Mavi-Banner

Gönderen Konu: HPV ile ilgili bir kaç soru.  (Okunma sayısı 781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hayatcokguzel2

• Yeni Üye
  • *
HPV ile ilgili bir kaç soru.
« : Temmuz 18, 2016, 05:40:31 ÖS »
Geçtiğimiz Ekim ayında korunmasız vajinal ve oral ilişki yaşadım.Korunmasız ilişkiden 21 gün sonra hiv duo ultra vidas testi oldum.Sonuçlarım negatif geldi.Forumda tanıştığım bazı arkadaşlarım hıvden daha zararlı olabilecek cinsel yolla bulaşan bazı hastalıklar da var demesi üzere özellikle Mavera arkadaşımın önerisini dinledim.90 gün sonunda Kızılaya kan vererek hepsini teyit ettim negatif.Fakat bir konuyu unutmuştum HPV.Bu test biraz sıkıntılıymış patolojiye dayalı testlermiş.Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.Belirtiye dayalı bir virüsmüş tabiki her hastalık gibi belirti vermeden de ilerleyebiliyormuş.Tip 16 ve 18 kanser ilişkisi açısından riskliymiş.(Yanlışım varsa düzeltin zaten oyüzden buraya yazıyorum değerli arkadaşlarım.)Asıl konuya gelecek olursak çok afedersiniz forumdan özür dileyerek Penis baş kısmında sanki içi dolu nemli belki 1mm den küçük belki 1mm çapında birsürü kabarcık var ve pütürtülü.Bir çok makale okumama rağmen resimlerde ve açıklama kısmında benim şikayetime paralel bir yazı göremedim.Telefonun flashını tuttuğumda bu kabarcıklar net bir şekilde gözüküyor.Eşcinsel olmadığım için başka peniste böyle reaksiyonların olup olmadığından habersizim.Bu konuda bilgi sahibi olan ya da yanlışlarımı düzeltecek arkadaşlardan yardım istiyorum sağlıcakla kalın.

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: HPV ile ilgili bir kaç soru.
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2016, 05:45:51 ÖS »
Biz eşcinseliz ya, her b*ku görüyoruz afedersin.

En kısa sürede bir üroloğa görüneceksin. Biz buradan sana ne teşhis koyabiliriz ne tedaviye yönlendirebiliriz.

Geçmiş olsun.
There's a light guiding my way.

hayatcokguzel2

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2016, 06:04:38 ÖS »
Ben eşcinsellere laf edecek bir şey yazmadım.Bir çok da eşcinsel arkadaşım var.Önyargılı nefretle dolu cevaplar vereceğine verme daha iyi.Ben de biliyorum doktora görüneceğimi.Forumdaki arkadaşlar da biliyor ülkemizde bir çok doktor olduğunu fakat bizlerin görüşlerini alıyor değil mi?Sizi tanımadığımı ve üslubunuz karşısında kırıldığımı belirtmek isterim.

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #3 : Temmuz 18, 2016, 06:17:29 ÖS »
Kusura bakma ama yazın mide bulandırıcı düzeyde.

1. "90 gün sonunda Kızılaya kan vererek hepsini teyit ettim negatif." Arkadaş senin Kızılay test merkezin mi? Kızılay'a kan vererek teyit ettim ne demek? Ben boyle bencillik gormedim.

2. Betimleme telefon flashi ile tanı mı koyulur? Hasta misiniz siz?

3. "Eşcinsel olmadığım için başka peniste böyle reaksiyonların olup olmadığından habersizim." Ayrımcılığını, kendi ayrımcı beynini kendine sakla.

Git doktora, telefonun flashini ac görün.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

Kullanıcı teşekkür etti: cercei, Soru İşratei

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Temmuz 18, 2016, 06:52:56 ÖS »
Evet @ehlikeyhif

Keşke şu kan testleri ruh hastalıkları için de yapılabilse.

Son yorum: Üroloğa git.

Başka yapılabilecek birşey yok.

Konu kilit. Bilgisizliğin üst düzeyde olduğu için konuyu geçiştiriyorum. Umarım forumu okuma zahmetine girersin. Girmezsen de sen bilirsin. Yeni başlık açarsan elveda deriz.

EDIT: Uyarılara kulak asmayan arkadaşa tarafımca elveda dendi. Aynı kişinin benzer faaliyet amacıyla tekrar başlık açması durumunda yine aynı yaptırım uygulanacaktır. Bilginize.
« Son Düzenleme: Temmuz 18, 2016, 07:33:15 ÖS Gönderen: cercei »

ehlikeyhif

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Sevgili cercei:

Daha demin ki konu da HPV ile vermiş olduğun cevapta kucuk bir yanlislik var.
HPV bir enfeksiyondur dolasıyla üroloji degil enfeksiyon birimi ilgilenir. (Yanlis bilmiyorsam eger)

Sence de oyle ise, dilersen gerekli editi yap.
Konu kitli oldugu icin buradan yazmak zorunda kaldım.

Sevgiler.
Hangimiz pozitif/negatif ne fark eder ki?

cercei

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Temmuz 18, 2016, 11:12:09 ÖS »
Konuyu birleştirdim. Boşuna yer kaybetmeyelim. Yine böyle gördüğünde yeni başlık aç, ben kilitli konuya eklerim, problem yok.

HPV teşhisini ürologlar da deri ve zührevi hastalıklar uzmanı (bi nevi cildiye) da koyabilir @ehlikeyhif . Cinsel organlar üzerindeyse eğer ürologa gidilirse daha rahat edilir. Bunun için özellikle enfeksiyon birimine gidilmemeli.

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2016, 10:16:23 ÖÖ »
Anlattığın şey sanki 'pearly penile papules' gibi geldi bana.
Google resimlere 'pearly penile papules' yaz o çıkanlar gibiyse korkulacak bir şey yok. Bazı kişilerin penisinde olabiliyor cinsel ilişki veya hastalıkla alakası yok zararsız bir şey.
Ben de penis uzmanıymışım gibi...neyse.

Tabi bu şekilde tanı net konulmaz üroloğa gitmen en mantıklısı. :)
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2016, 10:17:36 ÖÖ Gönderen: Mavera »

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #8 : Temmuz 19, 2016, 04:26:57 ÖS »
uzm. dr.  penisoloğ  mavera nursaçan   hasta  kabulune  başlamıştır.
BİL ÖNEMSE  KORUN.

acısada_öldürmez

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Use helmet while driving in an unknown road
« Yanıtla #9 : Temmuz 19, 2016, 04:33:22 ÖS »
o kabarcık tabir  ettigin şeyler, eğer  kasık  bölgesi temizliğini  yapmıyorsan, iç çamaşırını  hergün değiştirmiyorsan, çok sık  yada  gün aşırı  mastürbasyon  yapıyorsan  bunlardan  kaynaklı  olabiliyor.Bende de  vardı  bir ara  takıntı haline  getirmiştim, Gittim doktora  krem  verdi  bir süre  geçirdi  ve sonra  tekrar  nüksetti, o bölgenin hijyeni çok önemli

ayrıca  şüpheli ilişki kurduysan  en az 12 ay sonra  kızılaya  kan  vermelisin.Sende  olan  bir  hastalığın, bir masum  insanazerk etmesi  vicdan açısından  çok  rahatsız edici  olmaz mı ? BU tür konularda  devlet  hastaneleri olmadı  özel  hastaneler  her türlü konuda  gereken  yardımları yapıyor.

Kızılay  kan  merkezi  sadece ama sadece  tek  eşliyseniz  kan  vermeniz  gereken  bir  yer..
BİL ÖNEMSE  KORUN.