Mavi-Banner

Gönderen Konu: OKB  (Okunma sayısı 330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OKB

• Yeni Üye
  • *
OKB
« : Mayıs 11, 2018, 08:30:44 ÖS »
Öncelikle arkadaşlar merhaba
Boynumda ve çene altında en büyüğü 1.4 mm olan lenf nodülleri varmış.yanında yaverleriyle beraber yoğun sigara içen bir insanım günde bir iki paket
sigara içiyorum, doktor sigarayı bırakmamı yada azaltmamı söyledi.Şimdi konuları birbirine bağlıcam bundan 100 gün falan olması lazım korunmasız bi ilişkim oldu.Tam hatırlamıyorum ama 30 gün içinde bu nodüllerden haberim oldu.Bu forumdan araştırdım tahlil günlerini ne zaman hangi test kaçıncı günde yapılır gibi gibi..
6. Haftadan sonra devlet hastanesinde ELİSA yaptırdım Negatif sonuç aldım.Ben takıntılı bir insanım evden çıkarken falan
kapıyı kitliyorum buraya kadar bi sorun yokta 3 kere omuz atmadan kapıya rahatlamıyorum abi denedim omuz atmadan çıktım evden ama olmadı okadar yolu geri yürüyüp kontrol ettim acaba açık mı diye.Bu arada bunun için doktorada gittim
SELECTRA 100mg vermişti.Neyse son olarak sol kotukaltında bi şişlik yada benim kafamda kurduğum bişey emin değilim rahatsız etmeye başladı beni bu sefer özel bi lab'a gittim p24 antijen testi ve HIV1/2 ydi heralde onlardan yaptırdım
 DUO olanından o da Negatif sonuç verdi.Bir damla aklım vardı oda bulandı. SELECTRA'ya devam mı etsem acaba ? Yorumlarınızı ve ''bi s.git salak'' gibi eleştirilerinizi bekliyorum. Hepinizi SEVİYORUM

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: OKB
« Yanıtla #1 : Mayıs 11, 2018, 10:18:47 ÖS »
Boynumda ve çene altında en büyüğü 1.4 mm olan lenf nodülleri varmış.yanında yaverleriyle beraber yoğun sigara içen bir insanım günde bir iki paket
sigara içiyorum, doktor sigarayı bırakmamı yada azaltmamı söyledi.Şimdi konuları birbirine bağlıcam bundan 100 gün falan olması lazım korunmasız bi ilişkim oldu.Tam hatırlamıyorum ama 30 gün içinde bu nodüllerden haberim oldu.Bu forumdan araştırdım tahlil günlerini ne zaman hangi test kaçıncı günde yapılır gibi gibi..
6. Haftadan sonra devlet hastanesinde ELİSA yaptırdım Negatif sonuç aldım.Ben takıntılı bir insanım evden çıkarken falan
kapıyı kitliyorum buraya kadar bi sorun yokta 3 kere omuz atmadan kapıya rahatlamıyorum abi denedim omuz atmadan çıktım evden ama olmadı okadar yolu geri yürüyüp kontrol ettim acaba açık mı diye.Bu arada bunun için doktorada gittim
SELECTRA 100mg vermişti.Neyse son olarak sol kotukaltında bi şişlik yada benim kafamda kurduğum bişey emin değilim rahatsız etmeye başladı beni bu sefer özel bi lab'a gittim p24 antijen testi ve HIV1/2 ydi heralde onlardan yaptırdım
 DUO olanından o da Negatif sonuç verdi.Bir damla aklım vardı oda bulandı. SELECTRA'ya devam mı etsem acaba ? Yorumlarınızı ve ''bi s.git salak'' gibi eleştirilerinizi bekliyorum. Hepinizi SEVİYORUM

Negatif oldugun kesinleşmiş ama selectraya devam edip etmeyeceğine ben karar veremem. Bu konuda bir uzman arkadasımız var Arutha o birazdan gelir söyler sana 😉

Kullanıcı teşekkür etti: OKB

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2018, 09:35:32 ÖÖ »
Merhaba @OKB

Açtığın konuyu okurken en sona yazdığın yorumlarınızı ve eleştirilerinizi kısmına bayıldım. Bilinçli bir fobik böyle olsa gerek  :)

Merak etme kimse sana o şekilde bir eleştiri yapmaz burada. Neyse ki negatif çıkmışsın. Ona sevinmelisin. En önemlisi ders alman gereken bir konu var. Korunmasız ilişki! Bir daha kondom olmadan sokağa bile çıkma bence...

