Mavi-Banner

Gönderen Konu: Yardımınıza ihtiyacım var. ..  (Okunma sayısı 686 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harap38

• Yeni Üye
  • *
Yardımınıza ihtiyacım var. ..
« : Mart 25, 2018, 12:33:13 ÖS »
Arkadaşlar yaklaşık üç aydır bu siteyi takip ediyorum durumumu anlatmak gerekirse bundan yaklaşık olarak üç ay önce cilt dökülmesi yaşadım cilt doktoruna gittim
Sberoik dermatit dedi araştırdım hivlerde sık görülüyor ogün  den sonra hayatım harap oldu birden aklıma hiv şuphesi düştü kendim de ki belirtilere bakmaya başladım sonra ağzımda dilimin bembeyaz olduğunu farkettim bunun içinde Dr a gittim candida dedi onuda sitede araştırınca hiv pozitif çok arkadaş ta olduğunu okudum ayrica diş eti iltihabı yaşamaya başladım bunların hepsi bir arada olunca %90 hiv olduğuma kanat getirdim.işin korkunç tarafi ben evliyim iki oğlum var ;eşimde de eskiden bulantı kilo kaybı son üç aydır öksürük ve geniz akintisi var bunları üç aydır farkettim cilt dökülmesinden  sonra,geçen ay büyük oğlumu traş ettirdim ondada seboroik dermatit başlamış şu son üç  aya kadar dikkat etmiyordum ,ortak tırnak makasi kullanıyorduk oğlumda damı hiv var çocuklarımıda geçti diye aynı gün  intihar etmek istedim sonra ne olduysa vazgeçtim.Sizden ricam üç aydır öyle bir çıkmazdayim ki teste olamıyorum bulunduğum yerde bırak hiv insanlar öyle katiki bizi bir dakika barındırmazlar sizden ricam eşime ve çocuklarıma bulaş ihtimali nedir ayrıca bu belirtiler kesin hiv olduğumumu gösteriyor teste belli olur diyeceksiniz inanınki bulunduğum yerde test olmak gibi bir şansım yok onaylarsınız ve cvp verirseniz teşekkür ederim Allahın adıyla yemin ederim ki her an intiharın eşiğindeyim eşime ve çocuklarıma bulaş olmuş sa.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: Yardımınıza ihtiyacım var. ..
« Yanıtla #1 : Mart 25, 2018, 01:04:12 ÖS »
Arkadaşlar yaklaşık üç aydır bu siteyi takip ediyorum durumumu anlatmak gerekirse bundan yaklaşık olarak üç ay önce cilt dökülmesi yaşadım cilt doktoruna gittim
Sberoik dermatit dedi araştırdım hivlerde sık görülüyor ogün  den sonra hayatım harap oldu birden aklıma hiv şuphesi düştü kendim de ki belirtilere bakmaya başladım sonra ağzımda dilimin bembeyaz olduğunu farkettim bunun içinde Dr a gittim candida dedi onuda sitede araştırınca hiv pozitif çok arkadaş ta olduğunu okudum ayrica diş eti iltihabı yaşamaya başladım bunların hepsi bir arada olunca %90 hiv olduğuma kanat getirdim.işin korkunç tarafi ben evliyim iki oğlum var ;eşimde de eskiden bulantı kilo kaybı son üç aydır öksürük ve geniz akintisi var bunları üç aydır farkettim cilt dökülmesinden  sonra,geçen ay büyük oğlumu traş ettirdim ondada seboroik dermatit başlamış şu son üç  aya kadar dikkat etmiyordum ,ortak tırnak makasi kullanıyorduk oğlumda damı hiv var çocuklarımıda geçti diye aynı gün  intihar etmek istedim sonra ne olduysa vazgeçtim.Sizden ricam üç aydır öyle bir çıkmazdayim ki teste olamıyorum bulunduğum yerde bırak hiv insanlar öyle katiki bizi bir dakika barındırmazlar sizden ricam eşime ve çocuklarıma bulaş ihtimali nedir ayrıca bu belirtiler kesin hiv olduğumumu gösteriyor teste belli olur diyeceksiniz inanınki bulunduğum yerde test olmak gibi bir şansım yok onaylarsınız ve cvp verirseniz teşekkür ederim Allahın adıyla yemin ederim ki her an intiharın eşiğindeyim eşime ve çocuklarıma bulaş olmuş sa.

