Mavi-Banner

Anket

eşiniz hiv pozitifim dese tepkiniz hangisi olurdu..

1- ha öylemi çokta önemli değil,sıkma canını ,allah beterinden saklasın ,tek derdimiz bu olsun der gazetemi okumaya devam ederdim
1 (4.8%)
2- Hay amk ..banada bulaşmasın  sakın bu hiv der ..koşarak evime en yakın labarutuara gider ,hemen bi eliza testi yaptırırdım.
3 (14.3%)
3- Hemen mutfağa gider ekmek bıçağını kapardım..elveda sivil hayat merhaba Silivri cezaevi günlerim derdim..
0 (0%)
4- Hiv neymiş diye googledan araştırırdım..sakin bi şekilde tedavi olanaklarını araştırır. Hemen bi  hastaneden randevu alırdım..
7 (33.3%)
5- Derhal valizimi hazırlar ..karşımdakine mahkemede görüşürüz der ,evden çıkar çıkmazda avukatımı boşanma için arardım..
6 (28.6%)
6- ulan şimdi bunu boşa..yenisini bul..tekrardan evlen..yeni bi düzen kur..vay anasına ya başıma gelene bak der küfür ederdim..
0 (0%)
7- canım sakın üzülme..biz bununda üstesinden geliriz..ben her zaman senin yanında olacağım der eşime moral verirdim..
4 (19%)

Toplam Oy Verenler: 20

Gönderen Konu: eşiniz birden hiv pozitifim dedi..tepkiniz ne olurdu ? (ANKET)  (Okunma sayısı 1056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
Ynt: eşiniz birden hiv pozitifim dedi..tepkiniz ne olurdu ? (ANKET)
« Yanıtla #15 : Mart 21, 2018, 06:24:16 ÖS »
şimdi gördüm 2.şıkkı oylayan olmuş...

abi yada abla, eğer ciddi olarak bu şıkkı işaretlediysen dürüstlüğünden ötürü tebrik ederim...dürüst olmakta bi erdemdir..

yok eğer makara olsun diye işaretlediysen gene sıkıntı yok..aramızda nüktedan arkadaşlar olduğunu görmüş olduk  :)

not: ben valla gırgır olsun diye yazmıştım o şıkkı :)

Arutha

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #16 : Mart 21, 2018, 08:09:22 ÖS »
@bedevi  ben farkındayım bu anketi niye yaptığının. Evlilik deyince işler gerçekten değişiyor. Ama sonrasında daha kötü bir şekilde öğrenirse eşin bu çok daha kötü olmaz mı? Yıllardır aynı yastığa baş koyduğun kişi sonuçta. Bence söylemelisin artık. Nasıl söylemen gerektiğini en iyi sen bilirsin zaten. Eşini en iyi tanıyan sensin. Bağıracak çağıracak belki ama kulaklarını tıkayacaksın artık. Belki de hiç öyle olmayacak. Anlayacak seni. Hatta belki de kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış olacaksın. Kondomla ilişkiye giriyorum diyorsun. Benim eşim bunu yapsa ben bişeyler olduğunu anlardım. Eşinin sormuyor olması senin şansın bence. Bak ne güzel diyorsun ailemle aramı düzelttim her şey yolunda. Olması gereken oluyor diye. Bir yalan üzerine kurulmasın, güven olsun aranızda. Belki söyledikten sonra bir süre seninle görüşmek de istemeyecektir eşin. Ama senin dediklerini o da düşünür büyük ihtimalle. Bunca yıldan sonra boşanmayı göze almak istemeyebilir. İşte bu hastalığın da en beter tarafı bu! Elimiz kolumuz bağlanıyor! Ama anlatmalısın. Bu dünyada hiçbişey gizli kalmaz. Kalmıyor... Çok başka şartlarda öğrenip çok daha kötüsü olabilir. Onu da düşün.

evet turuncu dost dikkatinden kaçmamış seninde içinde bulunduğum açmaz...

eşim 35 i devirdi...malum çocuk yapmak için 35 ten sonra her geçen gün trenin biraz kaçması demek oluyor...

haa çocuk konusunda bende tam net değilim ama sıkıntı şu ki: velevki  yapma yönünde bi karar aldık...o noktada illa benim durumum ortaya çıkacaktır...şimdiki durumda hivi saklamam zor değil ama doğum,tüpbebek işine girersek benim vaziyet kabak gibi meydana çıkacaktır diye düşünüyorum...

etik olarak, ,insani olarak söylemek gerektiği konusunda şüphe yok tabiki...ama yukardada dedim ya sönmek üzere olan bi yangının üzerine tekrardan benzin dökmek ne derece mantıklı ,işte bütün mesele burda..

tam herşey yoluna girmişken böyle bi itiraf bi yandanda bi çuval inciri berbat etmek olmayacakmı ?

