Mavi-Banner

Gönderen Konu: İzole edilme isteği  (Okunma sayısı 531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
Ynt: İzole edilme isteği
« Yanıtla #15 : Nisan 22, 2018, 06:16:20 ÖS »
Bazen avazım çıktığı kadar en kalabalık alanda bağırmak geliyor içimden. Benden korkmayın kimseye zararım Yok diye😂
Elbette kimseye bir zararın yok;) hem neden olsun ki sakın ola üzülme anlaştık mı?

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Nisan 22, 2018, 06:27:58 ÖS »
Merhaba sevgili @Zeyzey_neyzen

Güzel davranışından dolayı sana teşekkür ediyorum. Yapmak istediğin hoş ama inan bir pozitif birey için bunu yapmak o kadar da kolay değil.

Kendi adıma konuşuyorum, Kendimi ötekileştirmiş değil de ötekileştirilmiş hissediyorum. O yüzden de bu fikri değiştirmek ve kendimi beş para etmeyen kıt beyinli insanlara ispatlamak istemiyorum.
Bir kalp, şeker veya tansiyon hastası bireyden farkım olmadığına göre neden kendimi açığa vurayım.
Sen ailene, arkadaşlarına, iş yerine ben hiv/aids hastalığına yakalandım desen tepkileri ne olur? Yada hiv pozitif birey olsaydın bu kadar rahat "sosyal sorumluluk şeyleri yapar mıydın?

@TransBeril dediği gibi türkiye burası, bize sıra gelene kadar, dinciler, cumhuriyetçiler, etek giyenler, lgbt bireyler, feministler, başı açık kapalı kavgaları fln. Uzar bu liste...
Evet pozitif olsaydım yine bir farkındalık yaratmak için elimden geleni yapardım aileme, arkadaşlarıma söyleme işine gelince bunuda hiç gocunmadan yapardım kimin ne olacağı hiç belli değil evliyim tek eşliyim ama bu benim yahut diğer negatif bireylerin bu virüsü taşımadığı yada taşımayacağı anlamına gelmez herşey biz insanlar için bu hayatta;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #17 : Nisan 22, 2018, 09:03:56 ÖS »

Yeniden Merhaba @Zeyzey_neyzen  içimden bir ses bayan olduğunu söylüyor. Duyarlılığın ve fedakarlığın örnek olunacak cinsten. Tekrar teşekkür ediyorum.

Lakin fazla duygusal hareket ediyorsun bence. Pozitif olmayan biri, olmuş gibi düşünemez, inan bunun nasıl bir his olduğunu bilmek bile istemezsin. Pozitif olsam evet hepsini yine yaparım diyerek rahat konuşuyorsun...

Ayrica Herkes halinden memnun. Bir önce ki yorumum da da belirttim. Bir tansiyon hastası yada şeker hastası birey halinden ne kadar memnunsa biz onlardan kat ve kat daha memnun olarak yaşıyoruz. İnsanlara ispat etmemize gerek yok. Yani bu çoğunluğun düşüncesi. Durgun suyu dalgalandırıp bulandırmaya ne gerek var. Bakışları boş yere neden üzerimize çekelim.

Keşke bir Hollanda yada Norveçte yaşıyor olsaydık. O zaman sokakta herkese ben hiv bireyimmmm diye haykırabilirdik. Ama burası turkiye. Bu kadarız işte...