Bahsettiğiniz hastalıklar hiv pozitiflerde daha yaygın görülür fakat sadece pozitiflerde görülür diye birşey yok. Bir cok hiv negatif insanda da aynı hastalıklar mevcut. Ortak tırnak makasıyla bulaşı olmaz. Kan cıkmaz cıksa da hemen akabinde cocugunuz alıp onun da elini kesmiş olma ihtimali falan filan. Ayrıca tırnak keserken iki kişi aynı anda peşpese tırnak kesip ellerini kesmez. Bosuna evham yapmayın. Test olsanız da sonucunuz sizle doktor arasındadır. Şüpheli ilişki varsa yeterli süre gectiyse test olun başka birşey yok yapacak.

mehmet0909

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Mart 25, 2018, 01:27:40 ÖS »
Test ile sonuç ortaya çıkar dostum yoksa modunda dediği gibi o belirtiler herkeste olabilen belirtiler.bir yolunu bulup test olman lazım olmazsa il dışına çık özel bir labaratuvarda testi yaptır.geçmiş olsun

Harap38

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 25, 2018, 01:44:08 ÖS »
Kardeşim benim test olmam önemli değil önemli olan eşim yada çocuklarım da bir sıkıntı varmı yokmu ben kendimi geçtim zaten üç aydır ne bir uyku ne dışarı çıkmak hiçbir şey yok onlara birşey olmuş sa ben yaşayamam onlarida öldürdüm bir nevi

Harap38

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 25, 2018, 01:53:25 ÖS »
Onları nasıl teste götüreceğim

guffy

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #5 : Mart 25, 2018, 02:13:10 ÖS »
Bana göre şüpheli bir ilişki yaşadıysan ilk senin test olman gerek zaten sende bir problem yoksa eşin ve çocuklarında da yoktur mantıken,diye düşünüyorum.

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #6 : Mart 25, 2018, 02:47:34 ÖS »
Bence boşuna kuruntu yapıyorsun. Bahsettigin Deri hastalığı sadece hiv bireylerde olacak diye birşey yok. İçini ferah tut.
Eğer şüpheli bir ilişkin olduysa ki sen şuan hiv kapmışsan muhtemelen eşine de bulaş olmuştur. Acı ama gerçek. Eşin dışında hiç biriyle beraber olmadıysan da sorun yok.
Bence bulunduğun yerde değil de başka bi şehirde test yaptır. Üniversite hastaneleri bu konuda çok titiz. Yada özel hastaneler de de yapabilirsin. Eğer sende çıkmazsa zaten herşey yolunda demektir. Önce sen yani. Esin çocukların ikinci planda şuan. Başrol sensin...

erayfobi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #7 : Mayıs 01, 2018, 05:51:42 ÖS »
Ben de aynı korkularla yaşıyordum evli olduğum için. Test oldum negatifim. Bence ilk önce sen test olmalısın ve sonuca göre aileni bilgilendirmelisin. Bir hata yapmış olabilirsin ama en doğrusu bir an önce doğru bilgilenip aksiyon almak, korkacak birşey yok.

DesertRose

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #8 : Mayıs 02, 2018, 05:49:31 ÖS »
Evden cikip caddeye gidene kadar  sirf bizim sokakta 100 m mesafede 4 tane bayan guzellik salonunun onunden geciyorum.
Bunlar sabahtan akşama  kadar dolular.
Manikur, pedikur,agda,kaş,biyik alimi...
Bunlarin hepsi bir sekilde kanamaya neden olabilen islemler.
Bunlara  giden insanlarin icinde verem olan,sarılik olan, uçuk olan, sigil olan,hiv olan yok?
Labaratuarda kan veriyorum personel eldivensiz damar buluyor. Eldivensiz  pamuk koyuyor. Hic mi kana temas etmiyor? O dokundugu kisilerde hic mi hiv verem sarilik tasiyicisi yok?

