Mavi-Banner

Gönderen Konu: MEDULA kapandıktan sonra ilaç alım süresinin hesaplanması?  (Okunma sayısı 364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
Bir süredir aklıma şu soru takılıyor...

MEDULA'yı kapattırdık ve artık en erken reçete yazdırma süresini göremiyoruz e-devlet üzerinden.

15 gün önce ilaç yazdırabilme hakkımız var.

Diyelim ki ben daha önce birkaç defa erken yazdırdım ama kaç gün önce yazdırdığımı hesaplayamıyorum çünkü en son muayene olmaya gittiğim tarih belki reçete yazılan tarih olmayabilir ve bunu hatırlamayabilirim. Üstüne bir de ilacı fazla ya da eksik alırsam tarihi hesaplamak benim için çok daha güç olacak.

Peki eczacımız bu süreyi görebiliyor mu? Yani şu tarihten itibaren ilaç yazdırabilirsin diye sistemde görebilmesi lazım değil mi?

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: MEDULA kapandıktan sonra ilaç alım süresinin hesaplanması?
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2018, 07:16:10 ÖÖ »
Evet görüyor ve bana verdikleri fişte ilaç bitme tarihim bile yazıyordu.

Elinde kalan ilaç sayısına bakabilirsin tabi hiç ilaç aksatmadıysan elinde on beş ilaç kaldığı andan itibaren yazdırabiliyorsun.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2018, 02:29:23 ÖS »
Arkadaşlar, ben özel banka sigortasına bağlıyım. SGK ile işim yok yani. Medula sistemi benim ile ilgili değil diye biliyorum. Yanlış mı acaba? İlaçlarımı sadece anlaşmalı eczanelerden alabiliyorum ve onlar mecburen görüyorlar. yaşadığım şehirden değil, başka bir şehirden alıyorum ilaçları. Yine de kapattırmam gerekir mi Medula yı?

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 30, 2018, 01:17:44 ÖS »
Arkadaşlar, ben özel banka sigortasına bağlıyım. SGK ile işim yok yani. Medula sistemi benim ile ilgili değil diye biliyorum. Yanlış mı acaba? İlaçlarımı sadece anlaşmalı eczanelerden alabiliyorum ve onlar mecburen görüyorlar. yaşadığım şehirden değil, başka bir şehirden alıyorum ilaçları. Yine de kapattırmam gerekir mi Medula yı?

@Mavera özellikle sana bu sorum arkadaşım. Hastanede çalıştığından dolayı, bu konuda daha bilgili olduğunu düşünüyorum. Medula sistemini kapattırmam gerekir mi yinede?

candleght

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 30, 2018, 03:56:34 ÖS »
aksatmadan içtiğim ilaçlarda ya da olmasa da afaki 2 gün ard arda içmediğim ilaçlarda son kutuya başlarken ben sisteme bakmadan kaç gün sonra ilaç yazdırmaya gideceğimi görebiliyorum.

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2018, 09:42:08 ÖS »
Benim Kayseriye gitmem gerekmişti.Mart 14 tu en erken yazdirma tarihim.
Kayseride doktora gitsem bile oradan eczaneden alamayacağım için eczacım ile ne yapabileceğimizi konuştuk.
En kötü ihtimalle bana 1 kutu verecekti dönünce yazdıracaktım.
Ben hasekide tedavi alıyorum.
Baska bir enfeksiyon doktoruna gitmek zorunda kaldım.Çünkü randevu yoktu.

Doktora durumumu izah ettim.
Oda barkodumun üstüne 1 hafta sonrası tarih atıp kaşeledi.
Ben 1 kutu ilacımı aldım gittim.Daha sonra sisteme girildiğinde bir sorun yaşanmamış.
Normal şartlarda reçete süresi belli.
Bu da şunu gösteriyor.
Bizim durumumuzda esneklik var.
Yada tüm raporlu hastalarda.
Eczacım olacağını sanmıyorum dedi.o da şaşırdı.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Mayıs 01, 2018, 07:09:27 ÖÖ »
Selamlar @Fatih bende hasekide ayşegül inci hocaya gidiyorum sizin doktorunuzu vede o barkoda 1 hafta sonra yazan doktor kim.? Hoş bu güne kadar kendi doktorum hariç esra vede doc. filiz hanimdada kontrollerimi olmak durumda kaldim hepsi birbirinden güzel insanlar size bu akılcı ve nazik hareketti yapan hocayı da merak ettim :)
Mesela ben en erken ayin 25 inde yazdirabiliyorum bu ay 9 unda anca gidebilecegim 5 tanede ilacım eksikti (ilac kutumu kaybettim vede is yogunlugun erken gidip yazdiramadim) eczacimi (haseki eczanesi) aradim adam benim bilgilerimede ulaşamadı ama kutu açıp içinden 5 tane bir yakınıma teslim etti, bende yazdirdigimda o kutuyu ve diğer iki kutumu alicam. Dediğin gibi bizelerin durumunda herkez esneklik gösteriyor.
@yalnızadam bildiğim kadar bunun özeli devleti yok medula açıksa her kurum  görebiliyor.
Birde randevularınızı mhrs üzerinden üyelikle alırsanız eski randevu kayıtlarına bakarak gün hesabını yapabilir ve zorlanmazsiniz. Yada doktor kontrolörlerinizde sekreterden raporunuzu telep edin ve ilk ilaç alımınız ne ise rapor bitimine kadar değişmez ve 15 gün öncesinden randevu alıp sorun yaşamazsınız
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Aralık 2017     5.5 milyon.
Ocak 2018      3.9 milyon.
Şubat 2018     1490
Mayis 2018     80   :)

Fatih

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2018, 03:17:16 ÖS »
@Penthos hasekide değil bunu yapan hoca.Hasekiden randevu bulamadım çünkü.
Özelden hangi hastane olduğunu ve hangi eczanecen bu şekilde aldığımı paylastım.