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Nisan 23, 2018, 12:29:48 ÖÖ »
Geçen bir arkadaş anlatmıştı pozitif olduğu için doktorun tellal gibi bağıra çağıra arkadaşı kovduğundan. İçim sızlamıştı. Kendim de yaşadım aynı sorunları hastanelerde. İşin içindekiler bizi anlayamazken yeterli bilgi ve eğitim düzeyine sahip olmayan bu ülkede gönül rahatlığıyla biz pozitifiz demek dile kolay. Keşke yapabilsek. Lafı geçtiğinde tansiyon,diyabet gibi bende de var diyebilsek. Ama olamıyo malesef. Kimsenin gereksiz tepkisini almak zorunda değiliz. Pozitiflerin toplumdan izole olunmamasının çözümü pozitiflerin meydana çıkmaları değil. Pozitifler var deyince ha tamam o zama demeyecek hiçkimse. Pozitiflik nedir. Topluma etkisi nasıldır bunun anlatılması lazım izole olunmak istenmeyen topluma. Bunu da yapması gerekenler yapmıyorsa ben böyle  yaşamaktan mutluyum. Kendi çevremde ulaşabildiğim kadar insana gerektiğinde HIV den bahsediyorum. Belki bişeyler değişir diye.
Kimsenin bilmesi gerekmiyor. Bilecek olduklarında bişeylerin değişeceğine inansam önce ben sesimi çıkarırdım. Bugün ben kendi aileme bahsedemiyorken rahatsızlığımdan 41 yabancı kim ola ki...  Negatifler bişet yapmak istiyorlarsa da bizler için, bizi konu mankeni yapmadan da yapabilirler bunu. Dediğiniz gibi negatifler de birer pozitif adayı.
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2018, 12:34:07 ÖÖ Gönderen: turuncu »

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 23, 2018, 01:38:08 ÖÖ »
Sanırım ben tam olarak ifade edemedim kendimi ben size alnınızı hiv + yazısı ile boyayın öyle gezin demedim önce burada anlaşalım;) ki kendi geçmişimde olan kanser vakasını bir iş görüşmesi esnasında ik çalışanları ile paylaşmıyorum çünkü bunu duydukları an benden yeterli iş gücü, verimi alamayacaklarını düşünüyorlar ve iş kendiliğinden iptal oluyor benim orada asıl demek istediğim bazı kimseler var ki bu durumu hiç kimse ile paylaşmıyorlar tek başlarına omuzlayıp o koca yükü( onlara göre) taşıyorlar amacım belki umut olur belki bir arpa boyu olsun cesarey aşılayabilirim idi fakat yanlış anlaşılmaktan öteye gidemedim

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 23, 2018, 01:40:23 ÖS »
@Zeyzey_neyzen iyi niyetle yaklaştığın çok belli. Teşekkürler.

Ama @turuncu arkadaşımızın da dediği gibi kimsenin bilmesi gerekmiyor. Bilecek olduklarında bişeyler değişmeyecek. Ayrıca herkes hayatından memnun. Yüreğine sağlık.

Rebel34

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 23, 2018, 06:24:09 ÖS »
Sevgili @Zeyzey_neyzen duyarlılığın için teşekkürler. Art niyet gütmeden pozitiflere yardımcı olmak istiyorsun. Neden bu yükü tek başımıza kaldırdığımızı soruyorsun. Tanıyı almadan önce ben konu hakkında bu kadar bilgiye sahip değildim. Hiv olan biri ölürdü kısa bir süre sonra. İzole olma konusunda ben tanıyı ilk aldığımda 2-3 kişi ile paylaştım. Bunlar tanıyorum sandığım insanalrdı. Hepsi Benimle muhabbeti kesti. Önemli mi elbette önemli. Şimdi sürekli aklımı kemiriyor acaba benim hakkımda bir ötekine bişi söylediler mi. Evet maalesef ki parmakla gösterilen pozitifler oldu benim yanımda. İstanbul da özellikle gay camiasında bu işler böyle oluyor ifşa lar oluyor vs vs. Hatta çok samimi bir gay arkadaşım sevgilisi pozitif olan bir gay in sevgilisinden ayrılması için gece gündüz fitne kurmaya çalıştığına şahit oldum. Eşcinsel olmak başlı başına izole gerektiren bir şeyken bu konu bundan da öte hassas bir konu. Özetleyecek olursam : yaşanan tecrübeler izole olmayı ve bu yükü tek başına omuzlamayı gerektiriyor. Herkes senin gibi olumlu bakmıyor pozitiflere ve Amerika’yı yeniden keşfe gerek yok! Hal durum ortada. Kısmen izole olmuş biri olarak mutluyum. Eskisinden daha da iyiyim.

