Mavi-Banner

Gönderen Konu: 70. gün hacettepede test olacagim  (Okunma sayısı 320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tester07

• Yeni Üye
  • *
70. gün hacettepede test olacagim
« : Mayıs 10, 2018, 04:32:40 ÖS »
Arkadaşlar hepinize sağlikli güzel ömürler dilerim. Ben birkaç belirti yasiyorum ya da dusunuyorum. ıliskimin uzerinden 60 gün gecti ayin 18'inde test olacagim. Korkularim var. korkum şu eger pozitif cikarsa ögretmenlik yapabilir miyim? bu sene branşimda hatri sayilir bi basari elde ettim, ve meslege giriste heyet raporu istiyorlar. Heyet raporunda bu durum ortaya cikar mi? bilginiz varsa çok tesekkur ederim. Cikmamasi icin ne yapabilirim ayrica?

Kullanıcı teşekkür etti: Ankagogh Poz

Dream

• Katılımcı Üye
  • *
  • Keşke, Keşke nin, Keşke si Olmasaydı..
Ynt: 70. gün hacettepede test olacagim
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2018, 05:17:37 ÖS »
Merhaba, belirtilerle yola çıkarak hiç bi sonuç elde edemezsin. Eğer pozitif çıksa bile hiç bişey yapmaya engel değildir hiv. Korku ve endişelerin varsa test olmalısın. 42. Günü geçmiş ise her şekilde test olabilirsin. Ille 70.inci günü beklemek zorunda değilsin. Önce testini ol ona göre konuşuruz. Geçmiş olsun sağlıklı günler.
« Son Düzenleme: Mayıs 10, 2018, 05:20:12 ÖS Gönderen: Dream »

tester07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2018, 05:35:43 ÖS »
Biliyorum bayadir arastirma yapiyorum bu konuyla ilgili. 70. günü beklemiyorum aslinda ankarada olucam testi işim dolayisiyla o gün gidebilirim, yasadigim sehirdeki doktorlar biraz hive karsi bilgisiz oldugu intibasi yarattilar ben de. o yuzden ankara planim vardi zaten gtmisken orda olmak istedim. Belirtilerim stres kaynakli da olabilir cunku  bunu dusunmedigim gün yok. bu heyet raporu moralimi bozuyor, 3 4 senedir olmak icin ugrastgim meslegi yapamamak daha korkutuyor o sebepten bilen arkadaslarim var ise yardimci olabilirler mi diye sordum. tesekkur ederim

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2018, 05:52:30 ÖS »
hiv pozitif  olmaK  ogretmenlik meslegini yapmak icin bir  engel degil. 
Bu forumda  ogretmenlik yapan bir  cok hiv pozitif  arkadasimiz  var ve  mesleklerini basari ile  yapiyorlar.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2018, 06:17:58 ÖS »
Merhaba @tester07 umarım test negatif gelir. Şayet pozitif çıkarsa bile merak etme dünyanın sonu değil ve mesleğini yapabilirsin diğer arkadaşlarımızın da dediği gibi. Test sonucunu bizlere de yaz. Sağlıklı günler.

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2018, 09:00:40 ÖS »
Arkadaşlar hepinize sağlikli güzel ömürler dilerim. Ben birkaç belirti yasiyorum ya da dusunuyorum. ıliskimin uzerinden 60 gün gecti ayin 18'inde test olacagim. Korkularim var. korkum şu eger pozitif cikarsa ögretmenlik yapabilir miyim? bu sene branşimda hatri sayilir bi basari elde ettim, ve meslege giriste heyet raporu istiyorlar. Heyet raporunda bu durum ortaya cikar mi? bilginiz varsa çok tesekkur ederim. Cikmamasi icin ne yapabilirim ayrica?
Ben de öğretmenim. İşe girişlerde ELİSA testi istenmiyor. 2 yıldır çok şükür sıkıntı yaşamadım. Hacettepe böyle basit testlere bakmaz. Kalabalık bir hastane randevu bulabilirsen git tabi. hacettepe'ye gidene kadar sağlık ocağında bile yaptırabilirsin.

Kullanıcı teşekkür etti: tester07

tester07

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 11, 2018, 04:19:12 ÖS »

Ben de öğretmenim. İşe girişlerde ELİSA testi istenmiyor. 2 yıldır çok şükür sıkıntı yaşamadım. Hacettepe böyle basit testlere bakmaz. Kalabalık bir hastane randevu bulabilirsen git tabi. hacettepe'ye gidene kadar sağlık ocağında bile yaptırabilirsin.
[/quote]
Kadrolu mu sözleşmeli misin hocam? Bir de saglik ocagi testi güvenilir olur mu?

Ankagogh Poz

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 11, 2018, 10:17:56 ÖS »

Kadrolu mu sözleşmeli misin hocam? Bir de saglik ocagi testi güvenilir olur mu?
[/quote]

Ücretli sonra özel sektör oldu. Bir sıkıntı yoktu. Sağlık ocakları zaten kanları toplayıp merkez laboratuvarlara gönderiyor. testi orda yapmıyor. En basiti bir hastanenin enfeksiyonuna başvurabilirsin.