Kullanıcı teşekkür etti: Penthos

dejavu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 03, 2018, 03:49:07 ÖÖ »
Evet görüyor ve bana verdikleri fişte ilaç bitme tarihim bile yazıyordu.

Elinde kalan ilaç sayısına bakabilirsin tabi hiç ilaç aksatmadıysan elinde on beş ilaç kaldığı andan itibaren yazdırabiliyorsun.

@Mavera Ne fişi?  ::) :o
İlacımı aksatmadım da bir ara gss problemi yüzünden 1 kutu kendim almak zorunda kalmıştım, o yüzden hesap biraz karıştı.
« Son Düzenleme: Mayıs 05, 2018, 01:42:58 ÖÖ Gönderen: dejavu »

Skywalker

• Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 16, 2018, 01:05:00 ÖÖ »
Arkadaşlar bu konu ile ilgili ben de bir sorun yaşıyorum.
İlk ilacımı 8 kasım 2017 aldım. bir ay bekleyerek tedaviye başladım. sonra tekrar 22 kasımda reçetem yazıldı 3 kutu. En son 20 şubat 2018 yazdırdım ve 3 kutu ilaç aldım. Şimdi 3 kutu bitmek üzere ve ben tekrar reçete yazdırdım doktoruma tam 75. günde. Şimdi eczanem sadece "elinde ilaç var" uarısı görüyoror medulla kapalı olduğu için. Doktorumla konuştum ilk yazılan rapor tarihine göre hesaplanıyor dedi. Ben anlamdım bu işi. Elimde 1 ay bekleyerek başladığım ilaç kutusuna başlama için 2 hapım kaldı sadece. Lütfen bilgisi olanlar yardım edebilirmi. Ben ilaç aldıktan 75 gün sonrasını takip eidyorum. Ama farklı bir hesap yapmak lazım anladığım kadarıyla. Medulla kapalı olduğu şçin eczacıda yorum yapamıyor. Ne yapmalıyım?
Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Mayıs 16, 2018, 05:33:01 ÖÖ »
Selamlar @Skywalker ilaç yazım tarihiniz 8 haziran a denk gelir onbeş gün önce alım hakkın var oda 25 mayıs ve sonrası.
Ilk ilaci  aldığınız zamana rapor düzenlendiği icin aşağı yukarı her ayın 8 ine denk gelir ilaç alımınız.
Geeçen ilaçlar yazılırken medula kapalımıydı eğer değil ise eczacı bi iki gün erken olsa bile vermiştir diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2018, 07:08:23 ÖÖ Gönderen: Penthos »
Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490

Skywalker

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 16, 2018, 09:05:05 ÖÖ »
Çok teşekkür ederim @Penthos hızlı cevabın için.
Ama anlayamıyorum benim 6. kutu ilacım bugün bitti (alıp 1 ay bekleyip öyle başladım ilaçlara doktorun önerisi ile -bilemiyorum hemen mi başlamak gerekliydi?-): elimde hep bir kutu yedek ilaç kalsın diye. Yarın itibari ile yedek kutu ilaca başlıyorum ve en erken 9 gün sonra 3 kutu ilaç alabileceğim?

Bu durumda 6 ay sonra yedek kutumdan gene 9 tane daha eksilecek.

Geçen seferde medulla kapalıydı ve eczacı hiç bir şey göremedi. Her gün reçete şifresini deniyor.
Maltepe süreyyapaşa d SGK merkezi varmı oraya mı gitsem acaba?

Yadımlarınız için çok teşekkürler şimdiden. Sağlık ve neşe dolu günlerimiz olsun :)

Penthos

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Mayıs 16, 2018, 11:22:36 ÖÖ »
Tekrar selam @Skywalker rica ederim.
Ortada ya matematik sel bir hata ya senden habersiz ilaçlarını kullanan biri yada unutkanlikla aynı gün içinde fazla hap kullanımı var :) en uygun olanı seçmek sana kalıyor.
Dediğiniz gibi sağlıklı ve nese dolu günlerimiz olsun.
Kasım 2017    44 milyon.
Şubat 2018     1490

Ugur06

• Yeni Üye
  • *
MEDULA kapatamadim
« Yanıtla #13 : Mayıs 16, 2018, 05:32:07 ÖS »
15 gün önce yeni tane aldım bununla beraber Sosyal Güvenlik Kurumu genel merkez 1 adet dilekçe vermeme rağmen hala module sistemim kapatılmadı Vermiş olduğum dilekçeyi kontrol ettiğimde dilekçeniz rafa kaldırıldı diye böyle bir şey yazıyor e-devletten girdiğimde tüm ilaçlarımı görülmekte ilaç aldığım Eczaneden de teyidini yaptım ki eczanede de ilaçların ve raporlarını tamamen görülebilmekte Ankara'da Ziyabey Caddesi No 6 Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı buraya dilekçe verdim yardımcı olur musunuz

rainbow

• Üye
  • *
« Yanıtla #14 : Mayıs 16, 2018, 08:58:51 ÖS »
Merhabalar konu başlığı ile alakasız fakat buraya yazıyorum...İlaç saatleri hakkında normalde  19:30 da alıyordum ilacımı birkaç haftadır biraz dengesiz hergün aynı saatte alamıyorum fakat hergün alıyorum ilacımı...dısarda cok yogun işlerim var bu ara o yüzden cok dengesiz oldu saatler acaba bir sorun yıkar mı direnç vs? bugün ınanılmaz yorulduğum icin uyuya kalmışım simdi yemek yiyip alacağım 21:30 gibi...