Mavi-Banner

Gönderen Konu: cüppeli ahmet hocanın aids hastalığına bakış açısı...  (Okunma sayısı 614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
arkadaşlar geçtiğimiz günlerde arabayla yolda giderken cüppeli denen bu kişinin radyodan yaptığı bi sohbette aids hastalığı ile ilgili yaptığı bi yoruma denk geldim...inanın moralim bozuldu ,canım sıkılıdı...paylaşmak istedim...

radyodan yaptığı yorumu youtube üzerinde aradım ,ne yazıkki bulamadım...ama habertürk tv de fatih altaylı denen bence iktidar yalakası bi zat ile yaptığı bi roportaja denk geldim...paylaşmakta fayda var dedim.

https://www.youtube.com/watch?v=mljAspvIzzg

radyodan dinlediğim kısımda  zinadan aids hastalığının zina ve homoseksüel ilişki neticesinde allah tarafından batının başına bela edilmiş bi hastalık olduğunu vurguluyordu...neredeyse batının bu hastalıktan kırılmasına sevinen bi yorum yaptı.  hoş linkini verdiğim videoda çok farklı değil...aids hastalığı zina yapanların başına gelen bi bela gibisinden konuşmuş bu videoda...

şimdi hangi birini güzelteyim bilmiyorum....

1-sadece batıda değil müslüman ülkelerdede aids çok yaygın...hatta batıda aids kontrol altına alındı denilebilir..ama türkiye gibi ülkelerde çığ gibi yayılıyor..bu işin doğusu batısımı var ya...

2-batıda olsa bile aids hastalığı eşinden bulaşan yokmu...yada kan yoluyla bulaşan yokmu batıda...onu bırak doğumda anne babası aids olduğu için pozitif doğan bebeğin günahı ne...odamı zina yaptı anne karnında...yada ana-babasının günahını el kadar bebemi ödemeli..

3-neredeyse aids tedavisi için aşı ve kesin kür gibi çalışma yapmaktansa zinayı ortadan kaldırmalıya getirdi lafı...yani boşuna kesin kür için çalışma yapmaya gerek yok...onun yerine zinayı engellemeliymişiz...bak sen ya...

benim bildiğim kadarı ile bu zat ileri evrede şeker hastası..ve gene 3-4 yıl kadar evvel faslı mankenlerle muta nikahı görüntülerinin olduğu rivayet ediliyordu..(ben seyretmedim ,sadece duydum)  o zaman ben desem ki eyy cüppeli , sende demek bi  günah işledinki allah sana şeker hastalığını tebelleş etti...nasıl güzel olurmu ?

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: cüppeli ahmet hocanın aids hastalığına bakış açısı...
« Yanıtla #1 : Nisan 23, 2018, 04:19:05 ÖS »
arkadaşlar geçtiğimiz günlerde arabayla yolda giderken cüppeli denen bu kişinin radyodan yaptığı bi sohbette aids hastalığı ile ilgili yaptığı bi yoruma denk geldim...inanın moralim bozuldu ,canım sıkılıdı...paylaşmak istedim...

radyodan yaptığı yorumu youtube üzerinde aradım ,ne yazıkki bulamadım...ama habertürk tv de fatih altaylı denen bence iktidar yalakası bi zat ile yaptığı bi roportaja denk geldim...paylaşmakta fayda var dedim.

radyodan dinlediğim kısımda  zinadan aids hastalığının zina ve homoseksüel ilişki neticesinde allah tarafından batının başına bela edilmiş bi hastalık olduğunu vurguluyordu...neredeyse batının bu hastalıktan kırılmasına sevinen bi yorum yaptı.  hoş linkini verdiğim videoda çok farklı değil...aids hastalığı zina yapanların başına gelen bi bela gibisinden konuşmuş bu videoda...

1-sadece batıda değil müslüman ülkelerdede aids çok yaygın...hatta batıda aids kontrol altına alındı denilebilir..ama türkiye gibi ülkelerde çığ gibi yayılıyor..bu işin doğusu batısımı var ya...

2-batıda olsa bile aids hastalığı eşinden bulaşan yokmu...yada kan yoluyla bulaşan yokmu batıda...onu bırak doğumda anne babası aids olduğu için pozitif doğan bebeğin günahı ne...odamı zina yaptı anne karnında...yada ana-babasının günahını el kadar bebemi ödemeli..

