Mavi-Banner

Anket

doktora gittiniz...6 ay ömrünüz kaldığını öğrendiniz ..ne yaparsınız ?

1-hemen en yakın camiye atarım kendimi..namaz ,oruç derken kendimi dine,zikire adarım.umre için başvuru yaparım. Bugüne kadar günaha battık,son günlerde ne yapsam iyidir derim.
3 (14.3%)
2-hemen malı mülkü nakite çeviririm..karı-kız-kumar-uyuşturucu aklınıza ne geliyorsa son günlerimde iyice cıvıtırım . battı balık yan gider felsefesine uyar 6 ay boyunca  yemediğim halt herze  kalmaz..
3 (14.3%)
3-hayatımda hiç bişey değişmez…bugüne kadar nasıl yaşıyorsam gene öyle yaşamaya   devam ederim…mukadderat derim başıma gelene…allahın takdiri der ömrümü tamamlamayı beklerim.
0 (0%)
4-bu durumu kabullenemem..kesin bi yanlış yapmışlardır tahlillerde derim…doktor ,hastane gezerim…olmadı yurtdışındaki hastanelere gitmeye çalışırım..çıkmadık candan umut kesilmez derim..
1 (4.8%)
5-şoka girerim..eve gelir odama kapanırım…psikolojim zaten çöker..bu durumu kabullenemem..hüngür hüngür ağlarım..başıma gelene bak der ..bi nevi bitkisel moda girerim..
1 (4.8%)
6-hemen bi dünya turu ayarlarım kendime..yanıma sevdiğim birinide alır..son 6 ayımı dünyanın değişik yerlerini gezerek tamamlarım..kafayı takmamaya çalışırım..ölmeden ne kadar gezsem iyidir derim..
9 (42.9%)
7-hemen bankaya gider çekebildiğim kadar kredi çekerdim… madem gidiyoz, ne çakallık yapsam yanıma kar der..bütün çevremden borç para isterdim… 7 ay sonra 2 katını vereceğim diye milleti çarpardım..
4 (19%)
8-her gün ölmektense bi gün ölürüm der ..taksiye atlar en yakın boğaz köprüsüne gelirim..salavat çeker,elveda hayat der, kendimi boğazın serin sularına bırakırım..
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 19

Gönderen Konu: Doktor 6 ay ömrünüz kaldı dedi...ne yaparsınız ? (ANKET)  (Okunma sayısı 539 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Doktor 6 ay ömrünüz kaldı dedi...ne yaparsınız ? (ANKET)
« Yanıtla #15 : Mart 29, 2018, 08:29:49 ÖÖ »
ben biraz rahatsız oldum açıkçası malafatus falan. çok can sıkıcı bi konu ama kasti yaptığını düşünmediğim için bende cevap yazayım  ... bana 8 ay boyunca doktorlar pek umutlu değiliz falan gibi cümleler kuruyordu. hatta yoğun bakıma yatırıldığımda aileme siz eve gidin sabaha çıkmaz biz ölünce size haber veririz demişler. ilk başta konduramıyosunuz daha doğrusu tam anlamına vakıf olamıyorsunuz. ama zamanla onada alışıyorsunuz inşaallah yaşamazsınız anlatılabilecek birşey değil

valla beybisi kardeşim benimde kayınpederimde bu olay yaşandı...konuya mizahi bi şekilde yaklaştığımın farkındayım..ilk mesajımdada yazdım allah kimseye yaşatmasın diye...haaa  varsayalım böyle bi durum oldu..gene umutsuzluğa kapılmaya gerek yok..canı veren allah, kimin  ne zaman ,nerde,nasıl öleceğinide kimse bilemez deyip yaşam mücadelesine devam etmekten başka çare yok bana göre..

hz.ali nin bu konu ile ilgili  olabilecek çok sevdiğim 2  lafı var..hazır bu konu açılmışken onlarıda yazayım:

-- ayıpların en büyüğü , aynısı sende varken başkalarını ayıplamandır...

--Allahın rahmetinden ümitsiz olmak ,günahkar olmaktan daha tehlikelidir...

Kullanıcı teşekkür etti: Pappie

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #16 : Mart 29, 2018, 10:19:01 ÖÖ »
@bedevi  cok guldurdun beni ya gercekten asil o zaman caresizlige duserdim vazgectim ben 1.maddeyi seciyorummmm 😂😂😂😂😂 Kemal Sunal diye ben 😂

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #17 : Mart 29, 2018, 03:41:09 ÖS »
evet ortaya fikir vermeye yetecek şekilde bi netice çıkmış sanki:

ezici bi çoğunluk dünya turuna çıkma fikrine katılmış gibi..açık konuşmak gerekirse bende bu seçeneği işaretlemiştim..ilk defa bi ankette çoğunluk tarafında oldum..

kalan kitle 3 e bölünmüş desek doğrudur...1 ve 2 seçenekleri anladımda 7 seçeneği işaretleyen arkadaşlar şaka olsunmu yoksa ciddenmi bu seçeneği işaretlediler ben çözemedim :)   giderayak milleti tokatlamak gerçektende olaya çok değişik bi yaklaşım olmuş...  ben kimse işaretlemez diyordum ama gene yanıldım...

Pappie

• Üye
  • *
« Yanıtla #18 : Mart 29, 2018, 11:05:02 ÖS »
@bedevi parasiz pulsuz  6.maddeyi nasil yerine getirelim arkadasim 😊 yaptiklarimdan pisman degilim aklim hala yapamadiklarimda... 😊

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #19 : Mart 30, 2018, 01:51:41 ÖS »
@bedevi parasiz pulsuz  6.maddeyi nasil yerine getirelim arkadasim 😊 yaptiklarimdan pisman degilim aklim hala yapamadiklarimda... 😊

valla dostum para olduktan sonra o dediklerini herkes yapar, mesele para olmadan yapabilmekte  :)