Mavi-Banner

Gönderen Konu: Hakkınızı helal edin  (Okunma sayısı 1135 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yesil elma

• Yeni Üye
  • *
Hakkınızı helal edin
« : Nisan 07, 2018, 09:44:20 ÖS »
Beceremedim bu dert (hiv) beni benden etti...
Özür dilerim hepinizden ama olmuyor tam toparlanıyorum sayenizde ama gözlerimden 5 aydır çekiyorum burda yazılanlar üveit korkuttu beni göz doktoru hücre Yok dedi fakat  gözümde uçuşmalar oluyor korkuyorum her neyse sadece siz varsınız anlatabildiğim ikinci kez son verme kararı aldım hepiniz çok iyisiniz allah razı olsun kendinize iyi bakın herşey daha iyi olabilirdi🙏🏼

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Hakkınızı helal edin
« Yanıtla #1 : Nisan 07, 2018, 11:30:05 ÖS »
Özür dilerim hepinizden ama olmuyor tam toparlanıyorum sayenizde ama gözlerimden 5 aydır çekiyorum burda yazılanlar üveit korkuttu beni göz doktoru hücre Yok dedi fakat  gözümde uçuşmalar oluyor korkuyorum her neyse sadece siz varsınız anlatabildiğim ikinci kez son verme kararı aldım hepiniz çok iyisiniz allah razı olsun kendinize iyi bakın herşey daha iyi olabilirdi🙏🏼

Agır bir psikolojik sıkıntın oldugu gercek. Konuyu onayladım ilerde insanların bu kafalardan nasıl döndüğünü okusunlar diye. Eger gözünde bişeyler uçuştu diye hayatına son vermeyi düşünüyor, ve burdan birileri saçmalama ya nabıyosun dediginde vazgeçiyorsan direk göz doktorundan cık ve bir psikiyatri  servisine git acilen. İllaki bir ailen sevdiğin vardır onlar için kendin için tedaviyi reddediyorsan, gözünde uçuşan şeyler  yüzünden canından vazgeçiyorsan burdaki kimse sana yardımcı olamaz.

Kendine gelip kafanı topladıgında tekrar forumda ileti yaz. Ama lütfen yazacağın seyler mantıklı ve senden baskalarına da zararı degil faydası olsun.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

hk

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #2 : Nisan 07, 2018, 11:37:03 ÖS »
Gozde ucusma belli bir yastan sonra herkesde olabilir.
Seni neden bu kadar etkiledi anlamadim. 
Iss in de dedigi gibi psikiyatr a mutlaka gorun bence, kendini yipratmana degmez.

turuncu

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2018, 12:42:48 ÖÖ »
Herşey daha iyi olabilir hemen kör oluyosunuz, kolunuz bacağınız ağrıyo,kaslarınız eriyo, ağzınız beyazlıyo!!! Herşeyin daha iyi olmasını istersen olur.. Kendine eziyet etme. Psikiyatrik destek al kendine gel.. Dert de dert olsa!

123abc

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 08, 2018, 01:46:16 ÖÖ »
O gözdeki ucusmalar bende 15 senedir var.abimde 20 senedir. Hiv ile alakası yok.belli bir sure sonra o uçuşmaların farkında olmuyorsun. Kafana taktıgın için görüyorsun onları,görmek istemezsen görmezsin

Taurus

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 08, 2018, 09:05:29 ÖÖ »
bende de var o uçuşmalar. Özellikle miyoplarda çok oluyormuş.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #6 : Nisan 08, 2018, 03:09:33 ÖS »
Gözde ki karıncalanma hemen herkeste olur belli bir yaştan sonra daha artar.onunla ilgili tıbbi bir belgesel izlemiştim bunun hiç birşeyle alakası yok onu biliyorum Google da yazdığında ortaya çıkar zaten.evet psikiyatrik destek lazım olabilir emdr denilen bir yöntem de var bir araştır.

