkese merhaba. Adını bile bilmediğim bu virüsle geçen hafta Eliza testiyle tesadüfen tanışmış oldum. Belki inanmayacaksınız ama size herşeyin üzerine yemin ederim ki şimdiye kadar hiç kimseyle herhangi bir şekilde hiçbir cinsel ilişkim olmadı. Doktor 1 sene önce geçirmiş olduğum burun düzeltme ameliyatından bulaşmış olabileceğini söyledi. Mahvoldum, pişmanlık duyuyorum şimdi bu güzel görünme derdimden. Ailem biliyor. Hepsi şaşkın ve evimizde hiç neşe kalmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum. 1 haftadır sizlerin yazdıklarını okuyor takip ediyorum. Nevşehir'de yaşıyorum şu an. Bana yapacaklarımı sırayla söyleyin. Ya da hangi hastaneye gitmeliyim? Ya da bu hastalıkta tecrübe kazanmış hastane ve doktorlara mı gitmeliyim? Bilmiyorum. Okuduğum kadarıyla beslenmesinden, ilacına herşey para ve dikkat gerektiriyormuş. Maddi durumumuz da pek iyi değil açıkcası. Lütfen birşeyler yazın güzel insanlar.
Merhaba,öncelikle sakin ol lütfen,WB sonucu gelmeden kesin tanı konulmaz. Hiç hayatında cinsel ilişki yaşamayıp + olmak zor bi durum. Ama her ne olursa olsun, hiç kimse istemediği bi şeyi isteyerek elde etmez. Inşallah yalancı pozitiftir, aksi durumda zaten sana ne yapman gerektiğini burdaki arkadaşlar ve hastanede ki görevliler söyler. Sakın korkma tedaviler tamamen ücretsiz, Hiç bişey değişmiyecek hayatında sadece gün de 1 tablet ilaç içeceksin okadar. Sevgiler.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
Ynt: Untitled
« Yanıtla #10 : Mayıs 14, 2018, 09:24:25 ÖÖ »
Selam arkadaşlar. Estetik yüzünden hiv kaptığını düşünen genç üyemize ne oldu bilen var mı? Boşuna mı yazdık o kadar. Nereye kayboldu. Yorumları da görünmüyor.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 14, 2018, 02:13:51 ÖS »
Yalan haber dalga

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #12 : Mayıs 14, 2018, 02:46:32 ÖS »
İnsanların iyi niyeti oynanmasina asla izin vermem. İnceliyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 02:52:23 ÖS Gönderen: Arutha »

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #13 : Mayıs 14, 2018, 02:50:22 ÖS »
Nedense uyeligini silmis.
Bunu okuduguna eminim. Artik yazim tarzini ve niyetini ogrendim. Buraya geri donmeye kalkma.
Kendince tatmin oldun oyle mu? Sana soz bir daha bu forumda yapamayacaksin.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 02:51:50 ÖS Gönderen: Arutha »

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, samurai, Penthos

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Mayıs 14, 2018, 02:53:48 ÖS »
Selam arkadaşlar. Estetik yüzünden hiv kaptığını düşünen genç üyemize ne oldu bilen var mı? Boşuna mı yazdık o kadar. Nereye kayboldu. Yorumları da görünmüyor.
Ah be Angelus sence ne oldu?
Bazı insanlar için ne demiştim?