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Nisan 23, 2018, 08:24:32 ÖS »
Sevgili @Zeyzey_neyzen duyarlılığın için teşekkürler. Art niyet gütmeden pozitiflere yardımcı olmak istiyorsun. Neden bu yükü tek başımıza kaldırdığımızı soruyorsun. Tanıyı almadan önce ben konu hakkında bu kadar bilgiye sahip değildim. Hiv olan biri ölürdü kısa bir süre sonra. İzole olma konusunda ben tanıyı ilk aldığımda 2-3 kişi ile paylaştım. Bunlar tanıyorum sandığım insanalrdı. Hepsi Benimle muhabbeti kesti. Önemli mi elbette önemli. Şimdi sürekli aklımı kemiriyor acaba benim hakkımda bir ötekine bişi söylediler mi. Evet maalesef ki parmakla gösterilen pozitifler oldu benim yanımda. İstanbul da özellikle gay camiasında bu işler böyle oluyor ifşa lar oluyor vs vs. Hatta çok samimi bir gay arkadaşım sevgilisi pozitif olan bir gay in sevgilisinden ayrılması için gece gündüz fitne kurmaya çalıştığına şahit oldum. Eşcinsel olmak başlı başına izole gerektiren bir şeyken bu konu bundan da öte hassas bir konu. Özetleyecek olursam : yaşanan tecrübeler izole olmayı ve bu yükü tek başına omuzlamayı gerektiriyor. Herkes senin gibi olumlu bakmıyor pozitiflere ve Amerika’yı yeniden keşfe gerek yok! Hal durum ortada. Kısmen izole olmuş biri olarak mutluyum. Eskisinden daha da iyiyim.
Ne yazayım ne diyeyim bilemedim şu söylediklerinin üzerine tek diyebileceğim bir gün gerçekten her şey düzelecek bu ülkede;)

Kullanıcı teşekkür etti: Rebel34

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2018, 10:54:08 ÖS »
@Rebel34 katılıyorum arkadaşım. Kısmen izole olmuş biri olarak mutluyuz. Eskisinden bile iyiyiz  :)

Kullanıcı teşekkür etti: Rebel34

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 23, 2018, 11:51:08 ÖS »
@Zeyzey_neyzen  önce fikrinden dolayı çok teşekkür ederim. Biz kendi kendimizi izole etmiyoruz. İzole edildik ve buna zorlandık. kendimden örnek vereyim; rahatsızlığım İK tarafından öğrenilince, iş yerinden izole edildim. Şu an süresiz izindeyim.
Ülkemizde hiv konusunda aşırı bir bilgisizlik var. Sen, bence bunu konuda bir başlangıç yapmak istemişsin. Ben, ilk tanıyı aldığım gün, hiv nedir? aids ile ne alakası var? bilmiyordum. Doktorun sadece bana; hiv şüphesi var, o yüzden doğrulama testi istiyoruz. dediğini hatırlıyorum. Aids miyim yani dedim. Bu kadar bilgisiz ve cahildim bu konuda. Şimdi CD4 hesaplıyorum. ;D
İnsanlar, hiv virüsü nedir bilmediğinden dolayı da deşifre olmaktan korkuyoruz tabi. Sağlık çalışanları bile bize zombi muamelesi yaparken, sokaktaki Ayten abladan, Mustafa amcadan bizi anlamasını bekleyemeyiz. Ama bir başlangıç yapmak gerekir. Bu konuyu işleyecek Televizyonda o kadar çok program var ki, ama, yok kimse bu konuya yanaşmıyor. Hiv virüsünü insanlara anlatmak bence, hastalığın ilerlemesini de önleyecektir.

Kullanıcı teşekkür etti: Angelowic, Zeyzey_neyzen