özetlersek:  3 bilinmeyenli bi denklemle karşı karşıyayım...ne yapacağımı bende bilmiyorum..
Esin negatif, sen pozitif oldugun surece sperm yikama mumkun.
İs oraya gelirse sıkıntı yok. İsin oraya gelmesi sıkıntı.

hivpozitif

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #17 : Mart 22, 2018, 07:43:25 ÖS »
Samimiyetinize sığınarak sormak istiyorum, tanı aldığınız zaman dilimi ile hastalığın bulaştığını düşündüğünüz zaman aralığını nasıl tespit ettiniz?

Ben tanıyı tamamen tesadüf eseri, bir operasyon olmak için hastaneye yattıktan 1 ay sonra öğrendim. Hastane bana şimdi abuk gelen ama o zaman nedense mantıklı birşeyler söyleyerek  tekrar kan aldı, doğrulama testi içinmiş meğer ikincisi. Doğrulama geldikten sonra beni hastaneye davet ettiler. Durumu, testleri ve yapmam gerekenleri anlatarak bir devlet hastanesindeki enfeksiyon profesörünü tavsiye ettiler.

Gerek kendi araştırmalarım ( okuduğum kitaplar ve internet) gerekse doktordan aldığım cevaplarda eğer tek eşli değilseniz kimden kaptığınızı veya ne zaman kaptığınızı kesinleştirmek mümkün değilmiş. Bünyeye göre hiv virüsünün kuluçka evresi on yılı bile geçebiliyormuş.

Tanı aldıktan sonra seksi tamamen sıfırlaya**k kendimce dünyayı korudum ama tanı almadan önceki ilişkilerin kaçında birilerine sebep oldu diye hep aklıma takılıyor.

Sizlerde bu durum nedir ?
« Son Düzenleme: Mart 22, 2018, 08:06:21 ÖS Gönderen: hivpozitif »

bedevi

• Global Moderator
  • Katılımcı Üye
« Yanıtla #18 : Mart 23, 2018, 08:46:33 ÖÖ »
Samimiyetinize sığınarak sormak istiyorum, tanı aldığınız zaman dilimi ile hastalığın bulaştığını düşündüğünüz zaman aralığını nasıl tespit ettiniz?

Ben tanıyı tamamen tesadüf eseri, bir operasyon olmak için hastaneye yattıktan 1 ay sonra öğrendim. Hastane bana şimdi abuk gelen ama o zaman nedense mantıklı birşeyler söyleyerek  tekrar kan aldı, doğrulama testi içinmiş meğer ikincisi. Doğrulama geldikten sonra beni hastaneye davet ettiler. Durumu, testleri ve yapmam gerekenleri anlatarak bir devlet hastanesindeki enfeksiyon profesörünü tavsiye ettiler.

Gerek kendi araştırmalarım ( okuduğum kitaplar ve internet) gerekse doktordan aldığım cevaplarda eğer tek eşli değilseniz kimden kaptığınızı veya ne zaman kaptığınızı kesinleştirmek mümkün değilmiş. Bünyeye göre hiv virüsünün kuluçka evresi on yılı bile geçebiliyormuş.

Tanı aldıktan sonra seksi tamamen sıfırlaya**k kendimce dünyayı korudum ama tanı almadan önceki ilişkilerin kaçında birilerine sebep oldu diye hep aklıma takılıyor.

Sizlerde bu durum nedir ?

hivpozitif kardeşim zaten sorunun içinde cevabı kendin vermişsin...tanı alan her pozitif birey kimden kaptım diye kafasında uzun uzun bu işin bi analizini yapıyordur mutlaka..ama bunu cd4 yada rna sayısından yola çıkarak saptamak çok zor...konuyu detaylı bilen arkadaşlar gerekli eklemeleri yapabilir ama benim bildiğim kadarı ile böyle bi teknoloji yok..  her bünye farklı hattızatında..aynı virüs bi kişide 6  ayda etkili olabilirken başka bi bünyede 4 yıl sonra etki gösterebilir...

hadi böyle bi teknoloji var diyelim...sana bi tarih verdi bi makine...tam şu tarihte virüs sana bulaştı dese...sence bunun bizlere ne faydası olabilir...olan olmuş biten bitmiş... kendini korumamışsın..gerekli önlemleri almamışsın ( bende bu kategorideyim bu arada)  virüs enfekte olmuş...   enfekte olduktan sonra bunun ne zaman ,kimden olduğunu bilsen ne olur bilmesen ne olur...

hani derler ya insanın sandalye üzerinde oturduğu malum bi organının bilmemnapılmasının davası olmazmış  ..(bayan üyeler olabilir ,anladın sen o deyimi) bu işte aynı o hesap derim...

not:   bende kafaya takmıştım kimden kaptığımı ilk zamanlar..sonra bi tesadüf eseri öğrendim bulaştıran kişiyi...özbek bi sex işçisi  imiş...taşkentte ilaçlara ulaşamadığı için ölmüş..hatta banada hastalığı bile bile bulaştırmış. (bununla ilgili konu bile açmıştım öğrendiğimde)  ....eeeee şimdi ben bunu öğrendimde elime ne geçti... taşkente gidip mezarının başına küfür edecek halim yok..çocuklarına sizin ananız beni yaktı diyecek halim varmı..eeeee  öğrenmenin bana ne faydası oldu...hiç bi faydası olmadı kardeşim...

