Mavi-Banner

Gönderen Konu: E-NABIZ tahlil sonuçlarına yorumlarınız.  (Okunma sayısı 787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnlyRedLeftFromRainbow

• Üye
  • *
  • Life goes on nomatter what.
Ynt: E-NABIZ tahlil sonuçlarına yorumlarınız.
« Yanıtla #30 : Mayıs 14, 2018, 02:52:51 ÖS »
Merhaba, evet titrelerin düşmesi çıkması anlamlı değil. Sabah akşam yaptır farklı çıkabilir. Negatif oldukça önemi yok.

Anti hiv1+2 diyorsa içinde p24 yoktur. Ancak elisa da ilk aydan sonra güvenilir olmaya başlar, 45 ten sonra tavsiye edilir,
 Elisa için en son test 3. aydır.

Kan verme konusu farklı, eskiden Amerika'da mesela eşcinsel ilişki yaşayan ömür boyu kan veremiyordu, çok daha katı ve saçma oradaki kanunlar.

Elisa için son test nasıl 3. Aydır ? 6 . Ayda da yapılıyor 8. Ayda da diye biliyorum. Yanlış mıyım?
Doğmadan öncede yoktuk. Ölümden sonra da yokuz. Doğmadan önceki yokluğumuza üzülmezken; ölümden sonraki yokluğumuza üzülmek anlamsız.

dnzylmz24

• Üye
  • *
« Yanıtla #31 : Mayıs 14, 2018, 03:07:37 ÖS »
Merhaba @dnzylmz24 eNabız uygulamasına girip Tahlil sonuçlarım kısmından görebilirsin. Büyük harfle HIV RNA yazar işlem adı kısmında...
Gerçekten yazmıyo evet mobil uygulamasını kullanıyorum 😅😅

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #32 : Mayıs 14, 2018, 03:19:35 ÖS »
@OnlyRedLeftFromRainbow Hayır elisa için 6. 8. ay önermiyor güncel rehberler.

@murat1279

Evet ben kendi doktoruma sordum, şüpheli durumda ne yapılıyor? diye. Bana:

İlk başvuruda test yapıyoruz bu çok daha önceki durumlar için
İlişkiden 1 ay geçince elisa yapıyoruz zaten çoğu pozitifleşiyor bu sürede.
EN SON olarak 3. ayda elisa tekrarı için çağırıp konuyu kapıtıyoruz dedi.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #33 : Mayıs 14, 2018, 03:35:03 ÖS »
Ben e nabizda niye sonuç goremeyrum ;D

Yukarıda tarif ettiğim gibi denedin mi? Neden göremiyorsunuz ki arkadaşlar. Ayrıca mobil mi Web mi baktığınız eNabız.

Tatlım yok işte yokkkkkkk  ;D ;D

Gerçekten çok ilginç. Basit bi Program. Neden böyle bi sorun yaşatıyor sizlere anlamadım arkadaşlar  :) @Darkness  @dnzylmz24 Bilen birileri varsa yazabilir...

Merhaba @dnzylmz24 eNabız uygulamasına girip Tahlil sonuçlarım kısmından görebilirsin. Büyük harfle HIV RNA yazar işlem adı kısmında...
Gerçekten yazmıyo evet mobil uygulamasını kullanıyorum 😅😅

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #34 : Mayıs 14, 2018, 06:03:16 ÖS »
Herkese selam

yenı konu açmak ıstemedım benımde soracagım testle alakalı

4 kutu ılac bıtırdım
470.000 rna ıle basladım 85 e dustu sonra 110 oldu sonra 130 6 gun once verdım kanın sonucunu bugun ogrendım bugunde 55 ne alaka anlamadım

130 a cıktıgı donemde mıde ılacı kullanıyordum sanırım ondan yukseldı ve ogle yemeklerınde ayran yada yogurt yıyordum son 2 aydır hepsını kestım mide ılacıda kullanmıyorum
onlarmı etkılıyor anlamadım ben bu olayı

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #35 : Mayıs 14, 2018, 08:37:38 ÖS »
Selam @dnzylmz24 siz testlerinizi yaptıralı kaç gün oldu.?
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Kullanıcı teşekkür etti: dnzylmz24

dnzylmz24

• Üye
  • *
« Yanıtla #36 : Mayıs 14, 2018, 10:46:35 ÖS »
Selam @dnzylmz24 siz testlerinizi yaptıralı kaç gün oldu.?
Haziranda 4.kez ilaç yazdırmaya gidicem. En son mart ortasında testleri yaptırdım. Ekim ayında tanı aldım ondan bu yana bi çok test yapıldı ama net bişey söylenmedi 😌

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #37 : Mayıs 15, 2018, 07:18:13 ÖÖ »
Selam @dnzylmz24 anlaşılan bu teknoloji ve doktorlar senden yana değil. Mutlu ve iyi hissetmiyorsan doktorunu değiştir  ama şehir degistiteceksen idare et ve degiştirikende o hastanedeki dosyanın bir kopyasını yeni hastanene götürmeyi ihmal etme.
Fırsatını bulduğun bi gun hastanene git hasta hakları birimi olmak zorunda oraya otur ve sekreterden alamadığını söyleyip  bütün test sonuçlarını çıktı olarak al sonrada oradaki memura enabizdan ve hastane internet sitesinden sonuçlarını göremediğini söyleyip onlardan bu sorunu çözmelerini rica et.
Heeee olamaz ama eğer yardımcı olmaz ve ilgisiz davranirlarsa hiç üslubunu bozmadan yanlarında 184 nolu telefonu arayıp oradakileri şikayet et.
Benim sana başka bir çözüm alternatifim kalmadı :)
Kolaylıklar dilerim.
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #38 : Mayıs 15, 2018, 08:39:06 ÖÖ »
Daha başka ne yapacaksın @Penthos  Daha ilerisi senin gidip hastaneye arkadaşımızın yerine doktorla sekreterle görüşmen olacak  :) Ben sanıyorum ki biraz sessiz mülayim birisi kendisi, bu sıkıntıyı bu yüzden yaşıyor...
« Son Düzenleme: Mayıs 15, 2018, 08:46:31 ÖÖ Gönderen: Angelowic »