Arkadasim her hastaligin bulasma riski vardir. Ama bulasmama durumu bulasi riskinden fazladir.
Her hastalik oyle bir damala kan ile yayilsaydi yada bir tirnak makasi ile;  dunya uzerinde bugun insan olmazdi emin ol...
Bir de bu yazdiklarinla hic bir sonuca varamazsin  hala bu kuskularla  yasiyorsan git test ol...

Talanyat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2018, 03:28:51 ÖS »
Arkadaşlar böyle bir forum oluşturup bir çok soruya sabırla cevap verdiğiniz için teşekkürler. Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum ve hiv + ile ilgili hiçbirşey bilmiyormuşum. Size soracağım konu yada anlatacağım hikayeden sonra bana haklı olarak kızabilir ya da senin işin burda değil psikoloğa git diyebilirsiniz. Her türlü tepkinize saygı duyarım. Zaten cevap vermek zorunda da değilsiniz. Çalıştığım yer çok küçük bir ilçe olduğundan dolayı eşimden ayrı yaşıyoruz. Sadece hafta sonları bir araya gelebiliyoruz. Çalıştığım ilçede eşinden 2014 yılında boşanmış bir bayanla tanıştık. İlk başta normal arkadaş gibi iken sonra iş cinselliğe gitti ve birlikte olduk . ( eşimi aldattığını için çok pişmanım hele kızımın yüzüne bakamıyorum daha 3 yıllık evliyiz) . Bayana yaptığımızın yanlış olduğunu falan söyleyeceğim bir telefon konuşmasında bana eski eşinin hiv+ olabileceğini söyleyince sakin kalıp kendi söyleyeceklerimi bırakıp beklemeye karar verdim. Çok uzatmadan kendim için test sürelerini beklemek yerine bu bayanla birlikte özel bir hastanede elisa1/2 diye bir test olduk. Sonuçlar negatifti . Aradan 3-5 gün geçti başla bir hastanede yine test yaptırdık. Sonuç yine negatif. Neyse aradan bir kaç gün daha geçti ben önce hafif soğuk algınlığı öksürük ve burun tıkanıklığı geçirdim. Bir kaç gün sonrada peniste akıntı başladı. Yani ilişkiden 19 gün sonra. Arkadaşlar lütfen kızmayın çünkü bayan biraz rahat bu konularda acaba hiv enfekte olmuş ve biz test yaptırdığımızda pencere döneminde olup testte çıkmamış olabilir mi. Eğer bekar olsam umrumda değil bu sebepten eşimden uzak duruyorum ve haliyle sıkıntılar çıkmaya başladı. Ben 21. Gün elisa1/2 oldum negatif hikayeyi enfeksiyon doktoruna anlattım unut öyle bişey olmaz dedi. Aklıma takılmasına sebep olan bana antibiyotik verdi ama akıntı gitmedi arkadaşlar eşime hala yaklaşamıyorum kaçmak zorundayım. Cevap verendende allah razı olsun vermeyenden de. Eğer sorumda sizi kızdıracak üzecek birşey söylediysem özür dilerim.

iss

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2018, 04:27:03 ÖS »
Anlattıklarınız bel soğukluğu getiriyor aklıma. Önce igne sonra antibiyotik etkili oluyor. 21.gün gayet iyi bir süre ama 45.gün tam net süredir. 21.günden sonra negatif durum pozitife dönmez kolay kolay ama illa da bunu kafandan atmak için 45.günde test ol ve hep korun. Bel soguklugunu da ihmal etme

Talanyat

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2018, 04:42:03 ÖS »
Vediğiniz cevap için çok teşekkür ederim derdim hiv+ olmak değil ne gelirse allahtan dermansız dert vermez ki bu da allaha şükür dermansız bir dert değil. Benim derdim eşimden sürekli kaçıyorum haliyle büyğk sıkıntılar çıkmaya başladı.