genvoya

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 08, 2018, 03:35:54 ÖS »
Gözünde uçuşma var diye tedaviden vazgeçecekmiş anlamadım ben

tedavıyı bırakırsan sadece gözunde değil heryerınde uçuşma olur arkadasım saçmalama lutfen

benım gozlerımde daha beterı oluyor bazen acaba körmü olacağım dıyorum

Mavera

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #8 : Nisan 09, 2018, 07:12:00 ÖÖ »
Şu anki düşüncelerin içinde bulunduğun ruh hali sağlıklı değil.
Lütfen
Lütfen
LÜTFEN

Her şeyden önce, acilen psikiyatri doktoruna giderek tedaviye başla!
Tedaviye uyarsan bir kaç hafta sonra bu yazdıklarına bakıp şaşıracaksın nasıl böyle şeyler düşünmüşüm diye. Bu gerçek. Lütfen tavsiyeme uy.
UYARI: Hiç bir laboratuarla maddi manevi iş birliğim yoktur. Aksini iddia edenler kanıtlamakla yükümlüdür! Burada paylaştığım bilgiler güvenilir internet sitelerinden/güncel rehberlerden ve kendi doktorumdan edindiklerimdir. Tatmin olmayan kişiler enfeksiyon uzmanı dra danışmakta özgürdür.

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

atasehirli

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Nisan 09, 2018, 11:52:20 ÖÖ »
Gözünde uçuşmalar varsa iyi bir göz doktoru bul ve muayene ol retina yırtılması olabilir aksatırsan ilerde daha ciddi sorunlarla karşılaşabilirsin iyi bir göz doktoru bul aynı şey bendede vardı sol gözümde ve şimdi sol gözüm için gözlük kullanıyorum zannedersem ilerledi gene bu aralar tekrar doktora gidene kadar beklicem artık sağlıklı günler dilerim

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #10 : Nisan 09, 2018, 12:31:25 ÖS »
Umarim kendisine kotu bir sey yapmamistir arkadas..

merak_etme_sabret

• Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Nisan 09, 2018, 01:02:46 ÖS »
Benim gözlerimde de uçuşmalar olmuştu, behçet sanıp doktora gittim, behçet falan yok, göz uçuşmalar insanların genelinde olur demişti.

Bizler bu hastalık için hayatımıza son vermeyi düşündüğümüzde, Cam Kemik Hastalığı, Felç, Pankreas kanseri gibi hayatlarını idame edemeyen, acı çeken hastalara haksızlık ettiğimizi düşünüyorum.

heavy-stuff

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #12 : Nisan 09, 2018, 01:22:41 ÖS »
gozdeki ucusma, siyah noktalar ve hareket eden perdeler bende cocukluktan beri var
12 sene once tavuk karasi teshisi kondu,

bu konuda bana ulasmak istersen moderatorden izin iste ve beni ara ltfn

gozdeki bu sorun konusunda dunya goz feneryolu dr tayfun baybek veya nisantasi retina enstitusunde dr murat karacorlu iyidir.

gozdeki ucusma, basina yansiyan titreme normaldir, stres ile artan birsey, stresin goze gecici etkisi oldugu icin cozum psikiyatrik destek

hiv su an hayatinda en kolay yonetilebilen en az karmasasi olan bir tibbi durum, hastalik olmaktan cikma noktasina geldi

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #13 : Nisan 09, 2018, 03:58:59 ÖS »
@Mavera arkadaşımızın dediklerine uy. Bi doktora görün. Sağlıklı günler seni bekliyor. Umutsuz olma.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Nisan 09, 2018, 08:40:34 ÖS »
3 defa kalbim durdu. doktorlar 8 ay boyunca bu çocuk dahada iyileşemez diyodu ulan yaşamak okadar güzel bişi ki her an akciğerlerimin çökeceğini ve buna bağlı kalbimin tekrar duracağı ihtimali olduğu halde şuan 10 yıl sonrasını bile planlıyorum. git psikiyatra herşey yoluna girecek sonra lan ben neler yazmışım dicen

Kullanıcı teşekkür etti: iss, Pappie