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

dnzylmz24

• Üye
  • *
« Yanıtla #39 : Mayıs 15, 2018, 01:18:50 ÖS »
Daha başka ne yapacaksın @Penthos  Daha ilerisi senin gidip hastaneye arkadaşımızın yerine doktorla sekreterle görüşmen olacak  :) Ben sanıyorum ki biraz sessiz mülayim birisi kendisi, bu sıkıntıyı bu yüzden yaşıyor...
Kanki normalde hiç susmam mülayimlikten de değil de o adamın karşısına geçince bana bişeyler oluyo 😂

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #40 : Mayıs 15, 2018, 05:07:30 ÖS »
Kanki normalde hiç susmam mülayimlikten de değil de o adamın karşısına geçince bana bişeyler oluyo 😂

Mülayim derken sakın yanlış anlama @dnzylmz24  Öyle insanlara bayılırım ayrıca. Hiç susmuyorsan niye doktorun karşısında konuşamıyorsun 😊 Bu arada erkek doktorlar da hiç içime sinmez ne yalan söyleyeyim. Bayan bir doktor mu bulsak sana. Bence daha rahat edersin...

Kullanıcı teşekkür etti: dnzylmz24

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #41 : Mayıs 16, 2018, 01:57:44 ÖÖ »
@Angelowic benim doktor bayan ikitane var ikiside bayanne yalan söyliyim doçent olanı sevmiyorum, uzman olanı seviyorum.. Hatta 1 aydır randevu sistemi var, evvelinde çatkapı giderdik muayeneye doçent ordaysa kaçardım ertesi gün gelirdim  ;D birkeresinde doçentle kavga edecek dereceye geldik.
Hocam ilaç yazdırmaya geldim birde tahlil yapacaktınız dedim, lütfen bize işimizi öğretmeyin biz ne yapacağımızı biliyoruz dedi.!
Benim şarteller attı bi anda; neden? Sizinle iletişim kuramayacakmıyız.? 3 ay öncesinde bu güne dair siz söylemiştiniz bunları söylememde ne sakınca varda böyle bir tavır takındınız.? Eğer zorunuza gidecekse peşinen belirtin bir daha ağzımı açmam dedim.
Sonra o saydı ben saydım derken tahlilleri verdim o gün bu gündür yüzünü dahi görmüyorum.
Çekmek zorunda değiliz.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #42 : Mayıs 16, 2018, 10:23:47 ÖÖ »
@Angelowic benim doktor bayan ikitane var ikiside bayanne yalan söyliyim doçent olanı sevmiyorum, uzman olanı seviyorum.. Hatta 1 aydır randevu sistemi var, evvelinde çatkapı giderdik muayeneye doçent ordaysa kaçardım ertesi gün gelirdim  ;D birkeresinde doçentle kavga edecek dereceye geldik.
Hocam ilaç yazdırmaya geldim birde tahlil yapacaktınız dedim, lütfen bize işimizi öğretmeyin biz ne yapacağımızı biliyoruz dedi.!
Benim şarteller attı bi anda; neden? Sizinle iletişim kuramayacakmıyız.? 3 ay öncesinde bu güne dair siz söylemiştiniz bunları söylememde ne sakınca varda böyle bir tavır takındınız.? Eğer zorunuza gidecekse peşinen belirtin bir daha ağzımı açmam dedim.
Sonra o saydı ben saydım derken tahlilleri verdim o gün bu gündür yüzünü dahi görmüyorum.
Çekmek zorunda değiliz.

Evet haklısın. Sevmek zorunda ve çekmek zorunda değiliz. Ama saygı duymak zorundayız arkadaşlar. Gerçi senin durum biraz farklıymış @samurai Doktorun ilk etapta sana hitap şekli hoş olmamış ve sonrasında senin verdiğin cevaplar  :)

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #43 : Mayıs 16, 2018, 09:05:05 ÖS »
Valla koyun gibi karşısında oturup her dediğine he diyemem yapım değil.. Herkesin birbirine saygı duyması lazım ben kendisine gefeksiz bir kelime söylemedim. Ne ekersen onu biçersin demişler.

Hergün onlarca ve çeşit çeşit insanla karşılaşıyorlar biraz önyargılı olabilmelerini anlıyorum ancak durduk yere ters cevap vermek zorunda değil aşağılar gibi. Kimse kimseden üstün değil bu hayatta.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #44 : Mayıs 16, 2018, 10:24:10 ÖS »
Evet evet bazen hakediyolar. Çok ukala Egoist doktorlar var. Hocalar karşılarında öğrencileri varmış gibi azarlıyolar hastaları. Pozitif olduğumu öğrenmeden önce her doktora inanılmaz saygım vardı. Ama bu hastalıktan hastane ve doktorlarla içli dışlı olunca hiç de öyle masum bakamıyorum. Israrla anlamamazlıktan geliyolar bazen. Bir doktor hastasına servise yetişmem lazım der mi şikayetini anlatırken yahu! Kovdu resmen! Böylesini de gördüm. Neyseki benim doktorum değildi. Ama yine de aldı ağzının payını.