Mavi-Banner

Gönderen Konu: İlaçlar işe yarıyor sanırım  (Okunma sayısı 395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Siyahelma

• Ziyaretçi
İlaçlar işe yarıyor sanırım
« : Nisan 10, 2018, 04:07:30 ÖS »
Merhaba bu siteyi 3 aydır takip ediyorum moral için çok iyi bir forum
3 ay önce tanı aldım... cd4 596 idi testler yapıldı sonrasında ilaç başlandı Genvoya adı
İlaç kullanımımdan sonra tekrar genel test yapıldı bugün sonuç çıktı cd4 734 hiv rna tespit edilemedi
Umarım herşey yolundadır...🙏🏼

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: İlaçlar işe yarıyor sanırım
« Yanıtla #1 : Nisan 10, 2018, 04:25:03 ÖS »
Evet sonuçların harika!
İlaç işe yarıyor.
Bu şekilde devam ettiğin sürece hiv ile ilgili sağlık sorunu yaşaman beklenmez.
Aynen devam!
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Siyahelma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Nisan 10, 2018, 04:50:55 ÖS »
Evet sonuçların harika!
İlaç işe yarıyor.
Bu şekilde devam ettiğin sürece hiv ile ilgili sağlık sorunu yaşaman beklenmez.
Aynen devam!
Çok saol destek ve moralin için🙏🏼

İstanbul216

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 10, 2018, 05:59:58 ÖS »
@Siyahelma merhaba;
Bana da bugün genvoya denen ilaç yazıldı ve aldım. Bu ilaç sende bir yan etki yaptı mı? Şuan için bir sorun var mı? Ben hafta başlayayım diyorum 10 gün geç yedek olsun diye burada öle okudum çünkü. Sen hemen başladın mı?

TransBeril

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
  • Arınmıs Aklanmıs
« Yanıtla #4 : Nisan 10, 2018, 06:05:39 ÖS »
İlk ayda saptanamaz olmak çok büyük şans gerçekten, vücudumuzda ki virüs tipinin ne kadar dayanıksız ve zayıf olduğunun kanıtı.. Normal de 6 ay içinde saptanamaz olunur, çoğunlukla 3.ayda saptanamaz sonucu alır pozitifler.. Dünya da hergün ilaç içmek zorunda olan bi biz değiliz zaten, içelim bakalım keyfimize, ben günde 4 tane hormon hapıda içiyom ve hepte içicemm, siz yine 1 tane içiyonuz bak ne güzel :)

@İstanbul216 Benim şahsi düşüncem tedavine direkt başla, 1 ay sonra ki ilk tahlilinde yanıltıcı sonuç alırsın 10 gün geç başladığın için...
Su gibi berrak yeni bi hayat.

İstanbul216

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 10, 2018, 06:17:51 ÖS »
@TransBeril merhaba; ben burada okumuştum yedekte olması için biraz geç başla diye. O yüzden dedim bir problem olmaması adına.

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #6 : Nisan 10, 2018, 06:35:16 ÖS »

@İstanbul216   , @TransBeril  in de  soyledigi gibi , ilaclarina  hemen bugun baslamalisin.

Burada  bazi arkadaslar yedek de olmasi adina  soyledigin gibi yapmayi planliyorlar  ama ben asla tavsiye  etmiyorum..
bir an evvel vucudunda  basina buyruk dolasan ve nereye musallat olacagini bilemedigin  virusleri baskilaman cok cok cok daha onemli.

Ayrica , zaten ikinci doktor randevuna bir hafta  kadar erken gidersin, elinde yedek de  ilacin da kalmis  olur, merak etme..
« Son Düzenleme: Nisan 10, 2018, 06:37:50 ÖS Gönderen: hk »

Siyahelma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Nisan 10, 2018, 07:53:42 ÖS »
@istanbul216 Yedekleme saçma geliyor bana... Tedavi direk başla...
Bende 2 ay oldu yeni ilaç için yan etkisi sadece ani baş dönmesi onun dışımda hiçbirşey yok...

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #8 : Nisan 10, 2018, 08:10:06 ÖS »
Merhaba bu siteyi 3 aydır takip ediyorum moral için çok iyi bir forum
3 ay önce tanı aldım... cd4 596 idi testler yapıldı sonrasında ilaç başlandı Genvoya adı
İlaç kullanımımdan sonra tekrar genel test yapıldı bugün sonuç çıktı cd4 734 hiv rna tespit edilemedi
Umarım herşey yolundadır...🙏🏼

Umarim daha iyi olursun dostum. Yenisin daha :) @Siyahelma

İstanbul216

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 10, 2018, 09:10:40 ÖS »
Genvoya yemek yerken mi alınıyor. Yoksa tok karnına mı. Ben de sabah almayı düşünüyorum. İşim gereği akşamları mesaim uzun sürebiliyor ve kokteyller oluyır alkol falan. Tok karnına ise kahvaltımdan sonra 10 gibi düşünüyorum. Yemek yerken arada mı alınıyor böyle şart var mı onu merak ettimZ

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Nisan 10, 2018, 10:05:17 ÖS »
Genvoya yemek yerken mi alınıyor. Yoksa tok karnına mı. Ben de sabah almayı düşünüyorum. İşim gereği akşamları mesaim uzun sürebiliyor ve kokteyller oluyır alkol falan. Tok karnına ise kahvaltımdan sonra 10 gibi düşünüyorum. Yemek yerken arada mı alınıyor böyle şart var mı onu merak ettimZ

Genvoya tok alınan bir ilaçtır ama şöyle düşünme yemek yiyeli 2 saat olmuş ve karnım ac degil deyip almak olmaz. Sabah alacaksan kahvaltını bitirir  bitirmez ilacını al ve bunu alışkanlık haline getir.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 10, 2018, 10:37:11 ÖS »

Yemeğin hemen öncesi, yemek arası ya da yemekten hemen sonra alabilirsin. İlacı alırken midenin dolu olması ve ilacın besinlerle emilmesi önemli olan.  Laktoza dikkat et ilacı alacağın öğünde.  Mide asidini azaltıığı için ilacın emilimini azaltabilir. Sabah kalvaltını gevrek-sütle yapma mesele ilacı o öğünde alacaksan.

can_can

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 11, 2018, 05:07:49 ÖS »
Genvoya çok mükemmel bir ilaç. İlk sonuçlarında negatifi görmen güzel birşey. Emin ol bu ilacın güzelliği sayesinde :) Günümüzde bir kaç kombinasyonla oluşturulmuş en az yan etkisi olan ilaçlardan birisi. Korkacak bir durum yok. Düzenli olarak tok karnına almaya dikkat et. Bir de yan etki sormuşssun. Ben tek etkisi, biraz kilo aldırdı ve trigliserdi yükseltti. Yağlanma yapıyor. Uzun vadede çok ciddi bir etkisi yok. Yediklerine dikkat et, sigara varsa bırak, alkolü azalt bir de mümkünse düzenli spor yap. Daha ne diyim :)
Ey hayat, seni bu kadar kıymetli tutuşum, ölüm sayesindedir.

Tombik07

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #13 : Nisan 12, 2018, 02:47:21 ÖÖ »
2 gundurlu bende genvoya kullaniyorummmm.....gozle gorulur bir yan etki yasamadim.... ama striblidde kemik erimesi  gordum testlerimde... galiba hepimizi bu kemik erimesi muhhabbettinden dolayi genvoyaya gecirdiler...