3-neredeyse aids tedavisi için aşı ve kesin kür gibi çalışma yapmaktansa zinayı ortadan kaldırmalıya getirdi lafı...yani boşuna kesin kür için çalışma yapmaya gerek yok...onun yerine zinayı engellemeliymişiz...bak sen ya...

benim bildiğim kadarı ile bu zat ileri evrede şeker hastası..ve gene 3-4 yıl kadar evvel faslı mankenlerle muta nikahı görüntülerinin olduğu rivayet ediliyordu..(ben seyretmedim ,sadece duydum)  o zaman ben desem ki eyy cüppeli , sende demek bi  günah işledinki allah sana şeker hastalığını tebelleş etti...nasıl güzel olurmu ?

Fazla şeker manken sevmesinden mütevellit şeker hastası olmuş  o zaman o mantıkta  gidersek. Evet Müslüman inancına göre dünya bir sınav yeridir. Hastalıklar, belalar, kazalar herşey Allah tandır ve bir sınav içindir. Ama hiç çalışmadan yıllardır lüks arabalarla gezen saltanat yaşayan hocaların, kızına 5 yıldızlı otelde kına gecesi ertesi gün baska 5 yıldızlı otelde nikah yapanların, kabir azabına dayanıklı kefen satanların ağzına sakız olacak meseleler değil bunlar. Yaradan bizi hivle Sınıyor kimini evlat acısıyla kimini aşk acısıyla kimini fakirlikle kimini kanserle vs. Rahmetli Atatürk böylelerini gördüğü için din ilminin Türkçe yapılmasına önem vermişti.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Ben77, candleght

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 23, 2018, 04:41:20 ÖS »
sanıyorum kendisinin temsil ettiği ve bir meslek gibi göstererek iştirak ettiği inancının bir ruhban sınıfı içermediğini ve doktrinine aykırı olduğunu biliyor, kendi gibi inancı olan insanları hoş göstereceği yerde iktidar arzulatmağa baskılamağa bir pasifizm ilacı gibi kullandığı bi gerçek..işe yarıyor mu yaramıyor mu? yoksa sanıyorum zıttına patlamalar yaşattırıyor gibi?... matbaa baskılarıyla arkasını koşturduğu ispatı olmayan şeyin, bilenmeci ROL MODEL ya da ulema da olamadığı için bu konuda da kime neye göre bir otorite onu da kavramış değilim. oluklarından taşan efektifleri varsa takipçilerinden iban numarası istesin. bi faydası dokunur. dimi? 8)
kimse din kisvesi genellemesiyle istismar edilip bir kenara atılmak üzere sindirilmeğe enayi değildir.
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2018, 05:34:38 ÖS Gönderen: candleght »

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 23, 2018, 05:47:09 ÖS »
İslamda evlilik dışı  ilişki ve çok eşlilik zina olarak olarak gecer evet. HIVle de cinsel ilişki ve çok eşlilikle enfekte olunur bu da doğru.Ama cübbeli birinin dedikleri bizi ne ilgilendirir. Önce onlar kendi muşriklikleriyle uğraşsınlar. Akla bilime taş atıp iyiki okumamışım derler ama konuşmaya gelince herşeyin uzmanılar maşallah! Sallayın! Cübbeli de kimmiş!
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2018, 05:48:53 ÖS Gönderen: turuncu »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #4 : Nisan 23, 2018, 06:03:50 ÖS »
bu coğrafyada bana en karlı ticaret nedir deseler direkt din ticareti derim...

sermayesi yok, müşterisi çok :)

https://www.youtube.com/watch?v=YJ9OlKCRVlE

al işte, bu zatta allah ile konuşup manisada depremi engellemiş, yersen...  yav he heee...

bunlara kızmıyorum aslında ..bu tipler ekmeğinin peşinde kurnaz takımı...bunlara inanan saflara kızmak lazım...

ebe kardeşim benimkide laf ama çiftlik bank dombilisine para kaptıran ,inanan vatandaş bu zata inanmış çokmu :)

LaLaLand

• Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 23, 2018, 06:08:32 ÖS »
5 dakika katlanıp da şu herifi dinleyemedim, ne dedi bilmiyorum. Herkesin bir bakış açısı var. Her cahili ciddiye alacaksak işimiz var.

