Mavi-Banner

Gönderen Konu: Belırtılere bak!  (Okunma sayısı 278 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Murekkep

• Yeni Üye
  • *
Belırtılere bak!
« : Mayıs 10, 2018, 07:51:17 ÖS »
Başta pozitif arkadaslarım olmak uzere herkese saglıklı gunler. Dun konu acmıstım dovme yaptırdım ıgnenın degıstıgını gormedıgım ıcın ıcım ıcımı yıyordu. Ellerde soyulma, 4 gun suren bas agrısı, 1 haftadır bogaz agrısı soguk soguk terleme halsızlik kulak agrısı bademcık sısmesı ve en onemlı bı cok doktor sıtesınde sadece hiv+ bıreylerde oldugu soylenen dil kenarında beyaz serit (tuylu lokapatı) dılımde kocaman bır yaram var. Evet ben bir hiv+ dıye gece sabahlara kadar tedavı yontemlerını arastırdım. Bugun 27. Gun mersınde ozel bır lab. Da hiv duo ultra testımı oldum sonucum NEGATIF 0.04. Konuyu kapattım baska test olmayı dusunmuyorum. Dıyecegım o ki lutfen belırtılere bakarak hayatınızı kendınıze zından etmeyın dilimde tuylu lokopatı cıktı ve doktorlar ınternette sadece hiv + bıreylerde olur yazmıslar demek kı negatıfler de de cıkabılırmus. Sevgılı pozıtıf arkadaslarım bız fobıklere olan sabrınızdan ozverınızden yasam sevıncınızden kaynaklı hepınızı kutluyorum. Ahlakı degerlerden ahkam kesen toplumumuzdakı her bırey bırer hiv+ adayıdır bunu kımse unutmasın. Umarım yakın gelecekte onyargısız bır toplumda yasama sansını Edınırsınız .

Kullanıcı teşekkür etti: hk

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
Ynt: Belırtılere bak!
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2018, 08:35:24 ÖS »
Sevgili @Murekkep evet hatırlıyorum bende yorum yapmıştım diğer açtığın konuya ve nasıl sevindim negatif çıkmana anlatamam. Geçmiş olsun diyelim o halde. Fobik arkadaşlarımızı dışlamak yerine mantıklı cevaplar verip sakinleştirmek gerekli. Kimseye soramadıkları çok özel bir durum bu. Biraz empati yapıyoruz  :)

Çok güzel mesaj vermişsin ayrıca ileti sonunda.  Ahlâkî değerlerden ahkâm kesen toplumumuzdaki her birey birer hiv+ adayıdır diye. Ve cok haklısın. Önyargısız bir toplum sadece bizim için değil tüm insanlık için güzel bir şey. Umarım bir daha bu siteye yazma ihtiyacın olmaz. Hastalık hakkında yani :) Yine de bir fobin olursa yardımcı olabiliriz. Sağlıklı Günler...

Murekkep

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2018, 09:29:03 ÖS »
tesekkur ederım umarım en kısa zamanda bu hastalıgın tedavısı kesın olarak bulunur rabbım sıfanızı versın

LaLaLand

• Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2018, 10:08:35 ÖS »
@Murekkep  Uzun ve mutlu yaşamlar dilerim ama şunu anlayamadım. Tüylü lokopatı dediğin şey ne? Googlede aradım ama bulamadım. Dün de bakmıştım hatta. Doktor mu bu teşhisi koymuştu yoksa kendin mi araştırarak böyle bir teşhis koydun?

Murekkep

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2018, 11:08:03 ÖS »
Tüylü lökoplaki dilin kenarında beyaz serit sadece hiv+ bıreylerde pldugunu soyleyen doktorlar var doktor koydu teshısı bende arastırdım

Kullanıcı teşekkür etti: LaLaLand