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2018, 11:08:02 ÖÖ »
Selam @OKB 
O iş kapıya omuz atmaktan olmuş olmasın :)
Bizler icin söylemesi  kolay sizin icin zor olsa gerek ama vücudun uzu dinlemeyim herşeyi akışına bırakın hayatınız kolaylaşsın. Sağlıklı bir hayat dilerim.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

erayfobi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 12, 2018, 01:37:34 ÖS »
Okb gercekten ciddi bir rahatsizlik bende de var. ustelik farkinda olup da surmesi cok garip bir durum ufak tefek zararsiz sadece zamanimi alan zihnimi mesgul eden takintilarim hep vardi hiv fobisiyle okbnin nasil bir yikim yaratabilecegini gordum. Herkese kendi derdi buyuk gorunurmus.. Rahatsizligi olan herkese sifa diliyorum.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 12, 2018, 02:45:26 ÖS »
aynı durum bendede var ne yazıkki

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 12, 2018, 06:14:12 ÖS »
 @OKB SELECTRA kullanmaya devam edip etmeyeceğini biz bilemeyiz ne yazık ki. Konunun uzmanı insanlar var @Arutha gibi. Ayrıca Hiv negatif çıkmışsın ne güzel. Şimdi diğer sorununu çözmeye çalış. Doktorunla görüş derim...
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2018, 06:16:44 ÖS Gönderen: Angelowic »

Kullanıcı teşekkür etti: Arutha, OKB

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 12, 2018, 06:34:15 ÖS »
Selectra veya orijinal adiyla Lustral harika ilaclardir.
Dozu biraz yuksek geldi ama doktoruna danismadan birakip,birakmama karari verme.
Bu ilac epey uyku getirir, bunyen saglam.
Lutfen uzman psikiyatriste danis. Yoksa biz gunah altinda kaliruz.
Salaklik gibi durum yok.
Yalniz sunu unutna: Lustral tek basına OKB'yi t as m tedavi edemez. Daha cok panık ve uyku sorunlarda iş görür.
« Son Düzenleme: Mayıs 12, 2018, 06:37:21 ÖS Gönderen: Arutha »

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic, OKB

OKB

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 12, 2018, 07:50:19 ÖS »
Arkadaşlar çok teşekkür ederim yorumlarınız için.kafamı sürekli dolu tutmaya çalışıyorum  oyun oynuyorum,çalışıyorum yeni bir  fobi  ;D edindim kendime kamp olaylarına girdim baya sarıcak gibi.bu arada ilacıda kullanmıyorum çok saçma sebeplerden anneme,kardeşime sataşmaya başladım.ilacı kesmemin sebebi Seninde dediğin gibi uykum geliyor odaklanmıyorum.buda işimi etkiliyor çalışırken dikkatli olmam lazım beraber çalıştığım arkadaşlarımla kendimi riske atmak istemiyorum.sürekli kendimi oyalıyorum beynime fırsat vermemeye çalışıyorum yoruyorum onu yoksa senaryolar yazmaya başlıyor.Kendinize iyi davranın çevrenizdekileri üzmeyin.

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 13, 2018, 03:26:46 ÖÖ »
Bu tarz ilaćların hepsi hikâye! Yıllarca kullanmış birisi olarak söylüyorum. Sen sen olmuyorsun! Bazı psikiyatrlar bunların yanına lityum hapları da ekliyor. Yıllarca eldivenle, mezurayla, hijyen losyonlarıyla, ıslak-kuru mendillerle vs vs akla hayale gelmeyecek şeyle dolaştım 😊 bu ilaçlarla kurtulmadım. Bazı takıntılar iyidir. Dünyayı zenginleştirir. İnsanı rafine bir birey yapar. Dengelemek önemli. İlaç yerine bir psikologtan yardım alabilirsin. Özellikle, bilişsel terapi konusunda yetkin bir psikolog çok yardımcı olur.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 13, 2018, 11:30:33 ÖÖ »
Evet @OKB arkadaşlar haklı, bundan sonrası kendin ve doktorun ile ilgili.
Testler de negatif çıktığına göre fobik davranışlarına bir son verip eski psikolojine geri dönmelisin, biraz çaba göster. Güzel bir deneyim yaşadın korunmasız ilişki sonucu. Bir daha sanıyorum ki olmaz. Hayatta başarılar diliyorum  :)