« Son Düzenleme: Mart 23, 2018, 11:19:48 ÖÖ Gönderen: bedevi »

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #19 : Nisan 19, 2018, 01:30:49 ÖS »
İlişki esnasında beni aldatan insanı ve tam kürü olmayan bir hastalık edinmiş bir insanı asla affetmem. Sadece boşanmakla da kalmam! Zaten ortada gerçek bir ilişki yoktur. Aldatan sadece kendini aldatır gibi martavallara karnım tok. Bazı şeylerin affı ve telafisi yoktur.

Size gelince, bu durumda olmanıza rağmen, eşinizin bu durumu ömürboyunca sizin aleynize kullanacağını düşünmeniz ilginç! Yani, belki hanımefendi ayrılıp sonra da bir daha yüzünüze bakmayacak!?

Bir diğer husus, 6 aydır ne evde ne de dışarıda kimseye kondomsuz yanaşmıyorum, demişsiniz! Şaka gibisiniz ama gerçeksiniz!

Carsonfrankie

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Nisan 19, 2018, 01:36:39 ÖS »
Ayrıca, 4 ve 7 yi işaretleyen arkadaşlar Polyannacılığı bırakın! Duyarlı insan modu da kasmayın! Kaçınız gerçekten bil sahibiydiniz HIV'le yaşamaya başlamadan evvel!? Arkadaşınızın anket defterini doldurduğunuzu zannediyorsunuz galiba!!! En sevdiğiniz sanatçı Rok Hatsın'dır kesin!!

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #21 : Nisan 23, 2018, 09:46:25 ÖS »
Benim kocam yapmaz! Net yani:)))))))))

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
  • Nefes alıyorsak, Umut var demektir 🌹
« Yanıtla #22 : Nisan 23, 2018, 10:49:59 ÖS »

@Zeyzey_neyzen hanım sizin sitede bulunma amacınız nedir acaba merak ettim?

Benim Kocam yapmaz ne kadar da saçma bir yorum. Mutluluklar Size ve yapmayan kocanıza...

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2018, 11:17:25 ÖS »

Benim Kocam yapmaz ne kadar da saçma bir yorum. Mutluluklar Size ve yapmayan kocanıza...
Elbette ironi yaptım bunı emojiden anlamış olmanızı düşünüyordum genelde milletimize özgü böyle bir durum var bunu espri mahiyetinde dile getirdim

yanlızadam

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #24 : Nisan 24, 2018, 12:02:32 ÖÖ »
@bedevi arkadaşım 4 dedim ben. Ben tanı almadan önce hiv hakkında bir bilgiye sahip değildim. Aids i duyardım ve korkunç bir hastalık olduğunu bilirdim. Önce öğrenirdim nedir diye. Evlenirken, hastalıkta sağlıkta... diye söz veriyoruz birbirimize. Fakat, benim hiv ile tanışmam ve karşı tarafın bana yaklaşımı maalesef böyle olmadı.

Kullanıcı teşekkür etti: bedevi

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Nisan 24, 2018, 11:10:10 ÖÖ »

Elbette ironi yaptım bunı emojiden anlamış olmanızı düşünüyordum genelde milletimize özgü böyle bir durum var bunu espri mahiyetinde dile getirdim

Ah tamam. Şimdi oldu o zaman. Keşke açıklayıcı bir yorum da ekleseydiniz Emoji ile birlikte. Yaptığınız espri daha anlaşılır olurdu :)

Zeyzey_neyzen

• Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Nisan 24, 2018, 12:12:41 ÖS »

Ah tamam. Şimdi oldu o zaman. Keşke açıklayıcı bir yorum da ekleseydiniz Emoji ile birlikte. Yaptığınız espri daha anlaşılır olurdu :)
Yanlış anlaşılacağımı düşünemedim;)

Angelowic

• Katılımcı Üye
  • *
« Yanıtla #27 : Nisan 24, 2018, 08:27:14 ÖS »
@Zeyzey_neyzen bu arada haklısın. Benim kocam yapmaz diyen bir kesim var...

LaLaLand

• Üye
  • *
« Yanıtla #28 : Nisan 26, 2018, 01:48:45 ÖS »
Bir insanın 7'yi işaretleyebileceğine pek ihtimal vermiyorum doğrusu. Soru eksik aslında, nasıl hasta olmuş? Uyuşturucu mu kullanırken, aldatırken mi? Kızılayın hatası nedeniyle daha bebek iken hiv enfekte olmuş insan var ülkede.

beybisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Nisan 27, 2018, 06:58:13 ÖÖ »
:) eşim birden hiv pozitifim dese ben 

https://www.youtube.com/watch?v=NyT4PqufRPc