Mavi-Banner

Gönderen Konu: Bebiş geliyor  (Okunma sayısı 306 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
  • Pozitif bir ömür :)
Bebiş geliyor
« : Mayıs 08, 2018, 06:38:17 ÖS »
Herkese selam bildiğiniz üzere ben pozitif eşim negatıf bugün gebe olduğumu öğrendim normal yol ile yanlız sıkıntı şu cd 4 lerim 200 kusur doktor bebek için erken 500 olmadan hamıle kalma demişti yaklaşık 6 aya yakında negatifim sorum şu ? Doktor bu durumda bebegı aldır dermi veya bebeğe bulaş olurmu ek olarak bana hangi ilacı verir ve Doğum olursa hangi hastanede yapmalıyım haberlerde ( hivli anneyi amelayata almadılar) gibi bir durumla karsılaşmamak için
🌹🌹🌹

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Bebiş geliyor
« Yanıtla #1 : Mayıs 08, 2018, 06:49:28 ÖS »
Herkese selam bildiğiniz üzere ben pozitif eşim negatıf bugün gebe olduğumu öğrendim normal yol ile yanlız sıkıntı şu cd 4 lerim 200 kusur doktor bebek için erken 500 olmadan hamıle kalma demişti yaklaşık 6 aya yakında negatifim sorum şu ? Doktor bu durumda bebegı aldır dermi veya bebeğe bulaş olurmu ek olarak bana hangi ilacı verir ve Doğum olursa hangi hastanede yapmalıyım haberlerde ( hivli anneyi amelayata almadılar) gibi bir durumla karsılaşmamak için

Cocugun alınıp alınmayacagına Dr karar verir illaki ama  sizin zorlu hamilelik sürecinizi atlatabilmeniz için eskisinden daha fazla dikkat etmeniz lazım kendinize.
Bebeğe bulaş olmaz çünkü sezeryanla dogum yapacaksınız mutlaka, normal dogum risktir bulaş için ve emziremiyeceksiniz bebegi. Tedavi gördüğünüz hastaneyle görüşün dogum dan önce herseyi netleştirin  doktorunuzla irtibatta olun. Ayrıca size tavsiyem yedek olarak bir başka hastane daha ayarlayın özel olabilir evinizin yakınında.

antalyadan_

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mayıs 08, 2018, 07:08:13 ÖS »
Tebrikler umarım sağ salim elinize alırsınız yavrunuzu. Bence de doğumda sorun çıkartmayacağına emin olacağınız bir hekim arayışına geçin. Özellikli bir hastasın. Şöyle bir durum var CD4 düzeyi gebelikte artan kan miktarına bağlı biraz daha mm küpte azalmış gibi olabilir, aslında sayı aynı ancak hacime bölününce azalmış gibi oluyor. Bu konuyu enine boyuna infeksiyon hastalıkları uzmanınla konuşmalısın.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2018, 07:22:36 ÖS »
@Pozitifgulgul tebrik ediyorummm. Çok güzel bir haber. Sevindim.

Umarım hiç sıkıntı yaşamadan, önünüze engeller çıkmadan bebeğini kucağına alırsın. Dua edeceğim. İnşallah sağlıklı bir şekilde sorunsuz geçer hamileliğin ve yavrunuz bir ömür analı babalı büyür.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mayıs 08, 2018, 08:11:26 ÖS »
HEPInıze sonsuz tesekkürler inşallah herşey güzel olur ve bebegıme veda etmek zorunda kalmam
🌹🌹🌹

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 08, 2018, 08:57:11 ÖS »
Pozitifgulgul, kardesim Allâh kucağına alıp büyüdüğünü görmeyi ve gurur duyulacak bir evlat olduğunu görmeyi nasip etsin. Sizlerden böyle güzel haberler aldıkca bende umutlanıyorum. İnşallah benim eşimde hamile haberini alırım...

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 08, 2018, 09:11:21 ÖS »
İnşallah en kısa zamanda hayırlısıyla rabbim sizede bir evlat verir
🌹🌹🌹

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 08, 2018, 10:58:17 ÖS »
İnşallah sorunsuz kucağınıza alırsınız bebeğinizi.  Adınıza çok sevindim. Bir sorun çıkmaz Allahın izniyle :)

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 09, 2018, 01:34:19 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Ben de pozitif bir anneyim. 3 gün oldu bebeğimi kucağıma alalı☺️ Tedavisi başladı tabi. İnşaallah sizin için de herşey yolunda gider @Pozitifgulgul Ben gebe kaldığımda negatiftim Doğuma da negatif girdim. Sizin de gebelik sürecinde negatife düştüğünüz takdirde gebeliği sonlandıracağını sanmıyorum. İyi bir doktor araştırması yapmanız önemli tabiki. Çok düşünmemeye çalıştığım, bebeğimin tedavisinin tamamlanana kadar geçecek 18 aylık süreç bizim için başladı. Umarım her şey hepimiz için olumlu sonuçlanır. Süreçle ilgili bilgi vermeye devam edeceğim belki sizlere ışık tutabilirim

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #9 : Mayıs 09, 2018, 08:12:55 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar. Ben de pozitif bir anneyim. 3 gün oldu bebeğimi kucağıma alalı☺️ Tedavisi başladı tabi. İnşaallah sizin için de herşey yolunda gider @Pozitifgulgul Ben gebe kaldığımda negatiftim Doğuma da negatif girdim. Sizin de gebelik sürecinde negatife düştüğünüz takdirde gebeliği sonlandıracağını sanmıyorum. İyi bir doktor araştırması yapmanız önemli tabiki. Çok düşünmemeye çalıştığım, bebeğimin tedavisinin tamamlanana kadar geçecek 18 aylık süreç bizim için başladı. Umarım her şey hepimiz için olumlu sonuçlanır. Süreçle ilgili bilgi vermeye devam edeceğim belki sizlere ışık tutabilirim

Allah analı babalı büyütsün. Cocuk için 18 aylık tedavi ne için? Bebek negatif mi dünyaya geldi?

samurai

• Katılımcı Üye
  • *
  • hasbinallah ve ni'mel vekil...
« Yanıtla #10 : Mayıs 09, 2018, 11:50:25 ÖÖ »
@Erendil allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin. 18 aylık süreciniz inşallah güzel ve mutlu bir şekilde biter.

@Pozitifgulgul gebelik sonlanmak zorunda kalmaz, sizinde sağlıklı bir şekilde kucağınıza almanız dileğiyle.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 09, 2018, 12:33:33 ÖS »
 Tekrar merhaba doktor çok şükür aldır demedi çapa hastanesi kadın doktoruna gönderdi beni bir an evvel git muayene ol dedi sımdı randevuyu aldım yarın gidecem bebişin hosgelmiş umarım saglıklı bir çocuk olur sen dogumu nerede yaptın ve doktorlar ayan İçin ne dıyor neden 18 ay gibi bir süre var
🌹🌹🌹

Erendil

• Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 09, 2018, 01:17:43 ÖS »
Takibi 18 aylık olduğunda sona eriyor. Tedavi alıp tahlilleri negatif çıksa bile 18 aylık olduğunda kesin sonuç kabul ediyorlar. Doktorumdan aldığım bilgi böyle. Benden aldığı antikorlar 18 aya kadar pozitif sonuç verebilirmiş.

Pozitifgulgul

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Mayıs 09, 2018, 04:26:21 ÖS »
Peki istanbuldamı Doğum oldu ek olarak hangi ilaçlar verildi hamılelık ve Doğum çorlumu geçti ve hangi hastane
🌹🌹🌹