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #6 : Nisan 23, 2018, 06:19:40 ÖS »
Cübbeli :) @bedevi çok da şey yapmamak lazım bu şahısları.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 23, 2018, 06:40:09 ÖS »

böyle bir bir şahsın söylediği saçma sapan şeylere takılmak çok yanlış. Bu adamın din ile alakası yok zaten.

Darkness

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Nisan 23, 2018, 08:01:58 ÖS »
Ağzımı açıyorum

Ulan arabada dagda bayırda onun bunun kızını evli barklı karısını becerip cuma gunu namaza giden toplumsal iletişim araçlarında allah peygamber adını düşürmeyen yurtlarda küçük çocukları bademleyen aklı fikri zikri kadının orasında burasında olup günaha girmemek adına kadını kafese koyan iğrenç basit bayağı alçak bir zihniyetin ortaya çıkardığı satılmış ürünlerdir bunlar.

Allah topunun belasini versin iki elim yakalarında beni yasamimi yargıladıkları için. Dilerim Tanri'dan kınayan kendinde bulsun  >:( >:( >:(

Kullanıcı teşekkür etti: turuncu, Angelowic

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 23, 2018, 09:48:49 ÖS »
bu coğrafyada bana en karlı ticaret nedir deseler direkt din ticareti derim...

sermayesi yok, müşterisi çok :)

https://www.youtube.com/watch?v=YJ9OlKCRVlE

al işte, bu zatta allah ile konuşup manisada depremi engellemiş, yersen...  yav he heee...

bunlara kızmıyorum aslında ..bu tipler ekmeğinin peşinde kurnaz takımı...bunlara inanan saflara kızmak lazım...

ebe kardeşim benimkide laf ama çiftlik bank dombilisine para kaptıran ,inanan vatandaş bu zata inanmış çokmu :)

Demek ki vermeden almak sadece Allah a mahsuslu güçü kendi yarattiklarınla mı çeliştirtiyor yoksa kendi yarattığından mı istismara uğruyor. Aykırı bi şirk yani. Sorgulamak daha gerçekçi.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 23, 2018, 10:42:46 ÖS »
Farklı bir bakış açısından bakacak olursak
Madem bu zina neticesinde bir bela o zaman şeriata göre ahirete bir cezası kalmasa gerek.Belamizi dünyada bulduk misali :)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #11 : Nisan 23, 2018, 10:46:35 ÖS »
Ağzımı açıyorum

Ulan arabada dagda bayırda onun bunun kızını evli barklı karısını becerip cuma gunu namaza giden toplumsal iletişim araçlarında allah peygamber adını düşürmeyen yurtlarda küçük çocukları bademleyen aklı fikri zikri kadının orasında burasında olup günaha girmemek adına kadını kafese koyan iğrenç basit bayağı alçak bir zihniyetin ortaya çıkardığı satılmış ürünlerdir bunlar.

Allah topunun belasini versin iki elim yakalarında beni yasamimi yargıladıkları için. Dilerim Tanri'dan kınayan kendinde bulsun  >:( >:( >:(

@Darkness bir açmışsın pir açmışsın ağzını. Ama doğru söze de ne denir...

Kullanıcı teşekkür etti: Darkness

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #12 : Nisan 24, 2018, 12:14:26 ÖÖ »
Ayyyy ne dicem biliyonuz mu.. Çokta olmayan çükümde yani :D Öfff zaten sinirim tepemde, getirin şu cübbeliyi bi doğrayım sevabına :D
Su gibi berrak yeni bi hayat.

moxmad

• Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 24, 2018, 12:22:38 ÖÖ »
Hoca; ''Ekseriyetle gayri meşru ilişkiden neşet ediyor bu hastalık , masumlara da bulaşıyor çeşitli yollarla diyor. Gayri meşru ilişki artınca bu hastalık artıyor, ben tabib değilim ki bunun tedavisini bulayım, tabiki bulsunlar buda büyük bir hizmettir.'' diyor.

Din alimi olarak elbette zinanın kötülüğünden bahsedecek ve bu konuda uyarılar yapacak ne bekliyorsunuz ki ?

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #14 : Nisan 24, 2018, 12:34:22 ÖÖ »
@TransBeril gece gece kopardın beni .bütün uykum kaçtı:))
Hahahahah